Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lkt toxic 3

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lkt toxic 3

    Salutare tuturor si in special celor din " dark side", celor doritori de o informatie de folos poate pe viitor. Am trecut acum ceva timp in tabara aparatorilor si am tot incercat tot felul de combinatii de ierburi si anti insa pe lemne care nu prea aveau legatura cu acest stil ci mai degraba cu atacul caci erau toate de la off- spre off+, si in afara de super block care e foarte lent si merge pe aproape orice lemn cam nici o iarba nu se potrivea asa cum imi doream eu pe vreunul din lemnele mele. Am cumparat de la RBLADE zilele trecute (la recomandarea lui) un lkt toxic 3, second hand, facandu-i promisiunea ca daca imi va placea voi posta un subiect de apreciere la adresa acestui lemn. Nu doar mi-a placut, a fost dragoste la prima "lovitura". Este lent intr-adevar, facand block-ul la masa o joaca de copii. Datorita faptului ca e lent, la chop-ul de la distanta si semi-distanta trebuie efectuat cu o miscare ceva mai ampla cu ierburile cu frictiune pt ca mingea sa ajunga pe masa adversarului dar datorita amplitudinii loviturii, chop-ul va fi incarcat de backspin. Eu folosesc acum un Hallmark Supernova, o iarba semi-frictionless despre care cunoscatorii stiu ca chop-ul nu trebuie facut decat prin continuarea spinului adversarului nu printr-o miscare foarte larga. Cu TOXIC-ul poti sa faci aparare clasica si de pe scaun ajutat fiind de controlul extrem de mare, atat in aparare cat si in atac. Atacul de pe masa cu iarba e devastator, putine mingi(spre niciuna) putand fi returnate pe masa. Lemnul e flexibil, permitand un joc de atac si contraatac cu topspin fara mari eforturi desi lemnul asa cum spuneam este destul de lent insa combinat cu o fața ceva mai rapida va da posesorului o noua dimensiune jocului sau. Nu fac reclama gratuita ci doar spun ce am remarcat.......lemnul e departe de a fi perfect....de ex: forma lui ciudata parca te striga: "taie-ma", cand lovesti in plin scoate un sunet de butoi spart iar striatiile de pe maner pot fi deranjante pt unii. Insa pentru ce a fost proiectat sa faca.........le face foarte bine. Deci, recomand cu mare caldura. Cine ma cunoaste stie ca nu sunt un novice desi nu au trecut prin mana mea lemne scumpe de la "doctor" sau de la alte firme de renume in domeniu. toxic-ul isi merita banii cu varf si indesat si comparativ cu lemnele "de firma"specializate pe aparare, raportul pret -calitate e extrem de ridicat. Scuze pt lungimea anuntului.
    ps: rblade- un baiat de cuvant si extrem de operativ,spre deosebire de alt membru al forumului nostru cu care si altii au avut probleme de primire a comenzilor. Am vorbit cu rblade miercuri si vineri am avut lemnul la posta. Cu celalalt domn am vorbit tot miercuri ( chiar m-a sunat sa confirme comanda....mi-a zis chiar sa ii trimit banii in cont dupa ce primesc pachetul....mare caracter mi-am zis) si evident ca nici urma de colet sau de vreun alt raspuns, telefonic sau pe internet. in fine....fiecare isi trateaza clientii dupa caracter probabil sau comanda mea vine cu porumbelul calator care si-a pierdut gps-ul.
    ---------- Post added 30-Aug-2011 at 22:52 ----------
    scuze admin-ului ca am ""reusit"" sa il postez de 2 ori. daca se poate as vrea sa ramana cel de la ora 22 46. multumesc.
    bty joo sae hyuk / bty defense 2
    victas v20 xiom omega 5 tour
    tsp curl p1r feint long 2

  • #2
    Imi pare foarte bine ca iti place Toxic-ul. Sa-ti enervezi cat mai mult adversarii cu el
    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

    Comentariu

    Procesare...
    X