Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Paleta Hobby - Parerea dvs conteaza

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 19 (0 members and 19 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Paleta Hobby - Parerea dvs conteaza

    Salut,
    am un prieten care vrea sa isi achizitioneze asa ceva: http://www.amazon.com/gp/product/B00...=ATVPDKIKX0DER.

    Am nevoie de cateva pareri,vreau sa tineti cont ca este la inceput de drum,taie binisor si mai plesneste cate una,acum joaca cu ceva gen paleta din METRO.

    MULTUMESC ANTICIPAT!
    Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
    Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
    Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

  • #2
    Nu e o idee foarte buna. In general paletele pre-made nu sunt prea grozave. Ar putea sa-si ia o paleta custom mai ieftina si mai buna.
    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

    Comentariu


    • #3
      mersi, i am spus si eu,sper s a reusim s a il convingem sa isi aleaga paleta corecta!
      Ultima editare de DANIEL_SAN; 30.nov.2011, 01:13.
      Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
      Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
      Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

      Comentariu


      • #4
        Doamne ferește. Sa nu dea banii pe așa ceva. La banii aia face o paleta la comanda foarte buna. Vad ca v-a raspuns RBlade.
        Eu aș propune de la el fețele Focus Snipe III și LKT Rapid Soft pe un lemn LKT Instinct ALL.
        DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
        BH: DONIC ALLIGATOR DEF
        FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Sheshu Vezi post
          Doamne ferește. Sa nu dea banii pe așa ceva. La banii aia face o paleta la comanda foarte buna. Vad ca v-a raspuns RBlade.
          Eu aș propune de la el fețele Focus Snipe III și LKT Rapid Soft pe un lemn LKT Instinct ALL.
          Absolut de acord cu dumneavoastra
          Se alege cu o paleta de calitate,mai groasa cu efect,viteza ce nici nu se compara cu acea paleta,si in plus poate invata lovituri corecte,si de la semi si distanta fata de masa.
          In general paletele hobby sunt bune doar de langa masa si de pe masa,iar cand faci un pas in spate nici nu mai trec fileul
          Lemn:Butterfly Liu Shiwen
          FH: Tenergy 05
          BH: Dignics 05

          Comentariu


          • #6
            Plus ca la majoritatea paletelor hobby spin-ul se duce dupa cateva luni de jucat intensiv.
            --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
            --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

            Comentariu


            • #7
              Am urmatoarea paleta de vanzare formata din: Lemnul 729 C-3 este un lemn all-wood, care ofera un control foarte bun pentru jucatorii allround.
              Viteza: 69
              Control: 78
              Straturi: 5 (lemn)
              Grosime: 6.6?0.2mm
              Greutate: 82?3g
              M?ner: FL
              Tip: ALL++
              FETE: KOKUTAKU BLUTENKIRSCHE 868 TOKYO NON-TACKY si KOKUTAKU TUPLE 007. Paleta este noua. Pret 200ron.
              FH: GoldArc 8, 2.1
              STIGA XU XIN
              BH: XIOM VEGA SPO 2.0

              Comentariu


              • #8
                rusinica emipeter...pai aia-i paleta de 200 de lei?...o comanzi de pe eacheng.net cu 30 si ceva de $ cu tot cu transport...sau e vorba de defect profesional?
                tibhar def plus jumulita
                gambler reflectoid 1,0
                dawei 388 D-1 ox

                Comentariu


                • #9
                  Cu bani aea poate sa isi cumperi o paleta de la Rblade de 100 de ori mai buna decat aea din linkNu merita sa dai atatia bani pe o saracie de paleta...
                  Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
                  FH:Joola Rhyzm
                  BH:Joola Samba+ max

                  Comentariu


                  • #10
                    intra pe site la TT.MGVsport, Vali a asamblat-o.
                    FH: GoldArc 8, 2.1
                    STIGA XU XIN
                    BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                    Comentariu


                    • #11
                      ooo...ai dreptate...scuze...totusi ce preturi au...foarte mari...nejustificat de mari...ma rog...
                      tibhar def plus jumulita
                      gambler reflectoid 1,0
                      dawei 388 D-1 ox

                      Comentariu


                      • #12
                        Daca a-ti incerca sa nu mai jigniti repede, fara a pune intrebari, ar fii mai bine. Nu am criticat pe nimeni pe forum si cred ca ar fii bine sa ne respectam. Dar nu-i nimic... Felicitari pentru indrumari. Dar sa stiti ca lucreaza foarte bine(ValiGTI) taiat fete, lipit, dat cu lac. E foarte bun. De aceea are si pretul putin mai sus ca ceilalti. 10 Ptr. VALIGTI. Iar despre paleta pot spune ca este reusita. Ptr. incepatori este OK.
                        Ultima editare de emipeter; 01.dec.2011, 18:05.
                        FH: GoldArc 8, 2.1
                        STIGA XU XIN
                        BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Joo Vezi post
                          ooo...ai dreptate...scuze...totusi ce preturi au...foarte mari...nejustificat de mari...ma rog...

