Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

double Hapiness

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • double Hapiness

    imi spune si mie cineva.Double Hapiness de ce nu mai fac lemne,sau au facut vreodata,pt ca eu am jucat mai demult cu paleta unui prieten,un D Hapines(asa scria pe maner)si era un vis.

  • #2
    Mai fabrica si lemne si fete stai linistit, doar ca si-a schimbat un pic denumirea , toate produsele de la Double Happiness le gasesti cu denumirea DHS (acronimele numelui) . Poti sa intrii pe www.presports.com ca sa iti faci o impresie despre articolele brandului asta.
    Blade : Nitakku Septear (OFF)
    FH>Joola Express Two
    BH>Butterfly Speedy PO

    Comentariu


    • #3
      dhs

      merci acuma intru

      Comentariu


      • #4
        tenis

        m-am hotarat.cred ca o msa imi iau de la Dan Doy.Mi-am gasit un lemn.CE parere ai despre Butterfly Grubba Carbon ALL+.Poti sa imi spui ceva.

        Comentariu


        • #5
          Ai ales bine, parerea mea e ca e cel mai bun lemn de la Butterfly pentru un jucator care pune pentru prima data mana pe o paleta profesionala. Are control foarte mare, e usor, are straturi de carbon ceea ce ii asigura un "sweet spot" mai mare ca la un lemn clasic, si are un sunet specific lemnului carbon. Acu depinde si ce fete pui pe el. Eu am unul pe care am pus cele doua fete din semnatura si a iesit o combinatie foarte buna.
          Blade : Nitakku Septear (OFF)
          FH>Joola Express Two
          BH>Butterfly Speedy PO

          Comentariu


          • #6
            Re: tenis

            Postat în original de Mihailovici Cristian
            m-am hotarat.cred ca o msa imi iau de la Dan Doy.Mi-am gasit un lemn.CE parere ai despre Butterfly Grubba Carbon ALL+.Poti sa imi spui ceva.
            Am editat postul . Recomand cu caldura Stiga Clipper wood . Ce lemn!!!!
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • #7
              Daca te-ai gandit la "dubla fericire", iti recomand atat fețele cât ?i lemnele.
              Eu dau cu un lemn din seria Wind 1010, care nu e foarte scump ?i merge f bine cu fețele DHS 777. In final mi-a rezultat o paleta de atac, cu un control destul de bun si ce ma incanta este faptul ca este mereu "lipicioasa" ca si cum as fi lipit-o pe loc. Pt. topspinisti este ideala.
              Ptr. cei care vor ceva mai "heavy" si mai dur, pot alege Stiga China Extreme.

              Comentariu


              • #8
                Cu fețe Skyline a dat careva ?
                Blade DHS PG 2
                FH: DHS Hurricane 3
                BH: Stiga Airoc Astro M

                Comentariu


                • #9
                  Dear Fun,

                  Pe 6 mai, mare concurs la "nea Sandu"!... te astept cu dubla fericire sa-ti iei revansa fata de concursul trecut!...

                  Cele bune!
                  Xiom -Mitzutani - Xiom

                  Comentariu


                  • #10
                    Merci de informatie, senior George, nu stiu daca voi ajunge pe 6 mai, dar in scurt timp voi deveni "omul problema" ptr voi cei care va antrenati cu frecventa celor din ligi. Deocamdata iti urez bafta la pastrarea titlului.

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de sfinxu
                      Ai ales bine, parerea mea e ca e cel mai bun lemn de la Butterfly pentru un jucator care pune pentru prima data mana pe o paleta profesionala. Are control foarte mare, e usor, are straturi de carbon ceea ce ii asigura un "sweet spot" mai mare ca la un lemn clasic, si are un sunet specific lemnului carbon. Acu depinde si ce fete pui pe el. Eu am unul pe care am pus cele doua fete din semnatura si a iesit o combinatie foarte buna.
                      Ma uit la felul cum le-ai pus, mai rar se pune fața mai lenta pe FH, care este logica? Eu am jucat aproape un an cu TACKINESS D pe BH si am fost multumit. Foarte multumit am devenit cind am trecut pe TACKIFIRE C!
                      La aceeasi viteza are un control superior si cel mai bun spin care a fost creat vreodata!
                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                      Comentariu


                      • #12
                        Pai ce crezi ca eu am vrut sa le pun pe dos , cand le-am comandat nu stiam ca de obicei fata rosie este pentru Forehand si cea neagra e pentru backand, nu am specificat ce culoare sa fie si uite asa mi le-au dat pe dos. La inceput am jucat cu Sriverul pe forehand, dar acum m-am obisnuit, e ok si asa. Cand o sa comand urmatoarele fete o sa stiu exact ce sa cer
                        Blade : Nitakku Septear (OFF)
                        FH>Joola Express Two
                        BH>Butterfly Speedy PO

                        Comentariu


                        • #13
                          Viitor senior Fun,

                          Asta ne dorim si noi, sa devii un "om-problema" !! Nu ne sperie, ne incita !
                          Iar asa-zisele antrenamente sunt mai mult seturi si meciuri, rareori ceva specific, doar stii bine !
                          Spor la topspinuri!

