Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

overgrip ieftin si f.bun

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • overgrip ieftin si f.bun

    tot vazand ca mi se cam balangane paleta in mana, am zis ca-mi trebuie un overgrip...am cautat pe net...cel mai ieftin 12 lei bucata...azi am fost in carrefour si mi-au cazut ochii pe overgripuri pt rachete de tenis de camp...cineva mi-a zis sa nu iau ca-s alunecoase...am pipait mostra si am remarcat ca-s din cauciuc moale,poros si aderent...l-am luat,l-am pus pe paleta si vine f.bine...manerul s-a-ngrosat,centrul de greutate a venit putin spre maner si loviturile is mai precise...

    deci overgrip wilson 3 bucati...20 lei...eu am gasit roz......poate o fi si alte culori
    pt paleta am folosit mai putin de jumatate dintr-o bucata...
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

  • #2
    Grip de tenis de camp foloseam si eu si isi facea treaba foarte okay. Exact cum ai spus si tu, maxim jumatate de grip.
    Jun Mizutani
    Tenergy 05 FX

    Comentariu


    • #3
      la viva au overgripuri la preturi bune, 7 lei parca, si 18 sau 20 3 bucati
      TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

      Comentariu


      • #4
        overgrip ? am testat probabil cateva zeci de feluri de overgrip . nu pentru tenis de masă , dar intr-un domeniu sportiv si o tehnica particulara in care fara un overgrip bun ... iesi din concurs , strangi si pleci acasa . cel mai prost si mai scump a fost , surprinzator , cel specializat , de racheta de tenis de camp . si cel mai alunecos pe mana transpirata . in fine ... cel mai bun overgrip pe care l-am intalnit vreodata este leucoplastul medicinal . sunt deja ani buni de zile de cand folosesc exclusiv asa ceva . din pacate am gasit doar alb si se murdareste repede . dar e 50.000 o rola de nu stiu cati metri . ceva mai bun ... inca nu am testat .

        ps : ce m-a surprins insa la lemnele paletelor de tenis de masă ... au fost muchiile . ma asteptam sa fie tesite din fabricatie . n-a fost asa .

        Comentariu


        • #5
          Foarte putine lemne au muchiile tesite din fabrica (acolo unde ajung degetele), desi ar trebui sa le aibe. Dupa mine, este o operatie pe care ar trebui sa o execute fiecare jucator, imediat dupa achizitia unui lemn nou. Din pacate nu se intampla intotdeauna asa, multi alegandu-se cu rani, in loc sa foloseasca putin smirghel.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            Eu rotunjesc acele muchii cu un set de pile fine chinezesti si apoi finisez cu smirghel fin. Cu pila dau intr-un singur sens pentru a nu deteriora paleta (a nu sari aschii din lemn). Fara aceasta operatie imi este destul de incomod sa tin paleta.
            Blade: Tulpe T-702
            FH: Kokutaku Blutenkirsche 868 2.2
            BH: Kokutaku Blutenkirsche 868 2.2

            Comentariu

            Procesare...
            X