Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Mos Craciun

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa Mos Craciun

    Mos Craciun... suntem noi!”

    Sarbatorile de iarna se apropie cu pasi repezi; multi dintre noi si-au facut deja cumparaturile, au surprizele pregatite si asteapta doar momentul potrivit pentru a pune sub pom cadoul potrivit persoanei iubite sau prichindelului pe care abia asteapta sa-l auda strigand: Tati, uite ce mi-a adus Mos Craciun!
    Daca ca unii dintre noi inca nu stiu, vor afla acum: Mos Craciun... suntem noi!
    Noi, oamenii mari, pentru care lacrimile de bucurie ale unui copil care primeste un cadou inseamna mai mult decat orice.
    Asa ca, noi, oamenii mari ne-am gandit sa facem o mica bucurie copiilor din orasul nostru.
    In orasul nostru Fălticeni, sau Timișoara, Reghin, sau București, Agnita, Constanța, sau Cluj, sau in oricare oras din tara, ne-am hotarat sa invitam copiii la turnee. Si am scris si Mosului ca avem copii cuminti si iubitori de tenis, care-l asteapta.
    Pe 17 decembrie (sau in 18 decembrie) vom organiza turnee B sau turnee pentru copii, la care invitam cat mai multi copii iubitori ai tenisului de masa. In orasele de mai sus, deja se fac pregatiri, poate si-n orasul D-vs. vor fi initiative !

    Formatul turneelor nu este standard, fiecare organizator va tine cont de conditiile locale, dar turneele B vor urma formatul AmaTuR. Majoritatea turneelor vor fi anuntate asa:

    Cupa Mos Craciun [București]- Turneu B si turneu pentru copii

    Taxa de participare 20 sau 25 de lei va fi platita numai de oamenii mari, copiii avand intrarea gratuita, iar o parte din taxa (unde este posibil chiar toata!) se va transforma in cadouri pentru cei mici.
    Turneele vor fi separate –turneu pt copii si turneu B- sau mixte, dupa cum vor anunta organizatorii.,

    Asadar, dragi amaturisti, daca doriti sa petreceti cateva ore in compania prietenilor de tenis, sau daca doriti sa oferiti copiilor bucuria unui mic cadou de Craciun, inscrieti-va la turneele care se anunta!

    Va asteptam cu drag!

    Asteptem si organizatori din alte orase sa ni se alature!
    Firmele sau persoanele care sunt dispuse sa participe la aceasta sarbatoare, sunt rugate sa ia legatura cu organizatorii locali, sau prin Amatur.

  • #2
    Copii pana la ce varsta, ca de exemplu pot veni si eu cu cei de liceu, pana in 18 ani bineanteles!!! Va multumesc!!!
    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
    FH - Xiom Sigma II Pro
    BH- Xiom Sigma II Pro

    Comentariu


    • #3
      In anuntul fiecarui turneu vor apare informatii suplimentare; in București, se vor putea inscrie copiii nascuti in 1998 sau mai tarziu.

      Comentariu


      • #4
        Multumesc mult!!
        Blade - Timo Boll ZLF - OFF
        FH - Xiom Sigma II Pro
        BH- Xiom Sigma II Pro

        Comentariu


        • #5
          Pentru prichindeii din vestul tarii, Mos Craciun sintem noi: CLUB 11 Timișoara si ROMAN BOGDAN – Arad.
          In data de 17.12.2011 vom organiza la Club 11 Timișoara, impreuna cu prietenul nostru din Arad, Roman Bogdan “CUPA MOS CRACIUN” – Arad & Timișoara. Sint asteptati toti copiii iubitori ai tenisului de masa din vestul tarii, si nu numai.
          Ramine sa stabilesc cu Bogdan detaliile acestui turneu si voi posta anuntul oficial pina in data de 11.12.2011.
          BLADE: Stiga Allround Classic
          FH: Stiga Almana Sound
          BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

          Comentariu

          Procesare...
          X