Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fete pentru Butterfly BALSACARBO X5

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • fete pentru Butterfly BALSACARBO X5

    Salut,
    As vrea sa stiu daca lemnul Butterfly Balsacarbo X5 se potriveste cu fete donic SLICE 40 pe bh si Vario big slam pe fh?
    Ce fete credeti ca ar fi cele mai potrivite pentru acest tip de lemn? Imi place sa joc cu mult spin pe fh.
    Va multumesc!

  • #2
    Mult spin pe FH inseamna topspin sau chop? Daca e topspin lemnul ar fi OK. Daca e chop, treci pe un lemn cel mult All+.
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      DA, cand am spus mult spin ma refeream la topspin.Deci intrebarile mele raman referitor la fetele pentru acest lemn.

      Comentariu


      • #4
        Cu ceva intreruperi insa am acest lemn de vreo 5 ani. Fiind primul meu lemn profi. Nu este un lemn pentru topspin, exceleaza la capace si contre rapide, un lemn foarte stabil, destul de rapid, am pus pe el tot felul de fete, de la flextra la hurricane si tenergy. Lemn versatil ce nu m-a dezamagit si ma intorc la el indiferent cate lemne am probat (peste 100).

        Daca va plac fetele moi recomand Acuda S3 in defavoarea lui vario sau de la Joola: Samba+ sau Xplode Sensitive. Daca va plac fetele tari dar fara viteza extrema, DHS H3 Neo este foarte buna.
        Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
        FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
        BH: Tibhar Quantum X Pro Max

        Comentariu


        • #5
          Recomand Bryce FX pe FH si Tackiness Chop pe BH. Am jucat 3 ani cu combinatia asta si a fost perfecta. Fete de 1.9 grosime.
          DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
          BH: DONIC ALLIGATOR DEF
          FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

          Comentariu


          • #6
            si speed glue de unde? de fapt, spin de unde?
            Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
            FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
            BH: Tibhar Quantum X Pro Max

            Comentariu


            • #7
              Buna seara,
              Va multumesc amandurora pentru sfaturi si recunosc ca sunt foarte utile.E clar ca o sa aleg ceva din ce ati recomandat voi.
              Nu am inteles faza cu speed glue? Adica nu am voie sa lipesc fetele cu speed glue? Pentru ca sincer sa fiu am vazut comentarii foarte favorabile despre cele doua fete:Bryce FX si Tackiness Chop.Dar nici Acuda S3 nu mi se pare de neglijat.
              Va rog sa veniti cu lamuriri.Ce credeti despre Tibhar ROOKIE? Ati jucat cu ea? Cum poate fi pe lemnul asta?
              Multumesc mult!

              Comentariu


              • #8
                Manyaku88 vrea sa spuna ca atat timp cat v-au fost recomandate fete "clasice", care nu-si arata valoarea nici pe jumatate, daca nu sunt lipite cu speed glue, atunci ar trebui sa vi se recomande si un loc de unde sa puteti cumpara acest adeziv, el fiind din ce in ce mai greu de procurat, fiind interzis in competiitiile patronate de ITTF.
                Nu este de neglijat nici faptul ca lipirea cu speed glue trebuie facuta inainte de fiecare sesiune de joc, efectul ei fiind destul de efemer. Trebuie sa fiti in cunostinta de cauza, daca vreti sa va "inhamati" la asa ceva...
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #9
                  Spinul din încheietura.
                  Ultima editare de Sheshu; 26.oct.2011, 22:35. Motiv: Corectare
                  DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
                  BH: DONIC ALLIGATOR DEF
                  FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

                  Comentariu

                  Procesare...
                  X