                          Cu ce te deranjeaza prezenta mea draga Joo ? Nu e prima data cind atragi atentia legat de materialele pe care le comercializez . Te incurc eu cu ceva ?
                          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                          Fete de palete tenis de masa
                          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Joo Vezi post
                            ooo...ai dreptate...scuze...totusi ce preturi au...foarte mari...nejustificat de mari...ma rog...
                            Eu cred ca tu pierzi din vedere cateva amanunte :

                            1. Vali are materialele pe STOC. Ca sa ai un stoc in absolut orice domeniu costa niste bani.

                            2. Nu ai de asteptat cam 2-3 saptamani pana iti vine pachetul. Timpul inseamna bani.

                            3. Daca ai nelamuriri sau intrebari, Vali te poate ajuta cu un sfat, o parere, iar daca nu stie te poate indruma catre cineva care te poate ajuta. Site-urile pe care comanzi sunt impersonale, iar ca sa intri in legatura cu serviciul lor de clienti trebuie sa te inarmezi cu foarte multa rabdare (sunt patit deci vorbesc din experienta proprie)
                            Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                            FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                            BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                            Comentariu


                            • #15
                              Iar daca nu are ceea ce cauti pe stoc, se da peste cap sa iti gaseasca repede ceea ce ai nevoie. Ba mai mult, daca apelezi la dansul pentru taiere/lipire, inafara ca face o treaba impecabila, o face dupa specificatiile fiecaruia. Astea sunt cateva avantaje destul de importante, ne mai vorbind ca nu trebuie sa mergi pe la posta si sa astepti vamesi sa-ti deschida pachetul...
                              Marc Barbu

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de Joo Vezi post
                                rusinica emipeter...pai aia-i paleta de 200 de lei?...o comanzi de pe eacheng.net cu 30 si ceva de $ cu tot cu transport...sau e vorba de defect profesional?
                                Orice tranzactie are la baza o cerere si o oferta. Atat cat ceea ce este ofertat corespunde cu realitatea(in sensul ca nu se vand mere cu etichete de pere!) comentariile referitor la pret in stilul de mai sus, din partea unor terti absolut paraleli, sunt total neavenite, dand dovada de un bun simt indoielnic. Daca cineva vrea neaparat sa-si exprime parerea "autorizata" in acest sens, are la dispozitie mp.
                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                Comentariu


                                • #17
                                  domnule vali,nici n-am stiut ca d-voastra ati vandut paleta...am subliniat doar ca pretul ei este cam mare si sunt destui nestiutori pe forum...de la chinezi pachetul vine in 10 zile iar la comenzi mari cred ca transportul e mai mic,raportat la valoarea cumparaturilor...n-am avut niciodata probleme la posta iar treaba asta cu lacuit,lipit,taiat,cantuit e ilara...si chinezii iti trimit paleta asamblata...toti care asamblam palete stim ca nu-i mare scofala sa faci asta...dar da bine la nestiutori cand le zici ca asamblatul paletei e gratis...nu tre sa fii vreun mester popular emerit sa dai cu lac un lemn,sa lipesti 2 fete si sa pui o banda de cant...daca spun ca o paleta pe care cineva o vinde cu 200 lei,o poti cumpara cu 120 lei e gresit...si nu precizez astea pt mine sau pt cei cu state vechi pe forum,ci pentru cei care au intrat recent pe forum si cu diferenta de 80 de lei poate cumpara copilului o jucarica decat sa-i dea aiurea pe vamesi,stocat si asamblat exemplar...si domnule laky,daca n-ar fi o terta parte absolut paralela,dumneata poate ai plati curentul de 3 ori mai scump...
                                  tibhar def plus jumulita
                                  gambler reflectoid 1,0
                                  dawei 388 D-1 ox

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Poate de trei ori mai ieftin, dar asta deja e politica baietilor isteti de la PDL, acest exemplu neavand nimic comun cu cererea si oferta ! Fiecare cumpara la pretul pe care la momentul respectiv il considera just. Ca exista eventual oameni care nu stiu sa caute siteul cu pretul cel mai mic, sau sa faca o tranzactie pe net, e treaba lor. Asta presupune timp si niste cunostinte pe care multi nu si le-au insusit. Niciodata nu trebuie invinovatit ofertantul pentru pretul cerut, e interesul lui sa obtina unul cat mai aproape de cel estimat, iar al cumparatorului este sa gaseasca pretul cel mai convenabil pentru buzunarul lui. Scuze, caci am derapat din fagasul topicului, dar am considerat necesar sa punctez acest principiu de baza al unei tranzactii.
                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Va asigur ca va scapat ceva. Am cumparat de multe ori de la Vali sau de la alti comercianti din București, cunoscand multe surse "externe" cu preturi "mai mici", pentru simplu motiv ca am scapat de corvoada grijilor cu expeditia, asteptarea, vamuirea coletelor. Si nu sunt un naiv.
                                      Minimizarea efortului de a face o paleta pentru vanzare, este un gest reprobabil. Numai eu stiu cat de mult mi-am dorit sa fiu ajutat cand nu ma pricepeam si cat ma costat o executie submediocra. Timpul necesar asamblarii ireprosabile a unei palete (nemailuand in calcul si materialele), este proprietatea executantului si poate costa mult, putin sau deloc, dar in nici un caz dispretuit sau minimizat.
                                      Incep sa regret faptul ca raspunzand la intrebari privind procedee de lipire, adezivi, materiale, s.a.m.d, as putea creea "monstri" care sa bagatelizeze procesul de realizare a unui setup, lucru care nu pana de curand, nu le statea in putinta.

