Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne Galaxy

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemne Galaxy

    Dintre lemnele Galaxy care ar fi cele mai rapide?Eventual si ceva comparatii dintre aceste lemne si alte branduri?
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS GoldArc 8

  • #2
    Bun topic, si daca stie cineva, si ce lemne Galaxy sunt copiate dupa altele mai celebre?
    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
    Aristotle



    Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

    Comentariu


    • #3
      Sunt pe-aici cateva de la Yinhe: http://ooakforum.com/viewtopic.php?t=15721&p=170131
      Cel mai rapid cred ca este T-11.
      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

      Comentariu


      • #4
        Sursa: oneofakindtrading
        Nume lemn Viteza Control Greutate Comentariu
        Galaxy Yin-He Venus 1 (V1) 9 9 87 Ultimul lemn de la Galaxy / Yin-He
        Galaxy T1 10 7 86 Inlocuitor de Butterfly Schlager, Lemn Ultra Puternic de atac, 2 straturi fibra de Carbon!
        Galaxy U-4 7 9 85 O clona evidenta a lui Stiga OC CR WRB clone, apare a fi identica ca si materiale si constructie
        Galaxy T4 10+ 6 85 Lemn Ultra Puternic de atac, 4 straturi fibra de Carbon!
        Galaxy T2 9+ 8 85 Lemn Puternic de atac cu Fibra de Carbon cu control excelent
        Galaxy T8 10 8 76 Lemn Foarte Puternic de atac, Fibra de Carbon cu Arylate!
        Galaxy 2023 10 7 87 Lemn Foarte Puternic de atac cu 9 straturi si Fibra de Carbon cu control bun
        Galaxy 2024 9 8 86 Lemn Puternic de atac cu mediu rapid cu 5 straturi si fibra de carbon cu control excelent
        Galaxy 901 9 8 90 Lemn Puternic de atac cu Fibra de Sticla cu sweetspot mare, maner cu scobituri, excelent control
        Galaxy 986 J-Pen 10 6 78 Lemn Puternic de atac cu Fibra de Carbon maner stil Coreean
        Galaxy 988 J-Pen 10 7 86 Lemn Puternic de atac cu Fibra de Carbon maner stil Japonez
        Galaxy 896 8 82 Fina si usoara, lemn foarte flexibil! Lama aproape ideala pentru top-spin.
        Galaxy 961 8+ 82 Lemn foarte usor, mediu ca finete si flexibilitate. Minunat lemn de control, valoare excelenta!
        DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
        BH: DONIC ALLIGATOR DEF
        FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

        Comentariu


        • #5
          de acord cu RBLADE.am dat cu unul cu fete killerspin fortissimo noi noute.extraordinar ce spin si viteza.nemaipomenita paleta la capace.

          Comentariu


          • #6
            recomand seria V, kevlar carbon, 14 15 16
            Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
            FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
            BH: Tibhar Quantum X Pro Max

            Comentariu


            • #7
              cosnic ai jucat cu fete killerspin fortissimo?

              Comentariu


              • #8
                Nu, dar vad ca au reviewuri foarte tari ....
                We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                Aristotle



                Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                Comentariu


                • #9
                  asadar nu cunosti cum sare mingea in combinatie cu un lemn t 11.multumesc pentru raspuns.

                  Comentariu


                  • #10
                    am avut un Galaxy T-11. are 2 "fire" de carbon. stratul central de lemn este balsa daca nu ma insel.
                    e groaznic de rapid, cam stiff si controlul este sub mediu, deci este un lemn potrivit unui jucator cu multa experienta ,care poate sa compeseze lipsa controlului si care se poate folosi de viteza suplimentara.
                    ca si greutate, lemnul e foarte usor, pana in 70 maxim 75 grame, cu centrul de greutate ceva mai ridicat decat la restul paletelor.
                    conform ratingului producatorului dar si tabletenisdb.com , are viteza 10 din 10, si confirm.
                    lemnul l-am folosit in combinatie cu 2 fete Stiga Mendo MP. nu neaparat cea mai buna configuratie , insa nu am avut ce sa pun la acel moment pe acel lemn.
                    am jucat cu lemnul aproape 2 luni dupa care m-am lasat pagubas, si am trecut la un Donic.
                    Boys, be ambitious !

                    Comentariu


                    • #11
                      Am mai gasit ceva interesant: http://mytabletennis.net/forum/forum...55&PN=1#272568
                      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                      Comentariu


                      • #12
                        w-6 pare excelent din ce scrie acolo
                        Marc Barbu

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X