Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cea mai rapida fata

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cea mai rapida fata

    Daca tot s-a discutat de cel mai rapid lemn as fi curios sa aflu parerea amatouristilor si depre fetele rapide.Eu raman la parerea ca Acuda S1 e cea mai rapida dar aproape la fel este si bryce speed respectiv DHS hurricane Neo 3 provincial(cea nationala nu cunosc ca nu am dat cu el)
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS GoldArc 8

  • #2
    http://www.tabletennisdb.com/top-rubber/speed-desc.html
    Sunt destul de bune clasamentele lor. Ia in considerare doar marcile care au minim 10 ratings (coloana cu fundal portocaliu). Eu am incredere doar in cele cu minim 20, intrucat producatorii au grija sa-si plateasca niste chinezi cu 0.5 USD pe post pentru a le face reclama cat mai pozitiva. Exista la ei meseria de blogger platit, media tarifului pe blog post fiind de 0.5 USD
    Dintre fetele folosite de mine pana acum (BTY Bryce, BTY SpinArt, Xiom Omega IV, Xiom Vega Elite, Stiga Calibrat LT Sound, Palio Blitz, Palio Macro Era si cateva Friendship-uri), Palio Macro Era e de departe cea mai rapida.
    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

    Comentariu


    • #3
      Am achizitionat de curand un palio macro era de la dl tudorprecup. Pot sa confirm ca palio macro era este intradevar o fata de viteza. Am jucat cu T05, T64, Bryce, Vega euro si pro, si inca o duzina. Nu stiu daca PME este cea mai vitezista, pentru ca le-am probat pe lemne diferite, insa sigur asa mi s-a parut pe lemnul pe care am probat-o (Andro super core system CL off+).
      Locul 2: rakza7, probata pe un photino.
      Locul 3: Bryce speed probata pe un galaxy cu arylate carbon (nu mai stiu numele).

      Comentariu


      • #4
        Banco extreme 47 ! Ttebuie sa fugi cu masa dupa minge ) altfel se intalnesc tare greu...
        Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

        Comentariu


        • #5
          N-am dat cu ea la masa, dar am topait mingea pe una pusa pe un lemn all+ si m-am speriat - este vorba de Xiom Omega IV Pro cu burete portocaliu.
          Nu exista comparatie cu nimic din ce am incercat.
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            cea mai rapida fata cu care am jucat eu este buterflty bryce speed fx, am jucat cu aceasta fata pe un lemn buterfly kreanga powerspin si este de departe cea mai rapida fata cu care am jucat(si am jucat cu multe fete)
            JOOLA ROSSCKOPH AUTOGRAPH
            FH : Buterfly Bryce Fx
            BH : Donic Vario

            Comentariu


            • #7
              JUIC Couga ,Donic Coppa Speed , T 05 si Nittaku Hammond sunt printre cele mai rapide din ce am incercat eu.
              Xi En Ting-X828
              Pryde 30
              Calibra LT Sound

              Comentariu


              • #8
                Vad ca se aduna incet incet parerile rog si pe altii sa ne impartaseasca experientele
                Lemne: DHS Hurricane Long W997
                FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                BH: DHS GoldArc 8

                Comentariu


                • #9
                  incercati TimoBollTricarbon cu T05FX

                  Comentariu


                  • #10
                    La Targoviște am pus mana pe un T5000 cu omega IV Europe si dadeam numa prin mantinele de parca aveam necaz pe ele!
                    Fh: Rakza X
                    Blade: Bty Innerforce ULC
                    Bh: Rakza X Soft

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Gabriel91
                      La Targoviște am pus mana pe un T5000 cu omega IV Europe si dadeam numa prin mantinele de parca aveam necaz pe ele!
                      Sa fi fost de vina T5000?
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #12
                        O alta combinatie foarte rapida e Schlager OFF + cu fete Joola Phoneix
                        GEWO TABLE TENNIS

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Cea mai rapida fata

                          Desi e un topic mai vechi, intrucat cineva a mai intrebat, m-am gandit sa-l mai ridic.
                          Cea mai rapida fata mi s-a parut Stiga Calibra LT, iar Bryce Speed cred ca e pe acolo, Tenergy 64 de asemenea.
                          Andro Rasant este comparabila cu cele de mai sus, Joola Rhyzm si Rakza 9 sunt, de asemenea, fete rapide.
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu


                          • #14
                            Timo Boll tricarbon cu tenergy de 64,cea mai rapida paleta din punctul meu de vedere

                            Comentariu


                            • #15
                              Eu acum am Joola 4you pe lemn Joola carbon pro si mi se pare foarte rapida ))

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X