Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fete care "intra la apa"...

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • fete care "intra la apa"...

    am luat de pe un site romanesc o paleta completa...fetele mi le-au lipit ei...acum 3 luni am inlocuit o fata...acum as vrea s-o pun la loc dar ...e mult mai mica!!!...daca la inceput era 151x160 acum e 140x150...e cam mare diferenta...asa ca intreb:
    -cu ce a fost lipita?
    -vanzatorul a fost ok?
    -mai pot s-o aduc la dimensiunile de la inceput...ma gandeam ca poate speed-glue-ul ar mai intinde-o...
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

  • #2
    Pai, pune poze cu buretele, poate ne lamurim. Daca a fost lipita cu Speed Glue, da, se intinde.
    Ce tip de fata este? A fost vanduta ca fata noua?
    Later Edit: Speed glue, da.
    Ultima editare de Emil Tudor; 20.mai.2011, 22:36.
    TsE

    Comentariu


    • #3
      da...poze sunt aici http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...imb-cu-un-lemn...
      fata e friendship 755 faster...totusi s-ar putea s-o fi relipit eu cu speed glue ca stiu ca se cam dezlipea...chiar nu mai tin minte...asa ca intrebarea cu "-vanzatorul a fost ok?' o tai din lista...dar imi amintesc sigur ca lemnul l-am curatat de o pojghita alba cauciucata cu buricul degetului...d-voastra aveti ochiul format si cred ca puteti dezlega enigma mea...mai am de ex.si un galaxy neptune tot de 0.7,chiar mai moale pe care am lipit-o cu speed glue dar si-a pastrat dimensiunile...
      ...acum ma gandesc ca poate 755 faster a fost prima mea lipire si am lipit-o prea devreme,inainte sa se usuce speed-glue-ul cum trebuie...
      ...bine ca n-a cumparat-o nimeni...
      tibhar def plus jumulita
      gambler reflectoid 1,0
      dawei 388 D-1 ox

      Comentariu


      • #4
        pojghita alba cauciucata nu inseamna lipici pe baza de apa?
        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

        Comentariu


        • #5
          asa cred si eu...cand lipesc cu speed glue nu ramane nimic pe lemn...
          tibhar def plus jumulita
          gambler reflectoid 1,0
          dawei 388 D-1 ox

          Comentariu


          • #6
            Aproape orice fata (mai ales cele power sponge , informatie pe care o am de la domul VISCO )daca la lipire o presezi foarte tare se intinde mult , asa ca daca cei care au lipit fata au presat mai tare fata si dupa aia au taiat-o a aparut aceasta diferenta . Problema e ca daca cereti unui comerciant sa va asambleze paleta , acesta nu va lasa fetele mai mari decat lemnul , lucru care se face la prima lipire , ci o va face stas , adica taiata la limita lemnului , mai ales daca trebuie sa va puna si banda de cant . Daca nu doreati acest lucru trebuia sa-i specificati . Poate ca totusi ar fi putut sa va informeze in privinta acestui lucru , nefiind primul caz de acest gen . Succes !

            Comentariu


            • #7
              Chiar daca intinzi fata la 10 mm e cam mult si pierzi la elasticitate si control , eventual daca ai un alt lemn la dimensiuni apropiate .
              Bafta daca nu cedeazal pentru un prieten care vrea sa incerce tipul de fata .

              Comentariu


              • #8
                de cand joc pe-aici am dat doar de 2 ierbari...dar chiar as vrea sa o relipesc sa vad ce se intampla...
                tibhar def plus jumulita
                gambler reflectoid 1,0
                dawei 388 D-1 ox

                Comentariu

                Procesare...
                X