Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

dhs h3

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • dhs h3

    As vrea sa cumpar o pereche de fete dhs hurricane 3,varianta Provincial sau National,as dori sa stiu daca sunt situ-ri in romania care au pe stock aceste fete .Multumesc anticipat.
    Butterfly Jonyer-h OFF
    FH: Butterfly Bryce Speed
    BH: Xiom Omega IV pro

  • #2
    Nu cred ca sunt site-uri care au variantele astea la noi. Poti sa le iei de pe ttnpp.com cred.
    Insa... DHS nu comercializeaza variantele provinciala si nationala asa ca majoritatea celor de pe piata sunt fake-uri. Probabil exista cateva care chiar au ajuns pe piata din mana unor jucatori nationali/provinciali. Dar e un risc.
    Diferenta intre comerciala, provinciala si nationala este de calitate.
    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

    Comentariu


    • #3
      am vazut pe ttnpp.com,oare sunt originale, mi se par prea ieftine
      Butterfly Jonyer-h OFF
      FH: Butterfly Bryce Speed
      BH: Xiom Omega IV pro

      Comentariu


      • #4
        Eu de la ttnpp am cumparat hurricane provincial si nu stiu daca sunt fakeuri sau nu insa pot spune ca este o diferenta foarte mare intre fata aceasta si cea comerciala pe care am avut mai demult.Provincialu este din alt material mult mai iute ,un speed tipic chinezesc nu este atat de lipicios ca cele comerciale si cu toate acestea are si un spin foarte bun si control de asemenea.Chiar daca e fake cui ii pasa,eu zic ca isi merita banii pt ca merge f bine.Am jucat cu tenergy 05 mai demult dar fata aceasta nu simt cu nimic mai prejos la bani mult mai putin.Cu variantele nationale nu am dat niciodata si poate o fi ele bune insa pretul lor este mult prea exagerat.
        Lemne: DHS Hurricane Long W997
        FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
        BH: DHS GoldArc 8

        Comentariu


        • #5
          daca tu spui ca sunt la fel de bune ca T05 am sa achizitionez si eu o pereche.Multumesc
          Butterfly Jonyer-h OFF
          FH: Butterfly Bryce Speed
          BH: Xiom Omega IV pro

          Comentariu


          • #6
            Hmmm... E mai greu de jucat cu H3 pe BH. As recomanda o fata moale, gen Acuda S3, Rakza 7 soft, Joola Energy X-tra sau Xplode Sensitive, Xiom Omega IV Elite.
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • #7
              dc ar fi mai greu?
              Butterfly Jonyer-h OFF
              FH: Butterfly Bryce Speed
              BH: Xiom Omega IV pro

              Comentariu


              • #8
                Eu CRED ca H3-urile de pe ttnpp sunt originale. Diferenta de calitate dintre ele si cele comerciale este sensibila si pt amatori. Toate au holograma si cred ca variantele neo cu dreptunghi ar putea fi identificate si pe site-ul dhs, folosind serial numberul de sub holograma, dar repet, nu sunt convins. In alta ordine de idei, daca nu se tuneaza sunt prea lente pentru gustul meu, in schimb... daca sunt boostate, nicio alta fața nu se compara cu ele.
                Fetzele dhs in general, sunt tari, fapt care duce la mai putin simt. Daca folosesti pt rever fețele recomandate de grasomega, vei simti mingea mai bine. De asemenea vei putea da mai mult spin, pt ca e ceva mai greu sa dai suficient de tare cu reverul pentru ca mingea sa intre in buretele de la H3.
                Inca un avantaj ar consta in faptul ca celelalte fețe sunt mai putin senzitive la spinul care vine de la adversar si asta le face mai tolerante la preluarea de serviciu.
                TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                Comentariu


                • #9
                  Ashes,imi spui te rog in cat timp a ajung fetele de pe ttnpp si cat costa transportul
                  Butterfly Jonyer-h OFF
                  FH: Butterfly Bryce Speed
                  BH: Xiom Omega IV pro

