Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Nittaku Galze

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Nittaku Galze

    Buna seara!As vrea sa itreb pe cei care au probat sau au auzit de fetele Nittaku Galze ,ce parere au despre aceste fete?Multumesc!

  • #2
    Am tradus un review Nitakku Galze de pe un forum. Sper sa te ajute.
    Review Nitakku Galze de pablogilberto pe mytabletennis.net
    Am decis sa fac acest review deoarece se zvonea (pâna când se confirma) ca este fabricata în aceeasi fabrica ca și fetele Tenergy. Nu ca as fi fost în cautarea unei alternative pentru Tenergy, si nici nu ma așteptam sa experimentez o performanta asemanatoare lui Tenergy de la aceasta fața, în schimb am dorit pur si simplu sa vad daca aceasta este o fața care are calitatile distincte care sa-i permita sa reziste pe cont propriu .
    Asa ca am mers mai departe și am cumparat fața de la Rakuten pentru aproximativ US $ 40. Pentru comparatie, am probat-o alaturi de Tenergy05 2.1 si Stiga Calibra LT Max ...
    Configurare:
    Roșu 2.1 Galze
    Negru 2.0 Tin Arc
    Lemn BTY MJ ST
    Aspect: daca aceasta fața a fost într-adevar fabricata de aceeasi fabrica în care Tenergy sunt produse, atunci trebuie sa spun da. Textura de suprafata a feței si aspectul sunt foarte asemanatoare lui Tenergy. Buretele este poros, dar porii nu sunt la fel de mari ca cei ai lui Tenergy... g?nditi-va la pori de marimea lui Roundell.
    Greutatea feței: nu am putut cântari fețele taiate / netaiate, dar pe aceeasi configurare, este cu siguranța mai ușoara decât T05 si putin mai grea decât ​​Calibra LT. De la ușor la greu: Calibra LT Max> Galze> T05
    (Editare din alt post de pe forum: Fața este exact la fel de grea ca Tenergy 25FX. Dupa taiere pe un Innerforce ULC greutatea este de 46g)
    Viteza: Galze este o fața rapida, dar are control mult mai bun decât T05 și Calibra. Daca esti un jucator care iubeste o fața rapida cu un element de control, aceasta fața ar fi o alta sugestie dintre miile existente. Dupa scala mea personala: T05 = 9, Calibra = 9.3, Galze = 8.8.
    Efect: Galze ar avea cel mai mare efect dintre cele 3. Efectul generat de fața a fost un pic dezamagitor pentru mine si chiar și Calibra mea veche de 5 luni pe aceeasi paleta, dupa ce am jucat aproximativ 5 ore pe saptam?na, are mai mare efect decât Galze. Pentru a face dreptate feței și pentru a ram?ne obiectiv, fața este minunata în jocul sau de efect, dar având în vedere pretul sau... cineva s-ar astepta sa performeze mai bine. Scala personala: T05 = 9,5 Calibra = 9,1 Galze = 8,9
    Elasticitate (Bounce) și Traiectorie: Galze este cel mai puțin elastica dintre cele 3, dar asta nu este deloc un dezavantaj. Galze este doar mai dependenta de viteza paletei voastre. Galze ofera o traiectorie și un joc mult mai liniare decât T05, care, în opinia mea are un element de de neprevazut din cauza elasticitații sale superioare. Cu toate acestea, Galze ar fi puțin mai elastica decât Calibra. Depinz?nd de modul în care privim, elasticitatea mai mica a lui Galze si traiectoria mai previzibila pot fi fie bune fie nedorite.
    Durabilitate: Calibra înca depașește oricare dintre fețele recent fabricate la acest capitol si as opina ca Galze este egala cu T05 la "durabilitate", sau la lipsa acesteia. Dupa o saptam?na de jucat, am avut o mica ruptura pe partea laterala a feței atunci când accidental (si atât de usor) am lovit fața de marginea mesei la o contrablocare. Scala Personala: Calibra = 10, T05 & Galze = 8,9
    ?n general, este doar o alta fața decenta Nittaku dar este cu greu ceva despre care sa scrieți/sa le dați e-mail prietenilor. Daca era cu 10 dolari mai ieftina, fața ar fi, probabil, mult mai vandabila dupa parerea mea.
    ---------- Post added 19-Nov-2011 at 13:28 ----------
    Stau oricand la dispozitie pentru traduceri. Pe orice subiect, pentru cei care nu stiu engleza. Dati-mi numai un link sau un subiect care va intereseaza.
    DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
    BH: DONIC ALLIGATOR DEF
    FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

    Comentariu

    Procesare...
    X