Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Combinatie lemn/fete - sugestii

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Combinatie lemn/fete - sugestii

    Pana cand o sa gasesc si eu o masa in Alba, am inceput sa lucrez la un robot si incerc sa schimb vechea paleta (hobby) cu una mai "adevarata".

    Cred ca acum e momentul pentru ca nu am mai jucat de cativa ani si daca e sa imi reintru in forma, macar sa o fac cu o paleta noua. Nu vreau nici sa cheltuiesc o avere dar nici sa regretca am dat banii degeaba.

    Bugetul... ~3-400 lei. Am vazut ca Yasaka are preturi mai acceptabile. Ar merge un Ma Lin Carbon cu Rakza pe fh si soft pe bh?

    Orice sugestii sint binevenite. Cel mai nasol e ca nu gasesc un loc unde sa pun mana pe o paleta buna si sa pot discuta direct cu cineva care se pricepe.

  • #2
    Eu o sa incerc sa iti recomand ceva dar depinde si cum joci si tu . ( Da-ne si noua niste informatii despre jocul tau )
    Sper sa iti gasesti paleta dorita . Uitate aici http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...axy-LKT-DHS%29 ti-as recomanda niste fete 729 focus snipe sau lkt rapid soft si un lemn la alegerea ta .
    Stima !
    ---------- Post added 29-Nov-2011 at 21:07 ----------
    Uite aici un lemn : http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...axy-LKT-DHS%29
    LKT Black Coffe.
    ---------- Post added 29-Nov-2011 at 21:11 ----------
    Scuze ! Acel lemn nu mai este in stoc ti-as recomanda un alt lemn 729 Dynasty Hinoki!
    Stima ! Scuze pentru postul de mai sus . !
    Blade : Dr.Alehandro
    Forehand : Donic Bluefire M2 2.0
    Backhand : Yasaka Rakza 7 Soft 2.0

    Comentariu


    • #3
      Salut daca zici ca ai jucat pana acum cu o paleta hobby .. si vrei sa te "arunci" direct la lemne cu carbon si fete offensive.. ori esti foarte bine antrenat ori nu esti bine informat. Daca vrei o paleta care sa te ajute pt antrenamente etc, eu zic sa ei legatura cu Rblade http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...alaxy-LKT-DHS) el iti poate face o paleta ieftina pana in 200 ron , sa poti face pasul mai usor de la paleta hobby la una profesionala (lemn + Fete ) . Daca nu ai antrenament in spate e greu sa joci cu o paleta formata din lemn : ma lin carbon cu fete yasaka rakza ,o sa joci o perioada cu ea si cand iti dai seama ca nu e pt tine incerci sa o vinzi si cheltui niste banuti , o sa sara foarte tare in comparatie cu ce ai tu acum . Daca zici ca ai robot ... e o chestie buna .. eu zic sa iti ei un lemn all + fara compozitii etc si 2 fete de control , si iti raman si ceva banuti ca sa aduci un antrenor sau un jucator mai bun sa ti arate cateva lovituri corecte ca sa poti sa dai corect la robot sa cresti ca joc .. parerea mea.
      Lemn : Yasaka Sweeden Classic
      Fh : Butterfly bryce
      Bh : Butterfly bryce

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Andrei.xD Vezi post
        Eu o sa incerc sa iti recomand ceva dar depinde si cum joci si tu . ( Da-ne si noua niste informatii despre jocul tau )
        Sper sa iti gasesti paleta dorita . Uitate aici http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...axy-LKT-DHS%29 ti-as recomanda niste fete 729 focus snipe sau lkt rapid soft si un lemn la alegerea ta .
        Stima !
        ---------- Post added 29-Nov-2011 at 21:07 ----------
        Uite aici un lemn : http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...axy-LKT-DHS%29
        LKT Black Coffe.
        ---------- Post added 29-Nov-2011 at 21:11 ----------
        Scuze ! Acel lemn nu mai este in stoc ti-as recomanda un alt lemn 729 Dynasty Hinoki!
        Stima ! Scuze pentru postul de mai sus . !
        asta e chiar buna! acum 2 saptamani maxim, nu stiai ce lemn si fete sa iei pentru tine, iar acum deja dai sfaturi pentru altii . Cred ca nu e potrivit acest lucru. Stima!