                  Comentariu


                  • #10
                    Transportul este 3.32 $ pt o fata. Si 1.32$ pt fiecare fata in plus... Adica 2 fete => 4.64$ 3 fete=> 5.96$ s.a.m.d.
                    Ajunge cam intr-o sapt, maxim 2.
                    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                    Comentariu


                    • #11
                      (at)RBlade Hmm, la mine nu a ajuns niciuna mai devreme de 3 saptamani... specifici tu ceva legat de transport de iti ajung intr-o sapt?
                      TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                      Comentariu


                      • #12
                        la mine de 3 ori fix in 10 zile...ashes,poate-ai prins "Zilele dragonului prajit" )
                        tibhar def plus jumulita
                        gambler reflectoid 1,0
                        dawei 388 D-1 ox

                        Comentariu


                        • #13
                          Chiar azi mi-au venit fetele comandate la ttnpp. Au facut pe drum cam 8-9 zile, deci drumul propriu zis nu cred ca ar dura mai mult de 2 saptamani ... dar la acest timp mai tre sa adaugi si timpul in care ttnpp iti proceseaza comanda ... din cauza ca nu aveau pe stoc exact ce comandasem a durat vreo 2 saptamani pana cand ne-am inteles.

                          Subscriu ... toate fetele de la DHS cu burete neo boostate sunt peste T05 la toate capitolele ... atentie insa, exista o diferenta destul de mare la miscarile pe care le faci cu un T05 si cele cu un DHS neo ... nu le recomand pentru rever pentru ca sunt prea tari, chiar daca dai cu booster nu cred ca ajungi sa le inmoi suficient si nu o sa ai un dwell time suficient de mare pentru topspin, in plus capacul e cea mai dificila lovitura cu fetele chinezesti, iar pe rever orice jucator pune cateva capace pe set ... deci daca nu ai siguranta acolo nu prea e bine.

                          Daca vrei sa incerci o fata chinezeasca pe rever incearca cu Haifu Whale cu burete de 36 sau cel mult 37 de grade, boosterite bine ... am primit azi una si o sa o testez probabil peste vreo 2 saptamani.
                          Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                          FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                          BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Ashes Vezi post
                            (at)RBlade Hmm, la mine nu a ajuns niciuna mai devreme de 3 saptamani... specifici tu ceva legat de transport de iti ajung intr-o sapt?
                            Nu specific nimic
                            www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                            Comentariu


                            • #15
                              Adica eu am cumparat de la Flash un DHS H3 NEO Provincial fake? HMMMMM....Am dat 140 lei si am jucat o ora...cam scumpa curiozitatea!
                              Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                              "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                              Comentariu


                              • #16
                                Ideea este in felul urmator...oficial dhs nu comercializeaza varianta provinciala si nationala dar...exista anumite site-uri gen ttnpp.com, etc. unde patronii, cel putin din cate cunosc eu, sunt fosti jucatori din echipele provinciale din China si au posibilitatea sa procure astfel de fete...am discutat cu cineva din tara care cunoaste f bine acest fenomen si chiar a fost de cateva ori in China, care mi-a confirmat faptul ca au posibilitatea sa procure astfel de fete...daca sunt sau nu originale asta nu poti sa stii in procent de 100%...pe de alta parte, daca luam in considerare latura practica pot sa spun ca am testat suficiente fete iar variantele de provincial care le-am avut sareau evident diferit fata de cele comerciale...considerabil mai mult spin si mai multa viteza...daca se potriveste stilului de joc sau lemnului pe care il folosesti asta e cu totul alta treaba...pot sa spun ca raspunsul, saritura pe care o ofereau era destul de lineara, predictibila...am vazut fete de la alte firme in domeniu, care sigur nu erau fake-uri si care sareau f prost sau chiar ciudat...Ca sa tragem o linie eu unul inclin sa cred ca sunt autentice...si chiar daca nu sunt "autorul" lor a facut o treaba extraordinara...Cel putin asta e parerea mea...
                                Blade: Viscaria, FL
                                fh: T05, 2,1 mm, black
                                bh: T05, 2,1 mm, red

                                Comentariu


                                • #17
                                  Blog de tenis de masă

                                  Comentariu

                                  Procesare...
                                  X