Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

O intrebare despre DHS H3 Neo

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • O intrebare despre DHS H3 Neo

    Salutare.
    Mi-am luat un DHS H3 Neo, negru, duritate 39.
    Vreau un sfat de la cei care joaca/au jucat cu H3 Neo sau alte fete cu burete tare de la DHS (Tg Skyline etc).
    Care este cea mai la indemana/ieftina solutie pentru inmuierea buretelui? Nu am booster si cred ca e scump sa cumpar un flacon de booster pe care sa platesc mai mult decat pe fata.
    Multumesc
    Hurricane III (by Nittaku)
    Jun Mizutani ZLC
    Nittaku Hammond Z2

  • #2
    Salut Vali
    Ai doua variante: Suna un prieten si Intreaba Publicul.
    Iar raspunsul final esteeeeeee: Uleiul de parafina.
    Am citit pe alte forumuri. De incercat am incercat doar o data. Nu mi s-a parut ca a inmuiat foarte tare. Poate pentru ca am dat cam putin ulei, de frica sa nu imi inmoaie prea tare buretele.
    Succes.

    Comentariu


    • #3
      Mersi Beni.
      Am citit si eu de uleiul de parafina. L-am si folosit la Galaxy Moon dar nu am observat nimic deosebit. Poate nu l-am aplicat bine, sau poate nu am dat suficiente straturi (am pus 2 straturi, foarte subtiri).
      Hurricane III (by Nittaku)
      Jun Mizutani ZLC
      Nittaku Hammond Z2

      Comentariu


      • #4
        Parca am vazut undeva ca si uleiul comestibil e bun pentru ungerea fetelor si cica nu deterioreaza fata.Acu nu mai stiu exact daca era pt inmuierea fetelor sau pt a mari spinul si spidul fetelor.
        Lemne: DHS Hurricane Long W997
        FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
        BH: DHS GoldArc 8

        Comentariu


        • #5
          Multumesc. Eu cand nu sunt sigur de ceva, ma abtin.
          In alta ordine de idei cred ca e exagerat sa dai cu ulei pe cauciuc, mai ales ca fata e noua. Pe mine nu ma deranjeaza cauciucul. Vreau sa inmoi un pic buretele pentru ca nu lovesc constant in fiecare minge si mai ales nu cu forta care ar trebui la fetele chinezesti.
          Hurricane III (by Nittaku)
          Jun Mizutani ZLC
          Nittaku Hammond Z2

          Comentariu


          • #6
            Atunci renunta la ele. Cu H3 neo ori joci total ori le dai jos. Pt in jucator care nu se afla la un nivel f bun H3 neo sunt f pretentioase.
            Primorac Carbon
            FH Dignics 09C
            BH JOOLA MAXX

            Comentariu


            • #7
              Baby oil.. de la farmacie. Iei, dai 1 strat, astepti pana se absoarbe complet, apoi mai dai un strat, iar astepti pana se absoarbe complet. Dureaza cam 2-3 zile. Acum ar trebui sa fie moale ca un biscuite inmuiat in ceai . Daca vrei sa-i cresti si viteza sa semene cu un tenergy 64 care a baut RedBull dai 4-5 straturi de ulei de parafina si gata... poti sa incepi rugaciunile, ca o sa dai multe peste masa pana te acomodezi.
              Daca ai varianta comerciala, s-ar putea sa nu tina 4-5 straturi de parafina, te uiti si tu si vezi cat se curbeaza si sa nu faca bule pe margini.
              Have fun.
              TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

              Comentariu


              • #8
                (at)Ashes
                Mersi.
                Da, e varianta comerciala.
                Tu ai facut asta la provincialul din semnatura si e ok?
                Nu-mi trebuie viteza mai mare ci doar un burete inmuiat un pic.
                Hurricane III (by Nittaku)
                Jun Mizutani ZLC
                Nittaku Hammond Z2

                Comentariu


                • #9
                  Dap, am facut la cel din semnatura care era de 41 de grade.
                  TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                  Comentariu


                  • #10
                    Le aduci la taticu', si le rezolva el ...
                    Zhang Jike
                    05
                    05FX

                    Comentariu


                    • #11
                      Eu am folosit Johnson baby oil,am dat 2 straturi.Sa eviti sa dai pe margini,pt ca se va lipi f greu fata dupa aceea.Plus ca e f sensibil cauciucul,daca e atins de ulei,se increteste.
                      Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                      "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                      Comentariu


                      • #12
                        Ulei de parafina. Minim 3 straturi. Se poate da si peste lipici.
                        P.S. Ati observat cum preseaza chinezii fetele pe lemn din cand in cand? Oare de ce? Eu cred ca "mustesc" de booster.
                        Nittaku Acoustic, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X