Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete Yasaka - sfaturi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete Yasaka - sfaturi

    Salut, am nevoie de un sfat din partea jucatorilor de tenis de masă care au folosit / folosesc fete Yasaka, dar nu numai. Momentan joc cu Mark V, modelul vechi, lipite cu lipici pe baza de diluant. Ele sunt vechiute, s-au cam uzat si ma gandesc sa le schimb. As dori sa-mi iau fete tension, care se lipesc pe baza de apa... Din cate am inteles si am citit pe site-urile locale care vand astfel de fete, fetele Rakza7 sunt cam rapide, eu as cauta ceva asemanator cu Mark V-urile mele, poate un pic mai bune la viteza, dar fara sa pierd din control, pentru ca sunt la inceput si controlul este BAZA pentru nivelul meu.
    Cat despre fetele Pryde 40, 30, sau cele simple, am citit ca au totusi viteza maricica. M-ar tenta si Mark V HPS / HPS Soft, dar as dori sa fie un pic mai rapide fata de cele pe care le am acum..
    Imi dau seama ca oricum fetele fiind noi or sa fie mai rapide decat astea uzate pe care le am acum.. dar.. un sfat nu strica...
    Sper ca m-am facut inteles, intrebarea principala ar fi in ce directie sa merg: Mark V HPS / HPS Soft, Pryde sau Rakza ???
    Lemn: Butterfly Maze Passion OFF- [FL]
    FH : Tibhar Genius
    BH : Yasaka Rakza 7 Soft

  • #2
    Salut!
    Parerea mea este ca daca vrei sa utilizezi in continuare fete Yasaka, atunci incearca XTend.
    Ca si viteza, sunt mai rapide ca si Marc V, dar nu cu mult iar ca si control sunt f bune. Fiind o fata soft si spinul este f bun. XTend este o fata care itit permite sa dezvolti o gama f variata de lovituri atat in forta cat si moi, preluari de servici scurte, dar si sa servesti cu mult spin. Este f buna si pt contre si blocaje, deci in principiu este ideala pt un jucator allround.
    O zi buna!
    Butterfly Schlager Off+ Tamca 5000
    Tibhar Nianmor
    Tibhar Genius

    Comentariu


    • #3
      Poti sa folosesti fete Rakza 7 linistit. O sa fi incantat de ele. Eu le folosesc de 4 luni de 3-4 ori pe saptamana si nu am decat cuvinte de lauda. Foarte bune la capace, spin excelent iar viteza depinde si de forta cu care lovesti in minge. Am senzatia , cand le folosesc ca mingea sta o fractiune de secunda in guma inainte sa plece si astfel poti sa o pui unde vrei tu pe masa mult mai usor. Aproape ca nu prezinta semne de uzura.Au un balans viteza-control foarte bun. Daca totusi ai rezerve( desi aceste retineri sunt total nefodate) poti folosi Rakza 7 soft. Ca sa nu mai vorbim ca fata de preturile de la BFY sunt ieftine. Succes!
      YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

      Comentariu


      • #4
        la sala mr.pong sunt baieti care au yasaka mark dar nu stiu ce model si chiar rakza7...auzeam ca nu prea erau multumiti de rakza...mi-am amintit, e greu de controlat...azi am incercat de la amicul meu yasaka mark v ad...mi-a placut dar e ceva subiectiv...
        tibhar def plus jumulita
        gambler reflectoid 1,0
        dawei 388 D-1 ox

        Comentariu


        • #5
          am dat si eu cu rakza7! este buna pentru viteza dar la efect este foarte slaba! topspinul nu prinde de loc efect!
          FH/Butterfly Tenergy 05
          Blade/DHS Hurricane King
          BH/Butterfly Tenergy 05

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de cosminTGV Vezi post
            am dat si eu cu rakza7! este buna pentru viteza dar la efect este foarte slaba! topspinul nu prinde de loc efect!
            Pe ce lemn era pusa? Poate era unul rigid care nu avea destul dwell time pt un topspin ca lumea. Rakza7 nu e slaba la spin.
            www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

            Comentariu


            • #7
              Rakza 7

              Rakza 7 are un spin excelent! E chiar punctul ei forte. Poate era uzata sau in combinatie cu lemnul nu i se puneau in valoare calitatile. Sau te-ai obisnuit cu setupul paletei tale.....
              YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

              Comentariu


              • #8
                Subscriu si eu,detinator al unei fete Razka 7.Are spin,viteza si control bun insa o recomand numai pe un lemn all,sau off.Am achizitionat-ode curand insa nu se impaca destul cu lemnul meu off+,si cu siguranta nu e pentru incepatori.Mai trebuie luat in considerare ca depinde si de stilul fiecaruia de joc.Succes!

                Comentariu

                Procesare...
                X