Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tenergy 05-FX Contrafacut!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Tenergy 05-FX Contrafacut!

    Atentie,se pare ca circula unele produse Butterfly contrafacute
    http://www.pingpongboard.com/showdet...?boardid=29895
    sa traduceti textul in engleza si veti vedea ca diferentele intre original si copie sunt fff mici
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

  • #2
    Eu am cumparat de la Bistrița de la reprezentanta, un sandvis Challanger Attack negru, care desi avea acelasi ambalaj, buretele avea alta culoare si densitate si insemne pe burete fata de toate celelalte Challangeruri cu care am jucat (care ele erau similare) si fata se comporta per total mult mai prost. Ceva gen prostia de Raystorm. Am folosit-o fix de 3 ori si am inlocuit-o cu una jucata. Mi-a fost jena s-o pun la vanzare stiind ca nu e in regula. Acum sta aruncata prin casa.

    Stiu ca cei de la Bistrița sunt seriosi, si ca ei, la randul lor cumpara fetele din alte parti, asa ca nu am facut vreo plangere la ei, pentru ca ei nu au nici o vina. Totusi e foarte bine sa desigilati ceea ce cumparati si sa verificati daca buretele e similar cu ceea ce trebuie sa fie.
    Marc Barbu

    Comentariu


    • #3
      Mai pe larg si in engleza aici: http://www.mytabletennis.org/forum/f...fx-impressions
      Jun Mizutani
      Tenergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        E oarecum normal sa existe persoane care sa profite de popularitatea Butterfly si sa produca falsuri!
        Fh: Rakza X
        Blade: Bty Innerforce ULC
        Bh: Rakza X Soft

        Comentariu


        • #5
          scria undeva acolo ca s-ar putea verifica seria produsului
          are cineva idee cum s-ar putea face treaba asta ?

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de marcbarbu Vezi post
            Eu am cumparat de la Bistrița de la reprezentanta, un sandvis Challanger Attack negru, care desi avea acelasi ambalaj, buretele avea alta culoare si densitate si insemne pe burete fata de toate celelalte Challangeruri cu care am jucat (care ele erau similare) si fata se comporta per total mult mai prost. Ceva gen prostia de Raystorm. Am folosit-o fix de 3 ori si am inlocuit-o cu una jucata. Mi-a fost jena s-o pun la vanzare stiind ca nu e in regula. Acum sta aruncata prin casa.

            Stiu ca cei de la Bistrița sunt seriosi, si ca ei, la randul lor cumpara fetele din alte parti, asa ca nu am facut vreo plangere la ei, pentru ca ei nu au nici o vina. Totusi e foarte bine sa desigilati ceea ce cumparati si sa verificati daca buretele e similar cu ceea ce trebuie sa fie.
            Buna ziua. Am citit cu foarte mare atentie postul dvs si sunt nelamurit. Si am sa va spun de ce. Absolut toate produsele Butterfly pe care le-am comercializat de la infiintare si pana acum sunt achizitionate doar de la Butterfly Europa din Moers, Germania. Daca vi se pare ceva in neregula cu fetele achizitionate de la noi am sa va rog sa mi le trimiteti si sa vedem care a fost motivul pentru care s-au comportat altfel decat va asteptati.
            Cu stima,
            Rasvan Crisan
            BUTTERFLY ROMÂNIA
            TABLE TENNIS FOR YOU

            Tel. Răsvan: 0721-223501; Showroom: 0736-887467
            E-mail: office@prosoftbn.ro
            Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
            Instagram: @butterflyromania
            YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

            http://www.tt-shop.ro
            http://www.butterfly.tt
            http://www.tenisdemasa.ro
            OPEN THE WORLD

            Comentariu


            • #7
              Va multumesc domnule Rasvan. Am sa fac si poze cu diferentele despre care vorbeam, si vi le voi trimite cat de curand.
              Poate cazul meu nu e similar cu cel descris de mai sus, si o fi schimbat fabrica compozitia buretelui. Totusi e bine de stiut.
              Marc Barbu

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de marcbarbu Vezi post
                Va multumesc domnule Rasvan. Am sa fac si poze cu diferentele despre care vorbeam, si vi le voi trimite cat de curand.
                Poate cazul meu nu e similar cu cel descris de mai sus, si o fi schimbat fabrica compozitia buretelui. Totusi e bine de stiut.
                Nu trebuie sa-mi multumiti ca nu aveti pentru ce
                Astept pozele dvs sa le trimit celor din Germania si, cu siguranta, vom primi un raspuns de la ei.
                O zi buna.
                BUTTERFLY ROMÂNIA
                TABLE TENNIS FOR YOU

                Tel. Răsvan: 0721-223501; Showroom: 0736-887467
                E-mail: office@prosoftbn.ro
                Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                Instagram: @butterflyromania
                YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                http://www.tt-shop.ro
                http://www.butterfly.tt
                http://www.tenisdemasa.ro
                OPEN THE WORLD

                Comentariu


                • #9
                  Lasati-mi va rog o adresa de mail unde sa va trimit poze. Pe forum trebuie sa le micsorez mult ca sa incapa.
                  Marc Barbu

                  Comentariu


                  • #10
                    pai nu-i de bine in general atunci. daca au reusit sa copieze Tenergy 05, eu zic ca e evident ca au facut si copii la Tenergy64 si alte serii de la Butterfly.
                    o alta intrebarea sare : s-au oprit la Butterfly sau au copiat/copiaza si atlte firme ? eu unu, zic ca e putin probabil sa se fi oprit numai la Butterffly, ceea ce inseamna ca trebuie deschis bine ochii inainte de cumpararea produsului.
                    iar daca au facut copii la fețe, atunci mi-e ca deja au copiat lemnele si accesorii de la alte firme ...
                    Boys, be ambitious !

