Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cornel MACOVEI...jucator si antrenor...

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cornel MACOVEI...jucator si antrenor...

    ...a intrat in nefiinta!La doar 58 de ani ,rapus de o boala necrutatoare ,departe de tara si de cei ce l-au iubit si apreciat.A fost cel mai bun produs al tenisului de masa iesean,component al echipelor nationale ,castigator al multor medalii in competitii interne ,a evoluat cu bune rezultate la Balcaniade si Europene .I se spunea MACA,"argintul viu al Romaniei " sau "Macovei ,trei din trei!".Tehnicitatea lui era remarcabila ,avea un joc sclipitor si imprevizibil ,cu o viteza deosebita in executii si cu un mare grad de improvizatie.A evoluat la CSM Iași ,Tricodava București ,Stirom București ,Geamul Scaieni ,Tractorul Brașov si Constructorul TG.Mureș ,fiind la ultimile echipe si antrenor .A antrenat ,plecand din tara ,in Israel ,cu bune rezultate .Ca om ,jovial ,prietenos ,altruist si o compaie deosebita ! "Hai salut si nu discut/Si chestia aceea ti-o execut!!" ,obisnuia sa spuna cand ne intalneam...DUMNEZEU sa-l odihneasca!

  • #2
    Un Om extraordinar, Dumnezeu sa-l ierte...
    TB ZLF & T05/T05FX

    Comentariu


    • #3
      Dumnezeu sal odihneasca in pace pe cornel macovei

      Iubitorii tenisului de masa din cadrul clubului pensionarilor alexandru cel bun regreta trecera in nefiinta a celui care a fost o emblema a tenisului de masa iesean cornel macovei,dumnezeu sal ierte!!!!!!!!!!!

      Comentariu


      • #4
        Dumnezeu sa-l odineasca in pace!!!
        Butterfly Matsushita Power Defence
        FH:Yasaka Rakza Soft
        BH:Hallmark Phoenix Ox

        Comentariu


        • #5
          Sper ca acolo sus, ii bate pe toti la tenis de masă. Dumnezeu sa-l odihneasca.
          DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
          BH: DONIC ALLIGATOR DEF
          FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

          Comentariu


          • #6
            dumnezeu sa l ierte si sa l odihneasca!!!!!!!!!

            Comentariu


            • #7
              Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca! Peste ceva timp vom face un remi acolo sus ........

              Comentariu


              • #8
                As dori sa mai completez despre Cornel ,,MACA".Venise prin "78"de la Europene ,sau din alta parte si l-am provocat la o partida-eu tocmai castigasem "DACIADA " si ma credeam scula!!M-a batut primul set (se juca pana la 21...)pe la 16-17 ...si i-am spus-sigur ,daca tu ai JOHANSSON ,ma bati!Eram invidiosi ,daca aveai Stiga -Johansson ,erai un zeu!Tocmai venise cu ea de nu stiu unde-Ce-a zis Cornel ?Hai sa schimbam paletele!Setul al doilea s-a terminat la 4 sau 5 !-am mai jucat o partida ,eu cu paleta JOHANSSON !Nu va spun scorul ,ca mi-e rusine...Dar daca ati fi vazut jocul lui ,spectacol este prea putin spus...Cine l-a vazut jucand ,poate sa confirme ...Cand a revenit in tara ,am fost foarte fericit!Dar acest lucru nu a durat...In afara de asta ,ca om era fantastic!Avea asa un spirit ,ca te cucerea...La orice situatie ,pe la alte mese ,era o placere!!Nu mai este !!!REGRETE ETERNE!

                Comentariu


                • #9
                  Am auzit mai demult despre el , cum ca se ocupat foarte mult de clubul de la Targu Mureș.
                  Sa-i fie tzarana usoara !
                  Boys, be ambitious !

                  Comentariu


                  • #10
                    ce om minunat, pacat ca unii cred ca si-a petrecut ultimele vremuri departe de cei ce il iubesc, stiti, lumea e formata in general din ceilalti:P maca a fost, pana la capat, inconjurat de cei ce il iubesc, care au avut grija ca viata lui sa fie mai buna si mai usoara, familia lui a facut ceva ce multi dintre cei care va credeti prietenii lui nu au facut asa ca nu vorbiti in lipsa de informatii. nu aveti nici cea mai mica idee cat de crancena a fost boala lui, si da...asa cum l-ati cunoscut pe maca, a facut fata cu brio si a pasit pe ultimul drum demn dar doar pentru ca cei care il iubesc si i-au fost alaturi chiar au ajutat. in rest e asa cum spuneti voi, un om prea mare pentru lumea asta mica!

                    Comentariu

                    Procesare...
                    X