Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ce calitati au fetele anti?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ce calitati au fetele anti?

    n-am jucat cu asa ceva pana acum...se pot compara cu ierburile?...se poate da topspin?...are forta departe de masa?...multumesc
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

  • #2
    Am jucat pe rever cam 6 luni cu Dr Neubauer A-B-S. Scopul ei este sa anuleze efectul de orice fel, inclusiv topspinul. Cu astfel de fata nu se poate da topspin si trebuie jucat aproape de masa. Cu cat buretele este mai subtire, cu atat este mai eficienta in anulare efectelor.
    Rudius

    Comentariu


    • #3
      Apropo de subiectul asta, care e diferenta intre Donic Anti 40 si Butterfly Super Anti? Din descrierile producatorilor Donicul ar produce si putin spin daca ataci in timp ce fata Bueerfly e numai pentru intors mingi moarte. Vad ca e si diferenta de grosime a buretelui, Donic vine in 1.2 si 1.5 iar Butterfly in 1.5 si 1.9.
      Jun Mizutani
      Tenergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de titicostel Vezi post
        Am jucat pe rever cam 6 luni cu Dr Neubauer A-B-S. Scopul ei este sa anuleze efectul de orice fel, inclusiv topspinul. Cu astfel de fata nu se poate da topspin si trebuie jucat aproape de masa. Cu cat buretele este mai subtire, cu atat este mai eficienta in anulare efectelor.
        Daca buretele e mai subtire mingea nu are tendinta sa-si continue rotatia? Iar daca e mai gros, mingea intra in burete si rotatia e anulata. Buretele de la fetele anti absoarbe f bine viteza de la adversar. Deci un burete mai gros absoarbe mai bine viteza iar unul mai subtire are un control ceva mai bun.
        ---------- Post added 19-May-2011 at 22:17 ----------
        Postat în original de bubu ruz Vezi post
        n-am jucat cu asa ceva pana acum...se pot compara cu ierburile?...se poate da topspin?...are forta departe de masa?...multumesc
        Cu ierburile poti sa manipulezi spin-ul mai usor. Pot sa tai cu anti de la distanta de masa, e chiar mai usor, dar nu pune prea multe probleme adversarului.
        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

        Comentariu

        Procesare...
        X