Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TSP Standard Off+Joola Turbo vs Yasaka X1 + Rakza 7

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TSP Standard Off+Joola Turbo vs Yasaka X1 + Rakza 7

    Ieri si astazi am avut ocazia sa testez aceste 2 palete atat de diferite.Imi permit sa va descriu performantele celor doua palete ,cu rezerva amatorismului (nu am mai jucat din primavara si atunci dupa multi,multi ani!) si subiectivismului ,poate intereseaza pe cineva !
    Am jucat cate 2 ore fiecare cu niste adversari foarte buni.
    Deci:-paleta cu lemn TSP standard Off si fete (atat FH cat si BH) este mai grea ,mai rigida ,se simte de parca ii lipseste ceva!Spinul e mediu,viteza mica=mana trebuie sa "munceasca" ptr. a trimite mingea dincolo de fileu.Mingea se simte ca loveste buretele adik ai un control f.bun.Manerul era concav ceea ce pentru mine a fost un pik neobisnuit.O paleta pentru un jucator mediu (zic eu!) dar in aceasta combinatie lemnul e "veriga"slaba.Eu nu am putut sa lovesc cu topspin dar la loviturile directe e buna!Fetele Joola Turbo am inteles ca sunt aparute nou pe piata si cred ca puse pe un lemn diferit s-ar putea face o paleta super.

    -cea cu lemn Yasaka X1 si fete Rakza 7 este contrariul:foarte usoara,simti mingea ( nu numai datorita buretelui ci si lemnului) foarte bine,cred ca ai un control foarte bun daca ai mana ptr.ea(eu nu am!-spre sfarsitul sesiunii de joc incepusem sa trag pe masa asa cum am vrut) spin cat cuprinde,viteza la fel;foarte ,foarte dificil de controlat(am avut mari probleme cu reverul).Cred ca la aceasta paleta fetele astea nu se potrivesc!

    Nu cred ca totusi combinatia X1+fetele Joola ar fi ideala!
    Cam atat.Dak v-am plictisit imi cer scuze! Toate cele bune si sper sa fie de folos cuiva!
    Nittaku Septear
    FH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0
    BH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0

  • #2
    Review-urile sunt cele mai importante pe forum. Multumim foarte mult pentru timpul acordat si informatiile date.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu

    Procesare...
    X