Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pareri DHS Skyline vs Hurricane 3 Neo

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 11 (0 members and 11 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pareri DHS Skyline vs Hurricane 3 Neo

    Cine a incercat aceste 2 fete? Am vazut pe wikipedia ca Ma Long si Wang Hao joaca cu Skyline III, eu de la DHS am incercat doar Hurricane 3 Neo care de altfel mi-a lasat o super impresie! Care ar fi diferentele intre Skyline si Hurricane ? Va multumesc !
    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
    Aristotle



    Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

  • #2
    Diferentele intre TG2, TG3 si H3 sunt mici. Daca iei in calcul si faptul ca aceeasi fata are multe versiuni, duritati de burete, etc si ca DHS nu este un producator foarte consistent (declarativ 2 fete identice sar un pic diferit) nu prea are rost sa te chinui ... iei ce gasesti si boosteresti pana ajungi la ce iti place, e foarte simpla reteta.
    Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

    FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
    BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

    Comentariu


    • #3
      Mie Hurricane Neo 3 imi place si fara Boost.. inseamna ca am o problema?
      We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
      Aristotle



      Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

      Comentariu


      • #4
        Skyline e mai lipicioasa. TG3 e mai rapida decat TG2, iar H3 mai rapida decat H2. Variantele 2 fiind pt. un joc cu variatii de viteza si spin, iar 3 pentru un joc f ofensiv, in viteza.
        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

        Comentariu


        • #5
          si diferenta intre cele simple si cele Neo care e?
          We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
          Aristotle



          Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

          Comentariu


          • #6
            Uite aici diferentele intre H3 si H3 Neo http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...7-dhs-h3/page2
            www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

            Comentariu


            • #7
              Fetele acestea sunt pentru cei care joaca foarte mult pe forehand!!!
              Blade - Timo Boll ZLF - OFF
              FH - Xiom Sigma II Pro
              BH- Xiom Sigma II Pro

              Comentariu


              • #8
                Aceste fete exceleaza la lovitura de topspin! Si sunt intradevar folosite de catre cei mai multi pe fh! Pe bh mai putin! Nici chinezii nu le au pe bh au bryce-uri, tenergy etc.
                Ontopic: fetele neo provin dupa banarea speedglue si ar fi tunate din fabrica...
                Fh: Rakza X
                Blade: Bty Innerforce ULC
                Bh: Rakza X Soft

                Comentariu


                • #9
                  Si eu tot pe forehand o folosesc (H3 Neo) dar s-a jerpelit rau buretele de la atatea lipiri, si ma gandeam sa o schimb cu ceva mai bun daca tot imi iau alta. Astfel am luat in calcul Skyline sau H3 Neo Provincial. Si am vrut o parere de la voi, pentru care va multumesc. Cred ca voi lua pana la urma H3 Neo Provincial ....
                  We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                  Aristotle



                  Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Gabriel91 Vezi post
                    Aceste fete exceleaza la lovitura de topspin! Si sunt intradevar folosite de catre cei mai multi pe fh! Pe bh mai putin! Nici chinezii nu le au pe bh au bryce-uri, tenergy etc.
                    Ontopic: fetele neo provin dupa banarea speedglue si ar fi tunate din fabrica...
                    Nu sunt tunate. E doar mai rapid si mai moale buretele (decat cel clasic). Stratul de lipici de pe burete nu e ca sa pastreze tunerul, e doar pt. a proteja buretele. Asta e informatia oficiala de la DHS.
                    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                    Comentariu


                    • #11
                      si chiar e suficient la lipire sa pui doar pe lemn ? eu le-am lipit punand pe amandoua... cred ca si de asta mi s-a dus asa rpd buretele
                      We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                      Aristotle



                      Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Cosnic Vezi post
                        si chiar e suficient la lipire sa pui doar pe lemn ? eu le-am lipit punand pe amandoua... cred ca si de asta mi s-a dus asa rpd buretele
                        Se pare ca e suficient sa pui doar pe lemn (unii fac asta), cei de la DHS recomanda sa pui si pe burete insa, stratul acela de lipici din fabrica fiind doar pt protectie teoretic.
                        Oricum, nu prea are de ce sa ti se strice buretele pt ca ai pus un strat de lipici pe el.
                        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                        Comentariu


                        • #13
                          mama, peste o ora am stat sa iau lipiciul de pe el dupa, m-a omorat Free Chack-ul si am avut probleme cu lipitul ca era lemnul lacuit prea tare, nu se lipea bine, lipeam iar...numa cratere-n burete
                          We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                          Aristotle



                          Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                          Comentariu


                          • #14
                            nu tre sa dai jos lipiciul de fiecare data cand lipesti... dai 1 strat, lipesti, dezlipesti... si dai lipici numai pe lemn cand vrei sa lipesti iar
                            TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                            Comentariu


                            • #15
                              Cand sunt fetele noi, este absolut necesar sa fie date cu adeziv, cel putin un strat, la fel si lemnele. La urmatoarele relipiri, este suficient sa dati cu adeziv numai pe lemn. Am auzit de cazuri cand, la deslipire, a ramas adezivul partial sau total pe lemn (eu nu am avut parte de acest noroc). In acest caz, sau in cel in care au fost curatate fetele de adeziv, este logic ca trebuiesc repetate aceleasi operatiuni, ca la prima lipire.
                              ---------- Post added 16-Sep-2011 at 19:59 ----------
                              In privinta craterelor aparute dupa curatarea fetelor, alegeti-va mai atent adezivul. Din ce cunosc eu, sunt doar trei care se comporta bine: Stiga Syncro BTG, Tear Mender si Joola Lex.
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #16
                                Adauga la lista de mai sus Haifu Water Solubility Bond. Se curata f usor.
                                www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                Comentariu


                                • #17
                                  Deasemenea si Spring Fresh... dupa 3-4 straturi de adeziv, se ia ca o pelicula... in 10 secunde ai ramas cu buretele curatat!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Da, foarte corect. La vremea cand am scris postul, ori nu aparuse "Spring Fresh", ori nu-l incercasem eu. Ideia este, ca e mai bun decat toate cele trei, pentru ca se comporta cel mai bine in toate cele trei faze: aplicare, lipire propriuzisa (+tuning) si deslipire (+curatare).
                                    "Haifu Water Solubility Bond" nu am incercat, dar am toate increderea in ceea ce spune RBlade.
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Da, si eu cand am scris de Haifu, nu aparuse Spring Fresh/ Revolution. Astazi as vota pt. Revolution. Nu am lucrat chiar asa mult cu Haifu, deci nu pot sa fac o comparatie asa buna in legatura cu elasticitatea si efectul de tuning, dar parea asemanator. Insa, chiar daca ar fi la fel, e mult mai usor de lucrat cu sticluta de Revolution decat cu "borcanul" de Haifu.
                                      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                      Comentariu

                                      Procesare...
                                      X