Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sfat achizitionare fete chinezesti friendship 729

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • sfat achizitionare fete chinezesti friendship 729

    Salutare! As dori si eu va rog putin ajutor in legatura cu achizitionare unor fete chinezesti. As vrea sa stiu care este diferenta dintre aceste fete. M-ar interesa ca fetele sa aibe buretele moale, sa nu arunce nici foarte tare, nici foarte incet si sa nu fie nici foarte grele, sa fie in genul hammond-urilor de la nittaku (daca se poate), dar sa arunce mai putin. As mai vrea sa imi spuneti daca aceste fete facute de Friendship 729 se aseamana cu cele kokutaku, deoarece am avut o pereche de kokutaku blutenkirsche 868 tacky si am fost dezamagit de ele (aveau buretele foarte dur si erau greoaie).
    Multumesc tuturor anticipat!

  • #2
    Salut, cam toate felele de-acolo sunt lipicioase, pe cand Hammond e o fata nelipicioasa. Fata care respecta cel mai bine ce vrei tu este Focus III Snipe de la 729. Este nelipicioasa, burete mediu moale, rapida, dar nu foarte rapida. O gasesti accesand link-ul din semnatura mea. Uite si aici niste info: http://www.tabletennisdb.com/rubber/focus-3-snipe.html - tabletennisdb e un site destul de bun de review-uri.
    Dintre fetele de pe pingpongshop, cu burete moale sunt FX-C si FX Super Soft sau cu burete mediu Geospin (Geospin Tacky are buretele putin mai tare si e mai lipicioasa) si Transcend (daca e varianta Cream).
    FX-C, FX Super Soft si Geospin sunt mai lente, iar Cream Transcend mai rapida (nu e saltareata ca fetele tip european).
    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

    Comentariu


    • #3
      Kokutaku Blutenkirche Tokio non tacky sunt fetele pe care le cauti.Foarte usoare, nelipicioase asa cum se arata si in denumire, cu spin si viteza foarte bune si mai ales foarte ieftine! Le-am incercat si sincer le consider printre cele mai bune din punct de vedere al raportului calitate pret.
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        mie mi-a placut f.mult friendship 2000 tackspeed...versatila...topspin,serve,aparare,chop ...
        tibhar def plus jumulita
        gambler reflectoid 1,0
        dawei 388 D-1 ox

        Comentariu


        • #5
          multumesc (at)RBlade, Laky si Joo pt raspunsuri. Mai astept sfaturi va rog, inca nu m-am hotarat. Dintre 729 FX Super Soft, 729-3 Japanese Sponge si Focus III Snipe care ar fi mai buna?

          Comentariu


          • #6
            Depinde ce-ti doresti tu de la fața
            www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

            Comentariu


            • #7
              Ai dat o raita pe aici: http://www.tabletennisdb.com/rubber/ ???
              Poti lua la rand toti producatorii si unde vezi fete cu viteza si control in zona dorita de tine (pentru Speed / Spin / Tackiness) si numar de ratings de minim 10, vizualizeaza ratingul complet si aprecierile.
              Sa ai insa in vedere faptul ca multi dintre fanii fetelor chinezesti nu au folosit alte tipuri, deci e contra-indicat sa compari ratingurile lor cu cele pentru un Tenergy, de exemplu.
              Cu cat e mai aderenta fata (tacky), cu atat vei simti mai tare efectul dat de adversar. Daca ai tehnica buna n-o sa te foarte deranjeze. In caz contrar, alege mai bine pe o fata nu foarte lipicioasa, gen Friendship/729 Focus 3 Snipe. Am jucat cu ea si e decenta, dar nu se poate compara cu un Palio Blitz, de exemplu. Sunt ani lumina intre cele doua. Galaxy Sun mi s-a parut chiar mai buna decat Snipe-ul, dar e si mai grea si mai tare. Dupa a mea parere, produsele Galaxy sunt peste Friendship, iar la lemne Xi Enting e varful la produse low price.
              Viteza ambelor o estimez undeva la 7.5 din 10, deci va trebui sa te bazezi in principal pe propria forta / viteza cand tragi.
              DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
              Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

              Comentariu


              • #8
                multumesc pt sfaturi! pana la urma am ales lkt rapid soft. sper sa fie o alegere buna. numai bine tuturor!

                Comentariu

                Procesare...
                X