Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cumpar paleta facuta

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS Cumpar paleta facuta

    Buna seara,
    Eram in cautarea unei palete, si am tot citit pe acest forum, si am inteles, intr-un final, ca e mai bine sa iei o paleta facuta pentru tine, decat una hobby.
    Din cate inteleg exista persoane care se pricep si se ocupa cu asa ceva. Fiind incepator, si necunoscand toate firmele si categoriile de lemne, fete, etc, o sa incerc sa explic pe intelesul meu ce paleta vreau.
    - in primul rand nu vreau o palata rapida. joc tenis de masă de mic, cu pauze de ani de zile, ceea nu ma face in nici intr-un caz un jucator bun (cred eu ca nici chiar incepator)
    - in al doilea rand, am impresia ca mi s-ar potrivi o paleta cu buretele de cel putin 2mm
    - in al treilea rand, si cel mai important, paleta trebuie sa fie grea. Am acum o paleta, nu mai stiu de unde, probabil facuta, dar cam uzata, care are 174 g. Cu orice alta paleta sub 150g efectiv nu am control asupra mingii. Deci e foarte important pentru mine greutatea sa fie chiar mai mare de 174g.
    Orice sugestii sunt bine venite.
    Bugetul: 100 - 150 ron ....

  • #2
    userul RBlade te poate ajuta...eu un tip deschis si are cele mai mici preturi...iti va face o paleta cum vrei tu...
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ghlight=coffee
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

    Comentariu


    • #3
      aveti m.p
      multumesc
      0728747067
      www.tenismasa.ro

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de stefandima Vezi post
        - in primul rand nu vreau o palata rapida. joc tenis de masă de mic, cu pauze de ani de zile, ceea nu ma face in nici intr-un caz un jucator bun (cred eu ca nici chiar incepator)
        - in al doilea rand, am impresia ca mi s-ar potrivi o paleta cu buretele de cel putin 2mm
        dupa parerea mea cele 2 doleante se exclud reciproc, cu cat buretele este mai gros cu atat creste viteza si scade controlul. ti as recomada burete nu cu minim 2 mm ci cu maxim 2 mm. Ca si Joo iti recomand sa iei legatura cu RBlade
        Ultima editare de sevraj; 10.dec.2011, 21:37.

        Comentariu


        • #5
          te pot ajuta si eu ! la super pret si competitiva tel 0748352369!!
          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de sevraj Vezi post
            dupa parerea mea cele 2 doleante se exclud reciproc, cu cat buretele este mai gros cu atat creste viteza si scade controlul. ti as recomada burete nu cu minim 2 mm ci cu maxim 2 mm. Ca si Joo iti recomand sa iei legatura cu rflash
            ...corectez RBlade si nu rflash...
            Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

            Lume multa, oameni putini...

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de axel Vezi post
              ...corectez RBlade si nu rflash...
              da. multumesc. scuze!

              Comentariu


              • #8
                ti-am trimis un mesaj privat...vb daca e
                Lemn: Butterfly Petr Korbel
                BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                Comentariu


                • #9
                  Multumesc pentru raspunsuri si MP-uri.
                  Se pare ca am gresit la alegerea grosimi buretelui. Multumesc sevraj pentru explicatii.
                  Imi dau seama ca, probabil nu am explicat complet ce vreau. Vreau o paleta de control (sau defensiva). Sa aiba controlul cat mai bun.
                  Nu inteleg insa de ce nimeni din toate mp-urile nu a pus accentul in vre-un fel pe greutatea paletei.
                  Doar Toni34 mi-a spus: "La paletele moderne si performante greutatea nu afecteaza controlul asa cum s-a intamplat cu paletele pe care le-ai avut tu.".
                  Si tind sa-l cred, dar cu toate astea, parca n-as da banii pe o a 4-a paleta usoara, care sa stea aruncata pe undeva ca nu pot sa o folosesc.

                  Comentariu


                  • #10
                    Sunt baieti pe acest forum super ok care chiar stiu ce vorbesc !
                    Urmeazale sfatul !!!
                    Butterfly Viscaria fl
                    Butterfly tenergy05

                    Comentariu


                    • #11
                      S-a rezolvat.
                      Am cumparat paleta de Dan (D.D.), caruia ii multumesc.
                      Detaliile paletei:
                      ... o paleta grea are 189 gr lemnul este OFF 729 Bomb.
                      Fata rever Frendship Transcend de 2,2 mm si cea rosie TSP Triple 2,15 mm.
                      Ansamblata in stare buna putin folosita la 110 lei transport inclus.
                      Multumesc tuturor celor care mi-au trimis oferte, si celor care mi-au mai explicat pe acest thread despre palete.

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X