                                      http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...-ca-as-lua-unahttp://www.tenisdemasa.ro/forum/show...nsiunile-lameihttp://www.tenisdemasa.ro/forum/show...4305#post84305
                                      Ultima editare de Visco; 05.dec.2011, 23:04.
                                      Lemn- Bty Viscaria
                                      FH - TENERGY 05
                                      BH - TENERGY 80

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Domnule Aurel, nu acesta este rezultatul... Acum sunt mai multi cei care apreciaza un setup bun, o lipire de calitate, un sfat de initiat in materiale. Am constatat ca multi antrenori din cluburi dau sfaturi proaste tinerilor, doar pentru ca acele materiale au ramas nefolosite de la cei mari...
                                        Si nivelul in crestere al Amatur se datoreaza in mare masura dvs. Si a pasiunii pe care o aveti pentru materialele utilizate la tenisul de masa.
                                        TsE

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Parerea mea e ca dl. Aurel e un fel de "guru" in acest domeniu slab apreciat al pregatirii unei palete pt. utilizare care nu e putin lucru chiar daca cei care le folosesc gata pregatite nu li se pare cine stie ce. Insa atunci cand apare problema si fata trebuie schimbata acei domni cauta ajutor la fel cum cautam si eu acum mai putin de 1 an la un fost coleg de liceu care joaca in liga I-a franceza si care mi-a aratat cu rabdare ca nu e mare lucru dar trebuie sa vrei sa faci chestia aia cu lipitul. Nota Bene din partea mea celor care la fel ca si dl. Onut prezinta periodic pt cei mai noi intr-o forma eligibila aceste "mici" procedee !
                                          Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Cred ca acum imi dau seama de ce este suparat Dl. Joo. Vinde si ,,Dansul'" obiecte de tenis si ii este teama de concurenta. Va spun ca am primit inca doua palete facute de Dl. Vali, si au fost foarte impresionanti cei care le-au primit de calitatea facuta. Mai presus de atat, in noaptea de 29 spre 30 noiembrie le-a asamblat si pe 30 la ora 11.40 le-am primit, Va spune ceva acest lucru despre respectarea clientului. Nu iau parte nimanui, am mai cumparat si alte produse de la concurenti, dar nimeni nu s-a comportat ca Dl. Vali, si ii multumesc pentru calitatea, promtitudinea si sfaturile date. Bafta tuturor celor care vand produse de tenis. Piata este libera pentru toti, dar cei mai buni raman. Noapte buna. ,,Fata draga, nu fii trista".
                                            FH: GoldArc 8, 2.1
                                            STIGA XU XIN
                                            BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Aș mai adauga ceva în ideea posturilor de mai sus. Noțiunea de ”preț mic” este relativa. Trebuie sa ținem seama de faptul ca, în momentul în care avem de-a face cu o afacere în sensul cel mai normal al cuv?ntului, cheltuielile cresc și nu voi enumera decât câteva: deschiderea unei firme, personalul din firma, spațiu de depozitare, cheltuieli cu depozitarea, cheltuieli de stoc (bani blocați, dar sa zicem ca nu se pune), TVA, celelalte taxe și impozite la stat, vama și vameși, 1001 de taxe locale ș.a.m.d. Dupa ce se scad toate, vedem cu ce bani ram?nem, de g?ndim la cât timp am investit în afacere și daca e rentabil, ne mai razg?ndim...
                                              Personal, prefer sa cumpar de la un astfel de om/oameni decât de pe situri de la rasarit sau din alte parți, unde respectivii nu reușesc sa depașeasca simplul statut de (re)vânzator și pentru care ceea ce cumpar este doar o simpla marfa.
                                              TB ZLF & T05/T05FX

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                ...am o intrebare privitoare la "obiectele"astea de tenis...d-le emipeter,daca ati ramas asa eclatat de paleta, de ce ati vrut s-o vindeti? n-ati fost prea "impresionant" de "calitatea facuta"?...iar finalul postului d-voastra a fost superb: "fata draga, nu fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii trista"
                                                tibhar def plus jumulita
                                                gambler reflectoid 1,0
                                                dawei 388 D-1 ox

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Am castigat-o ca premiu la un concurs, mai si altele. Fiind noua si mai avand si altceva spre vanzare, doream sa mai scot un ban pentru a mai cumpara un obietiv nou pentru aparatul de fotografiat. Deranjeaza acest lucru? E ultimul post pe tema asta, m-am saturat.
                                                  CEL MAI BUN SA RAMANA PE PIATA, SUCCES TUTUROR.
                                                  FH: GoldArc 8, 2.1
                                                  STIGA XU XIN
                                                  BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X