Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

durabilitate fete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • durabilitate fete

    Salutare tuturor! As vrea sa ma ajutati si pe mine in legatura cu urmatoarea problema...in curand o sa imi cumpar o pereche de fete si nu stiu ce sa aleg dintre Xiom Vega Europe/Vega Elite, Yasaka Rakza 7/ Rakza 7 Soft, seria Acuda Donic(s1,s2,s3), seria Coppa Donic(x1,x2,x3), Donic Baracuda/Baracuda Big Slam. Ce ma intereseaza cel mai mult durabilitatea(sa nu devina gheata in 2-3 luni, sa nu se rupa sigura pe margini) dar si performanta. Eu in momentul de fata chiar daca pierd din performanta as merge pe donic vario sau coppa seriile vechi pt ca am un donic vario soft de foarte mult timp si pur si simplu refuza sa moara, agata foarte bine in continuare. Dn-ul Tibi mi-a recomandat Vega Pro si Asia pt ca sunt facute din cauciuc 100% natural, dar tot nu sunt sigur ca o sa tina mult pt ca sunt tensor si cam toate fetele astea noi se duc repede. Astept pareri de la cei care au luat contact cu aceste fete sau stiu ceva despre ele, multumesc anticipat!

  • #2
    Eu am jucat cu o vega euro vreun an. s-a rupt un pic topsheetul de la o lovitura, dar nu m-a incomodat. Cuntrol bun, viteza ok, spin bun. Mi-a placut mult atunci, dar de la distanta parca trebuie ceva mai multa putere.
    Marc Barbu

    Comentariu


    • #3
      (at)marcbarbu si-a pierdut din viteza, spin destul de repede sau si-a pastrat cat de cat proprietatile?

      Comentariu


      • #4
        cu toate ca am fețele doar de cateva zile, eu iti recomand sa iti intorci ochii si spre seria Acuda de la Donic.
        am Acuda S3 Max pe ambele fete, si sunt extraordinare. nu sunt foarte foarte rapide, poate ar fi trebuit sa imi fi luat un Acuda S2 si sa o combin cu un S3 , dar au o aderenta nemaipomenita.
        vorbeste si cu Dl. Tibi, de la el am fețele, si intreaba-l si de Acuda , eventual sa-ti faca si o comparatie.
        ai putea sa mergi pe Acuda S1 sau S1 Turbo ...
        Boys, be ambitious !

        Comentariu


        • #5
          Din viteza nu prea si-a pierdut deloc, iar spinul treptat. Inca mai are si acum spin, dar nu cat avea
          Marc Barbu

          Comentariu


          • #6
            pot sa spun de Yasaka Rakza, ca topsheetul e foarte fragil, se rupe pe margini un doi. Insa proprietatile si le pastreaza...
            We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
            Aristotle



            Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

            Comentariu


            • #7
              Salut! eu am jucat cu multe fezte enumerate de tine, si pot spune ca Vega Pro, si Omega VI Asia, mi a placut f. mult sunt rezistente,si durabile... mai joc cu ele si acum... ... Bafta!

              Comentariu

              Procesare...
              X