Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sfat achizitionare masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • sfat achizitionare masa

    vreau sa-mi cumpar o masa de tenis ptr familie.sa facem miscare si eventual cei mai tineri poate apuca pe calea asta.am in vedere o masa yasaka cu blat de 19 mm sh,la 9 mil.proprietarul spune ca nu are defecte. si o masa sponeta sau cornilleau noua cu garantie.bugetul e in jur la 10 mil,poate si putin peste. mie mi-au ramas ochii la asa ceva http://mesetenis.ro/77_Masa-Tenis-S-...6_detalii.html sau http://www.mesetenis.ro/77_Masa-teni...7_detalii.html.
    ce ma sfatuiti?
    ---------- Post added 20-Dec-2011 at 09:40 ----------
    eventual si alte sugestii.la paleta i-am spus d-lui tibi ce stiu,ce mi-as dori de la o paleta si am mers pe mana dumnealui.acu dupa 10 zile de folosire nu regret niciun banutz...vreau sa-mi fac si o incapere unde sa pun masa si de aceea am bugetul limitat,altfel as fi luat ceva aprobat ittf.am 6 zile la dispozitie sa fac alegerea ,ca nu vreau sa ma prinda anul nou fara masa.va multumesc anticipat de raspunsuri...
    ---------- Post added 20-Dec-2011 at 21:54 ----------
    nu are nimeni,nicio parere?
    DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
    FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

  • #2
    stie cineva o masa sh buna?
    DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
    FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

    Comentariu


    • #3
      salutare! daca vreti sa va luati masa noua nu va recomand firma Cornilleau deoarece am jucat pe cateva modele de la ei(de interior) si nu mi-au lasat o impresie prea buna. Despre mesele Sponeta nu stiu ce sa spun par de calitate, clar mai bune si mai tapene decat Cornilleau. Se merita dupa parerea mea sa luati o masa SH model mai bun de la o firma cunoscuta decat aceste mese atata timp cat nu prezinta anumite defecte la suprafata de joc sau la cadrul de sustinere. Numai bine, succes!

      Comentariu


      • #4
        Daca nu ai un spatiu corespunsator ca suprafata si inaltime nu are rost sa investesti foarte mult intr-o masa deoarece o data cu trecerea timpului si cu avansarea ta ca si jucator vei cauta un spatiu de joc corespunzator valorii tale iar cel pe care il ai nu te va mai satisface(minim 7x5x2,75). Daca tenisul de masa va ramane doar un hobby sporadic atunci va fi ok si o masa noua de la un supermarket cu pret mai mic decat cele pe care le-ai postat pe site sau cea second care vrei sa o iei. Daca totusi nu vrei sa iei o masa noname, Yasaka e o alegere buna. Verifica totusi daca masa nu are un viciu ascuns(placa stramba ca urmare a depozitarii, mingea nu sare de pe ea cum trebuie, suprafata mesei sa nu aiba ciupituri, loviri sau denivelari, zona de prindere a fileului sa fie ok pentru a putea intinde fileul cat mai bine, daca se pliaza verifica articulatiile cele mai folosite la pliere, rotile etc. Succes!
        YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

        Comentariu


        • #5
          tare as fi curios sa-mi zici pe ce modele de la Cornilleau ai jucat?
          [B]MeseTenis.ro Importator DONIC, SPONETA, CORNILLEAU, JOOLA. Trasport Gratuit oriunde in tara in maxim 48 de ore

          Comentariu


          • #6
            nu stiu ce modele erau dar oricum erau de interior si nu erau foarte ieftine. tot asa pana in 15 milioane. Nu stiu dar parca sunt facute de designeri, nu de ingineri: fileul in primul rand nu era detasabil si nici macar reglabil, structura cadrului era cam ciudata...in schimb suprafata de joc din cate imi aduc aminte era ok. Eu daca ar fi sa-mi cumpar o masa as alege clar Sponeta in detrimentul Cornilleau la asta ma refeream. salutare, numai bine!

            Comentariu


            • #7
              nu vreau sa te superi pe mine...dar sincer cred ca ai jucat pe o masa din evul mediu...toate mesele Cornilleau au fileu la care se poate regla atat inaltimea cat tensionarea... Cornilleau fabrica mese de tenis de 40 de ani ...si alaturi de Sponeta sunt liderii de piata. Cand ai drum prin Targu Mureș te invit sa testezi orice model de masa. Sarbatori fericite!!!!
              [B]MeseTenis.ro Importator DONIC, SPONETA, CORNILLEAU, JOOLA. Trasport Gratuit oriunde in tara in maxim 48 de ore

              Comentariu


              • #8
                am jucat in Decathlon Militari erau de proba acolo. Mai precizez inca o data ca erau modele de interior si costau vreo 11-15 milioane. Nu am stat sa le analizez in detaliu e adevarat, dar oricum ceea ce i-am zis eu omului este parerea mea si anume ca: Sponeta la aceasi bani e mai buna decat Cornilleau! Sarbatori fericite, la multi ani, numai bine!!!!

