Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

De cate ori sa poate da cu lipici pe o fazta fara sa fie curatata?....

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • De cate ori sa poate da cu lipici pe o fazta fara sa fie curatata?....

    Sunt curios sa vad cum fac si alti colegi.... Eu asa fac de fiecare data cand dipesc o fazta, prima data o curat de lipici dupa care o dau cu un strat subtire de lipici... deci daca dupa un timp vreau sa pun aceasta fazta pe un alt lemn, pot sa dau peste ea cu lipici?... sau trebuie curatata...?.. sau depinde de fazta?... sau?..... sau?..... Multumesc!
    Ultima editare de leo33; 16.mai.2011, 18:45.

  • #2
    Salut daca este vorba de lipici pe baza de apa (2-3 ori)ptr.ca cu cit dai mai mult cu atit vei ingreuna paleta.

    Comentariu


    • #3
      Corect...eu unul ca sa o lipesc de cat mai multe ori fara sa o curat (unele fete sunt mai sensibile la asa ceva) dau doar prima data cu lipici si pe lemn si pe fete dupa care, la urmatoarele lipiri dau numai pe lemn cu solutie...
      Blade: Viscaria, FL
      fh: T05, 2,1 mm, black
      bh: T05, 2,1 mm, red

      Comentariu


      • #4
        Daca folosesti adeziv Stiga Syncro BTG, acesta se poate dezlipi ca o pojghita de cauciuc de pe fata la fiecare lipitura, fara a afecta buretele.
        Eu il folosesc si dupa 10 lipituri cu o fata, buretele este intact.
        Nu ramane nici pe lemn, iar daca ramane, e mai usor de scos decat de pe cauciuc.
        Recomand lacuirea usoara a lemnului, intrucat este o solutie cam apoasa.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de grasomega Vezi post
          Daca folosesti adeziv Stiga Syncro BTG, acesta se poate dezlipi ca o pojghita de cauciuc de pe fata la fiecare lipitura, fara a afecta buretele.
          Eu il folosesc si dupa 10 lipituri cu o fata, buretele este intact.
          Nu ramane nici pe lemn, iar daca ramane, e mai usor de scos decat de pe cauciuc.
          Recomand lacuirea usoara a lemnului, intrucat este o solutie cam apoasa.
          Ce folosesti pt.lacuirea lemnului?

          Comentariu


          • #6
            Poti folosi fixativ de par sau poti da cu lac special!
            FH/Butterfly Tenergy 05
            Blade/DHS Hurricane King
            BH/Butterfly Tenergy 05

            Comentariu


            • #7
              Cu fixativ tre sa dai iar o data la 2 lipiri asa, cu lac dai o data si gata.
              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

              Comentariu


              • #8
                Fixativul de par se dizolva in apa din adezivul pe baza de apa si dispare dupa cateva lipituri.
                Eu folosesc Stiga Laquer, special pentru lemne de tenis. Stratul se da foarte subtire, cat iei pe pensula o data intinzi repede pe o fata a lemnului si nu reincarci pensula, ci te folosesti de ceea ce ai deja.
                Lacul Stiga s-ar dizolva in speedglue dupa mai multe lipituri decat e nevoie pentru a elimina fixativul de par pe baza de apa.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu

                Procesare...
                X