Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Avalox avx j-power

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Avalox avx j-power

    As dori informatii despre acest lemn referitor la pretul si modul in care as putea achizitiona acest lemn. Eventual daca a dat cineva cu acest lemn sa-mi descrie pe scurt cum se comporta acest lemn in timpul jocului...va multumesc anticipat !!!
    ---------- Post added 26-Oct-2011 at 21:37 ----------
    ...chiar nimeni nu cunoaste acest lemn?
    Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

    Lume multa, oameni putini...

  • #2
    ...valabil...un site sau ceva....
    Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

    Lume multa, oameni putini...

    Comentariu


    • #3
      Am gasit eu câte ceva pe niște site-uri și am tradus. Poate ca ?ți este de folos.
      AVX J-Power
      Lemn Hinoki din Japonia
      Construcție: lemn 7 straturi
      Tip: Ofensiv
      Greutate: 85 + 5g
      Viteza: 9.5 Control: 9,8
      Caracteristici:
      - Buna pentru jucatorii care folosesc lovituri ofensive de top-spin frecvent.
      - Lemnul cu sapte straturi produce lovituri puternice de top-spin. Suprafața din Hinoki âmbunatațește controlul și ofera un simț excelent.
      - Lemn Hinoki vine din districtul Kiso din Japonia. Acest district este bine cunoscut ca zona în care se produce cel mai bun Hinoki.
      - Paleta este proiectata de un inginer japonez care cunoaste caracteristicile complete ale lemnului Hinoki.
      Toate paletele Avalox sunt înca produse în Suedia, așa cum au fost întotdeauna produse. Designerii paletei lucreaza în colaborare cu membrii echipei Naționale a Chinei, pentru a se asigura ca îndeplinesc cerințele unor jucatori de top la nivel mondial.
      Construcție:
      Avalox au o reputație ca fabrica lemne de o calitate excelenta si acesta nu este o exceptie. Finisarea este impecabila - nici o așchie.
      Am citit undeva ca Avalox sigileaza ușor toate lemnele. Nu sunt sigur daca este cazul aici.
      Suprafata stratului superior de hinoki este fina ca satinul, asa ca ar putea fi un finisaj satinat, dar cu siguranța nu este lucioasa.
      Simț:
      M?nerul este confortabil, dar banuiesc ca cei cu m?ini mari vor gasi poate mânerul un pic inconsistent. Acesta ar putea fi un lemn bun pentru jucatorii de sex feminin. De asemenea, se simte ușoara (90g desigilata) și bine echilibrata (nici partea de sus nici mânerul nu sunt grele), dar voi face judecata finala dupa ce voi lipi fețele. Construcția cu 7 straturi de hinoki este rigida și obțin un sunet ?nalt și placut la lovirea mingii.
      Se simte ca are un control minunat și o putere extraordinara de dezlanțuit.
      ---------- Post added 14-Nov-2011 at 22:03 ----------
      De cumparat este pe ebay. Sunt licitații în curs. Daca nu vrei sa te încurci tu sunt persoane care ți le pot comanda și plati de pe ebay cu livrare la tine acasa. Eu așa procedez cu cineva din Brașov. ?i arat ce vreau, ?i trimit banii și primesc coletul acasa. Detaliile unei licitații pe care am vazut-o în desfașurare:
      AVX J - POWER TABLE TENNIS BLADE
      Item condition: New
      Time left: 1 day 5 hours (Nov 15, 201119:28:11 PST)
      Bid history: 0 bids
      Starting bid: US $64.99
      Ți-aș fi dat link dar nu sunt sigur ca e voie.
      Succes.
      DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
      BH: DONIC ALLIGATOR DEF
      FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

      Comentariu


      • #4
        nu stiu ce diferenta o sa fie intre acest lemn si Nittaku Septear pt ca au in comun urmatoarele puncte: OFF, 85g, 7 straturi hinoki.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de NuSeeK Vezi post
          nu stiu ce diferenta o sa fie intre acest lemn si Nittaku Septear pt ca au in comun urmatoarele puncte: OFF, 85g, 7 straturi hinoki.
          ...aceasta descriere e valabila pt mai multe palete ca de ex. Kiso Hinoki VII de la Bty si crede-ma e o diferenta mare intre cele doua palete....
          Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

          Lume multa, oameni putini...

          Comentariu


          • #6
            Asa este, fiecare cu tehnologiile lui.
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              ma refeream la faptul ca nu stiu daca e asa de mare diferenta incat sa merite efortul sa treci de la unul la celalalt. Daca comparam specificatiile oficiale ale producatorilor(care nu prea sunt relevante) Avalox avx j-power ar trebui sa aibe aceeasi viteza ca si Nittaku Septear dar un control mai bun. Oricum cert este ca lemnele Avalox sunt lemne speciale de o calitate ireprosabila deci s-ar putea sa merite trecerea.

              Comentariu

              Procesare...
              X