                          Xiom -Mitzutani - Xiom

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de laky
                            Postat în original de sfinxu
                            Ai ales bine, parerea mea e ca e cel mai bun lemn de la Butterfly pentru un jucator care pune pentru prima data mana pe o paleta profesionala. Are control foarte mare, e usor, are straturi de carbon ceea ce ii asigura un "sweet spot" mai mare ca la un lemn clasic, si are un sunet specific lemnului carbon. Acu depinde si ce fete pui pe el. Eu am unul pe care am pus cele doua fete din semnatura si a iesit o combinatie foarte buna.
                            Ma uit la felul cum le-ai pus, mai rar se pune fața mai lenta pe FH, care este logica? Eu am jucat aproape un an cu TACKINESS D pe BH si am fost multumit. Foarte multumit am devenit cind am trecut pe TACKIFIRE C!
                            La aceeasi viteza are un control superior si cel mai bun spin care a fost creat vreodata!
                            Nu este o regula sa folosesti rosu pe FH! De unde ai scos-o si pe asta?
                            Poti sa invirti paleta in timpul jocului ca pe o morisca, nu-ti interzice nimeni. De exemplu eu am fața neagra pe FH.
                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                            Comentariu


                            • #15
                              Corect, nimeni nu iti interzice sa rasucesti paleta, si sa joci cu ce fata vrei. Iar eu nu am inca o explicatie logica de ce folosesc fata mai moale pe forehand.
                              Schlagerul Carbon l-am luat de curand, asa ca nu am foarte multe jocuri cu el, totusi am observat, in ciuda multor sfaturi cum ca ar fi prea rapid pentru nivelul meu de joc, ca totusi jocul mi sa imbunatatit.
                              Am incercat sa folosesc fata neagra (Sriverul) pe forehand dar nu mai simt mingea la fel de bine ca din Tackiness, in schimb daca o folosesc pe rever e naucitoare la contrele scurte, si la smash-uri.
                              Cred ca se potriveste mai bine stilului meu de joc, o fata mai moale pe forehand si una mai tare pe backhand. Multi folosesc backhandul ca aparare, totusi parerea mea e ca ai mai multe avantaje cand ataci cu el, loviturile nu sunt la fel de puternice ca cele de pe forehand dar sunt mai scurte si mai imprevizibile, plus de asta revii mai repede la pozitia de asteptare.
                              Blade : Nitakku Septear (OFF)
                              FH>Joola Express Two
                              BH>Butterfly Speedy PO

                              Comentariu


                              • #16
                                Aaaaaaa, deci ne-am luat Schlager carbonul!!!!!!! Frumooooos!!!!!!!
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • #17
                                  double hapiness

                                  Postat în original de VISCO
                                  Aaaaaaa, deci ne-am luat Schlager carbonul!!!!!!! Frumooooos!!!!!!!
                                  Am dat odata cu un SCHLAGER CARBON "armat" cu SRIVER FX max., ce mai, COLT45! Cum se comporta cu niste BRYCE-uri? BAZOOKA!!!!!!???
                                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    E un lemn fain, un pic mai greu si mai gros decat celelalte lemne care le-am vazut pana acum, dar desi viteza e mult mai mare, ai foarte mult control pe el. As vrea sa pun pe el un Bryce pe forehand si un Catapult pe rever, asta asa mai mult de test, sa vad pana unde pot sa merg, dar mie ca le iau de geaba, combinatia actuala e perfecta pentru mine, pot sa fac si atac si aparare.
                                    Totusi, ca sa fiu obiectiv, nu l-am testat pana acum in fata unor oponenti care sa imi puna probleme serioase, de aceea arunc o provocare : CINE MA AJUTA SA TESTEZ LEMNU ASTA ?!
                                    Blade : Nitakku Septear (OFF)
                                    FH>Joola Express Two
                                    BH>Butterfly Speedy PO

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      ping-pong

                                      merci baieti.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de vali
                                        Cu fețe Skyline a dat careva ?
                                        Am jucat cu Skyline-2 (gr. 2,0). Are un control fenomenal si un spin foarte deranjant pt adversar. Seria TG de la DHS nu seamana cu nici o fata chinezeasca (nici cu noua generatie de la Friendship/RITC). Buretele este f. tare (necesita 2 sau 3 straturi la lipire), dar cauciucul elastic absoarbe mingile tari sau si spin.
                                        Skyline 2 are o viteza f. variabila ! Daca joci cu ea cum ar fi o fata euro/japan are o viteza mica (intre Tachiness C si D), insa daca lovesti mingea cu o miscare scurta si hotarata, si te obisnuiesti cu unghiul corect, viteza este asemanatoare cu Sriverele.
                                        STIGA OFFENSIVE CR
                                        Hexer HD. // T-64

                                        Comentariu

                                        Procesare...
                                        X