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de sevraj Vezi post
          asta e chiar buna! acum 2 saptamani maxim, nu stiai ce lemn si fete sa iei pentru tine, iar acum deja dai sfaturi pentru altii . Cred ca nu e potrivit acest lucru. Stima!
          Doar am incercat sa il sfatuiesc . Stima !
          ---------- Post added 29-Nov-2011 at 22:40 ----------
          Aceste lemne si fete mi le-a recomandat si mie NuuseK deci cred ca sunt bune pentru un incepator . Stima!
          Blade : Dr.Alehandro
          Forehand : Donic Bluefire M2 2.0
          Backhand : Yasaka Rakza 7 Soft 2.0

          Comentariu


          • #6
            Stilul de joc ar fi spre ofensiv, spin... mai in forta dar si cu control. Imi place topspin-ul.
            Referitor la nivelul meu de informare, e spre 0 daca ne referim la alegerea unui lemn si a fetelor din multitudinea oferita de comercianti.
            Robotul e in teste, nu e finalizat.
            Am putin antrenament in spate dar cu ceva ani in urma. Daca toata lumea zice ca paletele hobby nu se compara cu una custom, atunci ma gandeam sa trec la custom. M-oi obisnui eu cu ea dupa o vreme ca nu-i dr... chiar asa de negru.

            Comentariu


            • #7
              bravo red sky...te felicit pt acel"m-oi"...
              tibhar def plus jumulita
              gambler reflectoid 1,0
              dawei 388 D-1 ox

              Comentariu


              • #8
                Puteti sa luati si o paleta profesionala din prima dupa parerea mea(mai ales ca ati jucat ceva, deci nu sunteti incepator), o sa dureze ceva timp pana o sa va obisnuiti cu paleta dar o sa merite efortul. Un lemn cu carbon nu se preteaza insa pt ca in general lemnele cu carbon nu sunt asa de bune pt topspin ci mai mult pt joc drept, in forta. Ceea ce va recomand eu(daca dispuneti de 300-400 de lei) este sa luati legatura cu Dn-ul Tibi(Click). Din oferta dansului eu v-as recomanda un lemn All+ cu un control excelent(click), si 2 fete mai moi respectiv Donic Vario Big Slam pe forehand(Click) si Donic Quattro Formula pe rever(Click), in total vreo 300 de lei toata paleta. Aceasta paleta va fi racheta in comparatie cu cea hobby insa parerea mea este ca nu va fi o trecere foarte brusca (fata de un lemn cu carbon si niste fete ca si rakza). Bineinteles ca mai puteti sa schimbati pe ici pe colo ceea ce v-am recomandat eu in functie de ce va recomanda si ceilalti, dar eu zic ca un lemn flexibil si nu foarte rapid si niste fete mai moi sunt combinatia perfecta pt dvs!

                Comentariu


                • #9
                  Daca vrei sa probezi paleta mea în Alba Iulia da-mi un numar de telefon și te sun.
                  ---------- Post added 30-Nov-2011 at 10:38 ----------
                  Postat în original de Andrei.xD Vezi post
                  Eu o sa incerc sa iti recomand ceva dar depinde si cum joci si tu. ( Da-ne si noua niste informatii despre jocul tau )
                  Tupeu extraordinar. în România asta în care traim baiatul asta o sa ajunga departe.
                  DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
                  BH: DONIC ALLIGATOR DEF
                  FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Sheshu Vezi post
                    Tupeu extraordinar. în România asta în care traim baiatul asta o sa ajunga departe.
                    Corect Domnule Sheshu, parca vad ca maine poimaine o sa puna si un anunt in care o sa zica ca da lectii de tenis de masă Putem insa sa il iertam de data asta pt ca a facut o recomandare buna, insa nu imi place faptul ca nu a invatat sa respecte persoanele carora li se adreseaza.

                    Comentariu


                    • #11
                      Cu siguranța așa o sa faca. La 11 ani... îl iertam.
                      Dar ?i zicem: Rușinica, Rușinica.
                      DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
                      BH: DONIC ALLIGATOR DEF
                      FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

                      Comentariu


                      • #12
                        Daca nu ati mai jucat cu o astfel de paleta profesionala va sugerez sa nu va luati un lemn cu carbon si fete cu spin si viteza mare.La inceput cel mai bine este sa cumparati un lemn cu control mare.Domnu Sheshu poate sa va ajute mai bine...
                        Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
                        FH:Joola Rhyzm
                        BH:Joola Samba+ max

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X