Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

noua fa?? sigma de la xiom

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • noua fa?? sigma de la xiom

    buna ziua, a încercat cineva cumva aceasta fata si are o parere despre ea? numai bine!
    0766284707

  • #2
    Am vazut deja cateva la vanzare doar incercate! Sa fie un semn?
    Fh: Rakza X
    Blade: Bty Innerforce ULC
    Bh: Rakza X Soft

    Comentariu


    • #3
      Nu stiu ce semn o fi.Eu o testez de ceva timp pe un lemn Nittaku Violin pe BH si sunt foarte multumit de ea.Dupa parerea mea(de amator de altfel)e o fața care as zice ca face posibila ideea de colaborare Vest-Est--adica intruneste ce e mai bun la o fața chinezeasca cu ce e mai bun la o fața europeana(o fi de vina lemnul).
      Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
      Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

      Comentariu


      • #4
        Eu joc cu Xiom Sigma Pro pe fh, respectiv Sigma Europe pe bh, puse pe un lemn cu control f. bun, dar si cu viteza mare, Donic Waldner Dotec HINOKI.
        Le-am pus de 3 saptamani si pot spune ca este o combinatie superba pt mana mea.
        control f. bun, spin mare dar si viteza buna. sunt mai bune decat Yasaka Rakza, si mult mai rezistente la lovirea accidentala de masa. Nu sar zimtii de pe topsheet.
        Eu spun ca sunt super, in mod special pt topspin cu efect dar si cu viteza mare.

        Comentariu


        • #5
          Din datele tehnice pe care le-am primit din Franta, la testele de le-au facut meseriasii pe acolo apar cam ca niste Bryce-uri dar de generatie mai noua asa incat e firesc ca sa nu poata fii stapanite de oricine si sa apara la vanzare doar incercate, trebuie un nivel de joc sanatos pentru ele si uite ca dl. Gabi.G care le are bine de tot cu tenisul confirma ca sunt fete de top si face treaba faina cu ele !
          Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

          Comentariu


          • #6
            O comparatie cu Omega IV Pro? Oricare din ele...
            Fh: Rakza X
            Blade: Bty Innerforce ULC
            Bh: Rakza X Soft

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Gabriel91 Vezi post
              O comparatie cu Omega IV Pro? Oricare din ele...
              atat sigma pro cat si sigma euro sunt mai spinoase decat omega IV pro si au cu ceva mai putin control, la viteza sigma euro e putin putin de tot mai inceata ca omega IV pro iar sigma pro e mai rapida ! amandoua bat rakza 7 la spin si viteza dar nu si la control
              Sigur ca GabiG te poate lamuri mai concludent...
              Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

              Comentariu


              • #8
                Salut! Pot sa spun ca am jucat cu Yasaka Rakza 7, si seria omega IV ... sunt un fan ai feztelor Xiom... le am incercat pe toate si am jucat cel mai mult cu vega pro, si cu Omega asia VI,,, si inca mai folosesc si acum aceste fețe... Sigma Pro max, pe care le am incercat pe un Lemn Spirit, pot spune asa cum sa spus si mai sus,,, au un spin mai puternic mai bun decat toate seria Omega VI, si la fel si viteza este mult mai mare... cred ca depinde de lemnul cu care joci... Eu le vand pt.ca am mai multe fețe cu care joc deja acum, xiom europe,vega pro,omega asia, Ty.64, etc.. am vrut sa vad cum merg... Merci...

                Comentariu


                • #9
                  Recomandarea mea este sa pui aceste fete Xiom Sigma neaparat pe un lemn cu control sporit, tocmai datorita vitezei mari si a spinului pe care il obtii, atat cu varianta Pro, cat si cu cea Europe.
                  Parerea mea este ca sunt mai bune decat Rakza 7 si incomparabil mai rezistente la loviturile accidentale (atingeri de masa).
                  Insa iti va trebui ceva timp (aprox. 10 antrenamente) sa te obisnuiesti cu ele, ca sa nu spargi becurile din sala...

                  Comentariu


                  • #10
                    Sigma Pro,viteza buna,spin bun,supercontrol.Isi merita toti banii.

                    Comentariu


                    • #11
                      Conteaza si lemnul la o astfel de fata,o cunostinta de a mea foloseste Xiom Sigma pro si pot sa spun ca este multumita de ea..
                      Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
                      FH:Joola Rhyzm
                      BH:Joola Samba+ max

                      Comentariu


                      • #12
                        Am folosit si omega 4 pro si sigma pro, ambele testate pe 2 lemne pe fh.lemnele sunt un kong linghui special off+(aryalate carbon) si pe un nittaku tenor off.La lemnul cu carbon CU SIGMA multe din topspinuri treceau la mare distanta de masa ca sa nu mai vorbesc de topspin moale care nu-l prea puteam executa(poate si din cauza nivelului meu de joc) deci in concluzie le-as asemana cu bryce speed la viteza.la servici vreau sa spun ca sunt extraordinare pentru ca au spin garla.Omega 4 este mult mai controlabila pentru mine pe acest lemn.Sigma pe nittaku tenor e adevarata nebunie !Parca jucam cu acest setup de foarte mult timp cu specificatia ca tote topspinurile ajungeau aproape de linia din spate deci tot foarte rapida chiar pt un lemn fara carbon.

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X