                    Comentariu


                    • #11
                      Nu au reusit sa copieze Tenergy 05. Doar seamana ca aspect.
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #12
                        Acum chiar nu o sa mai cumpere lumea Tenergy!!! Sa dau o caruta de bani si sa mai primesc si un fals???
                        Fh: Rakza X
                        Blade: Bty Innerforce ULC
                        Bh: Rakza X Soft

                        Comentariu


                        • #13
                          Lumea va cumpara exact ca inainte, doar ca va casca ochii mai bine
                          Marc Barbu

                          Comentariu


                          • #14
                            Pai si daca platesc 250 de lei si primesc altceva...ce fac?
                            Fh: Rakza X
                            Blade: Bty Innerforce ULC
                            Bh: Rakza X Soft

                            Comentariu


                            • #15
                              Cumparati din surse sigure.
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #16
                                Ii ceri vanzatorului banii inapoi. Sau mai precis, te uiti dinainte la ce primesti ca sa fii sigur ca nu iti iei teapa
                                Marc Barbu

                                Comentariu


                                • #17
                                  Pai daca la reprezentanta Butterfly exista suspiciuni ca ar fi fost fals...atunci de unde sa mai luam?
                                  Fh: Rakza X
                                  Blade: Bty Innerforce ULC
                                  Bh: Rakza X Soft

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    drept, insa multi se vor pacali.
                                    iar daca nu apuci sa vezi produsul inainte sa il cumperi si-l comanzi de pe net, risti sa ramai cu el in mana.
                                    au fost destule cazuri cu palete Gold Cup "profesionale" , nu vad de ce nu s-ar putea intampla si asa ceva cu Tenergy 05 Made in China pe vapor in drum spre Europa.
                                    nu-i asa ?
                                    Boys, be ambitious !

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Pai mergi, desfaci fata, vezi daca e similara celor bune pe care le-ai avut, eventual te asiguri ca mai e cineva cu tine ca sa isi dea si el cu parerea si sa ai si un martor, si daca nu e buna, ceri alta Vad ca si in cazul 05-urilor false si in cazul sandisului de care nu sunt multumit culoarea buretelui e usor diferita, deci n-ar trebui sa fie greu de depistat un fals...
                                      Marc Barbu

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        eu totusi am o nelamurire : daca chinezii aia s-au obosit atata ca sa faca ambalajul identic, sa scrie al fel pe ambalaj, sigla sa fie perfecta etc, cauciucul sa aiba un aspect cat de cat asemanator ... de ce nu au facut si buretele de aceeasi culoare ? cad de greu le-ar fi fost ?
                                        Boys, be ambitious !

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Pentru ca de obicei le iei sigilate, si nu vezi buretele. In plus buretele are o culoare asemanatoare celui de tenergy original din cate vad Probabil ca nu au nimerit nuanta din prima si nu avea rost sa arunce lotul. Poate urmatoarea serie va avea o culoare similara sau mai apropiata de cea originala
                                          Marc Barbu

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Si atunci se cam termina diferentele vizibile si vezi ca e fals cand o pui pe lemn, moment in care e mult prea tarziu sa mai ceri vanzatorului sa-ti dea alta...
                                            Fh: Rakza X
                                            Blade: Bty Innerforce ULC
                                            Bh: Rakza X Soft

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              (at) marc ... drept faza cu nearuncarea lotului. nu mi-a trecut prin minte.
                                              (at) gabriel91 ... pai iti dai seama daca apare din neant un vanzator de tenergy 05 care vinde sa zicem cu 5 euro mai ieftin fata ... cati bani o sa faca ala ... caci toti or sa se buluceasca pe el.
                                              problema e ce-i faci la respectivu ... ca tenergy 05 si cu 5 euro in minus nu e ieftina ...
                                              si tenergy 05 ca tenergy 05.
                                              dar sunt sigur ca astia au copiat si alte fețe ...
                                              Boys, be ambitious !

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Eu ma gandeam sa nu se infiltreze printre celelalte originale cum se presupune ca s-a intamplat la Bistrița si sa fie vandute fara ca vanzatorul sa stie ca a adus un lot din care x% sunt falsuri!
                                                Fh: Rakza X
                                                Blade: Bty Innerforce ULC
                                                Bh: Rakza X Soft

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  aia ar fi total jenant , atat pentru cumparator cat si pentru vanzator. dar si pentru brand.
                                                  Boys, be ambitious !

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X