                Comentariu


                • #9
                  Poate ma puteti ajuta cu o instalare la o masa Cornilleau Sport One Indoor .Am instalat prima jumatate din masa dar nu se rabate,se rabate doar daca dezasamblez picioarele(tijele),parca tine ceva.Sa fie problema ca am pus doar prima jumatate de masa sa aiba cele doua jumatati de masa vreo legatura?Sa mearga rabatute doar instalate impreuna?O sa incerc sa o instalez si pe cealalta.Va multumesc.

                  Comentariu


                  • #10
                    ai jucat pe masa asta?cum este, comparativ sa zicem, fata de active indoor 150 de la metro?
                    DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                    FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                    Comentariu


                    • #11
                      deocamdata n-am putut sa o instalez!nu se rabate,sa vedem poate o merge dupa ce instalez si jumatatea cealalta de masa!

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de ADYYY Vezi post
                        Poate ma puteti ajuta cu o instalare la o masa Cornilleau Sport One Indoor .Am instalat prima jumatate din masa dar nu se rabate,se rabate doar daca dezasamblez picioarele(tijele),parca tine ceva.Sa fie problema ca am pus doar prima jumatate de masa sa aiba cele doua jumatati de masa vreo legatura?Sa mearga rabatute doar instalate impreuna?O sa incerc sa o instalez si pe cealalta.Va multumesc.
                        Verifica daca nu ai inversat vreun element care compune sistemul de sustinere si rabatare.
                        Nu cred ca au legatura cele doua jumatati.

                        Comentariu


                        • #13
                          Am reusit sa o instalez.Asta a fost problema,trebuia instalata si cealalta parte pt. ca actioneaza ca o contragreutate.Foarte tare masa,sunt multumit de cum se joaca.

                          Comentariu


                          • #14
                            Ma bag si eu in topicul asta ca nu are rost sa deschid altul.
                            Ce parere aveti de Joola 2000s? Ati jucat careva pe asa ceva? Cum e finisajul si cum sar bilele?

                            Comentariu


                            • #15
                              La 15 mil.iti iei mese Joola pe care s-au jucat meciurile de la top 10 Buzău, sau Donic Waldner 25- amandoua profesionale si FOARTE,FOARTE BUNE!!! Ai grija ca dai banii aiurea pe Cornileau sau alte facaturi!!!
                              Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                              FH - Xiom Sigma II Pro
                              BH- Xiom Sigma II Pro

                              Comentariu


                              • #16
                                Noi jucam la sala pe mese Joola 2000s sunt foarte bune.
                                Ultima editare de Vladislav; 05.feb.2012, 22:48.
                                Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
                                Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

                                Comentariu


                                • #17
                                  Aveti la indemina si acesta varianta
                                  Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                  Fete de palete tenis de masa
                                  TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Varianta lui dl Valentin e ok la pret dar in plus stiti ca au jucat pe el jucatori cu mare viitor !!
                                    Valoarea meselor chiar poate creste..
                                    Ultima editare de D.D.; 11.feb.2012, 12:03.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      am dat 11,5 mil cu transport inclus la tara in ialomita, pe o sponeta cu grosime de 19 mm ( una din cele doua prezentate la deschiderea topicului). daca stiam de joola 2000s o luam. acum asta e. dupa ce o sa fac incaperea ptr masa si o sa fie nevoie de ceva mai bun,o vand si iau una la vreo 20 de mil si...deocamdata e iarna si e criza...
                                      DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                                      FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                                        La 15 mil.iti iei mese Joola pe care s-au jucat meciurile de la top 10 Buzău, sau Donic Waldner 25- amandoua profesionale si FOARTE,FOARTE BUNE!!! Ai grija ca dai banii aiurea pe Cornileau sau alte facaturi!!!
                                        Sunt curios pe cate facaturi de Cornilleau ai jucat?
                                        [B]MeseTenis.ro Importator DONIC, SPONETA, CORNILLEAU, JOOLA. Trasport Gratuit oriunde in tara in maxim 48 de ore

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                                          La 15 mil.iti iei mese Joola pe care s-au jucat meciurile de la top 10 Buzău, sau Donic Waldner 25- amandoua profesionale si FOARTE,FOARTE BUNE!!! Ai grija ca dai banii aiurea pe Cornileau sau alte facaturi!!!
                                          Postat în original de Mesetenis.ro Vezi post
                                          Sunt curios pe cate facaturi de Cornilleau ai jucat?
                                          Va rog sa cititi postul incriminat - cuvantul sau.
                                          Multumesc pentru intelegere.
                                          TsE

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Cornilleau are toata gama de mese, de la hobby, la cele de competitie.Eu am jucat pe una cu blat de 22 mm, si mingea sarea perfect. Mesetenis.ro a interpretat corect ceea ce a afirmat Emil Tudor."Ai grija ca dai banii aiurea pe Cornileau sau alte facaturi!!!" conjunctia "sau" punand semn de egalitate intre Cornilleau si "alte facaturi" pe care dai banii aiurea!Scuze ca ma bag in cearta voastra...
                                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                            Comentariu

                                            Procesare...
                                            X