Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare Paleta cu maner Drept

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare Paleta cu maner Drept

    Imi puteti recomanda o paleta buna cu maner drept ? ma intereseaza mai mult controlul decat viteza .

    Multumesc

  • #2
    bravo...lasa viteza pe mai tarziu...poti lua palete sh,noi...poti face si comanda daca vrei ceva anume...
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

    Comentariu


    • #3
      Nittaku Septear. Se merita 100%
      FH/Butterfly Tenergy 05
      Blade/DHS Hurricane King
      BH/Butterfly Tenergy 05

      Comentariu


      • #4
        mai...m-ati innebunit cu nittaku septear....cred ca am sa iau si eu unul....cu toate ca nu cred in diferentele mari dintre lemne ca sa nu mai vorbim de spiritul de turma al romanului...oare merge zicala cu pomul laudat?
        tibhar def plus jumulita
        gambler reflectoid 1,0
        dawei 388 D-1 ox

        Comentariu


        • #5
          Cosmin ar putea fi sponsorizat de Nittaku la ce reclama buna face Si mie mi-a sugerat si chiar ieri am dat comanda
          We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
          Aristotle



          Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

          Comentariu


          • #6
            Merita incercat lemnul champion pro carbon!Un lemn cu viteza buna dar in acelasi timp si control!acu depinde si de fetele care sunt pe el
            Lemne: DHS Hurricane Long W997
            FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
            BH: DHS GoldArc 8

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de bubu ruz Vezi post
              mai...m-ati innebunit cu nittaku septear....cred ca am sa iau si eu unul....cu toate ca nu cred in diferentele mari dintre lemne ca sa nu mai vorbim de spiritul de turma al romanului...oare merge zicala cu pomul laudat?
              Asta am patit si eu ,era sa cumpar unul ,norc ca am lipt ieri o fata pt. un coleg si am bat de o paleta nittaku cu fete tot nittaku moristo 2000 rosie moristo neagra ,acum ca o fi lemnul septar s-au altceva ca nu se mai vede ,dar astept cu nerabdare sa dau cateva mingi sa vad cum merge !

              Comentariu


              • #8
                ...exista oare cineva de pe forumul asta care sa fi ramas imun la farnecele d-soarei nittaku septear?...daca nu,draga vyperlook, ti-ai gasit lemnul...
                tibhar def plus jumulita
                gambler reflectoid 1,0
                dawei 388 D-1 ox

                Comentariu


                • #9
                  Da, este gasca cu TB ALC. Si derivatele Maze ALC, TBSpirit, Innerforce, sa.
                  TsE

                  Comentariu


                  • #10
                    Ati innebunit iarasi de tot.
                    Omul intreba de lemn de control si voi dati inainte cu TBS, TB ALC, Maze, Septear, Champion Pro Carbon!
                    (at)vyperlook: Eu zic asa: uita de toate lemnele astea, sunt prea rapide.
                    Cauta ceva din gama All+ sau Off-, ca Stiga Allround NCT sau Primorac Off-. Tot pe aici si BTY Timo Boll All+ sau chiar Timo Boll Forte, care, desi este Off, nu e chiar asa rapid.
                    Sunt sigur ca mai sunt si alte lemne bune, cu mult control si simt excelent.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #11
                      Saracii oameni, sunt intre doua ispite. Sunt intrebati despre echipamente de catre "relativ new entry", dar uita ca ei au "scapatat" nitel si recomanda ce le place lor in acest moment. Acum, stand si judecand mai atent, cum ar supravietui "industria", daca nu ar exista graseli? Si pe urma, nu e mai frumoasa viata, cand nu e monotona? Iertat fie-mi cinismul!
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #12
                        Fa cum a zis grasomega...sau daca nu te tenteaza lemnele alea enumerate de el (mai putin Timo Boll Forte ala, care totusi sare cam tare) poti incerca Donic Cayman (mie mi-a placut foarte mult si poti face chiar tot ce vrei cu lemnul ala) sau un Yasaka Balsa sau Balsa+ toate trei avand un control excelent, si totodata si putere destula de atac. Singura problema ar fi sa ai grija sa nu le atingi de masa din cauza miezului de balsa care se indoaie imediat.
                        --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                        --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                        Comentariu


                        • #13
                          Mi-am amintit si de Yasaka Sweden Classic.
                          Merita.
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu


                          • #14
                            Ce fete ai folosi pe Sweden Classic? Mersi! Radu
                            YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

                            Comentariu


                            • #15
                              Mie nu mi se pare totusi Timo Boll Forte un lemn cu viteza prea mare pentru inceput...ca sa nu mai zic ca are un control foarte bun...daca nu ma insel Fake are chiar iarba pe rever cu el... dupa parerea mea merita din plin la banii care este...
                              Blade: Viscaria, FL
                              fh: T05, 2,1 mm, black
                              bh: T05, 2,1 mm, red

                              Comentariu


                              • #16
                                Lemnul este All+ sau asa ceva. Mie imi plac fetele tari, care tin bine la retopspin - as alege Yasaka Rakza 7 sau Xiom Omega IV Pro, macar la FH. La BH merge si Rakza Soft sau Omega IV Euro. De la Donic merge Acuda S1 si S2 sau Baracuda si Acuda S2.
                                Evident, Tenergy 05, daca iti permiti.
                                Blog de tenis de masă

                                Comentariu


                                • #17
                                  Vyperlook, daca te tenteaza ce a zis "kobalt" si anume sa testezi lemnul cayman, ti-l pot oferi spre testare, sa iti pui fetele pe el sa vezi cum merge si daca iti va placea mi-l dai inapoi si iti cumperi unul cu maner drept cum iti place tie.
                                  Eu unul iti recomand caymanul pentru ca este foarte usor (70 gr), are un control excelent si nu vibreaza deloc. Cel putin pentru inceput este un lemn bun, apoi vei sti singur ce lemn "adevarat" de peste 500 de lei ti se va potrivi.
                                  FR: Donic Slice
                                  BH: Nittaku Best Anti
                                  Blade: JOOLA KOOL OFF++

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    eu am lemn Timo Boll All+ si mi se pare foarte bun pentru control

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Am eu un Timo Boll ALL+ dar cu niste fețe rapide rau (Coppa X1)

                                      Daca vii pe la TopTenis ti-l dau sa faci o proba cu el. Nu-l vind, doar sa-l incerci sa-ti faci o idee.
                                      Da-mi un mesaj si stabilim cum facem sa ne sincronizam vizitele pe la TopTenis.
                                      Timo Boll ALC
                                      FH: DHS 3 NEO 2.2
                                      BH: DHS 3 NEO 2.2

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Subcriu si eu pentru Timo Boll All+ care merge foarte bine la inceput sa iti poti forma miscarile si sa poti pune mingile pe masa .. mai e un aspect pe care nu l-a pus in discutie nimeni si anume de ce vrei neaparat lemn cu manerul drept .. gandeste-te ca flaredul (concav) e foarte foarte diferit de la marca la marca si de la model la model.. daca vrei ceva consistent exista si varianta de maner anatomic la multe lemne ..toate bune si spor la alegeri ..
                                        Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

                                        Comentariu

                                        Procesare...
                                        X