Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

paleta mea

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • paleta mea

    Eu am o paleta ThreeStar.E buna sau sa o schimb??

  • #2
    Postat în original de ErykDinamo Vezi post
    Eu am o paleta ThreeStar.E buna sau sa o schimb??
    In primul rand,bine ai venit pe forum.
    In al doilea rand,acesta este un forum unde nu se joaca cu palete hobby-se vorbeste si se recomanda doar palete profesionale
    Vad ca ai 11 ani-imi amintesti de Andrei Xd-un baiat f talentat care la fel a inceput cu o paleta hobby si pe care l-a ajutat domnul Aurel Onut sa isi faca o paleta profesionala din lemn Timo Boll ALL+ si fete joola Samba

    IN al treilea rand,conteaza si timpul pe care il ai pt jucat tenis de masă,pentru ca va fi nevoie de cel putin 2 sedinte pe saptamana de antrenament cu adversari buni-de preferat antrenor,sau altcineva care sa aiba rabdare cu tine si sa te invete miscarile corecte

    In al patrulea rand,conteaza si banii de care dispui,fara cel putin 100 ron neputand sa cumperi nimic cat de cat profesional-aici ar intra un lemn LKT si fete Donic Twingo sau Donic Solo.-Mult mai rapide decat ce ai tu acum,care etse f proasta,si cu care nu poti invata nicio lovitura cum trebuie

    Deci in cncluzie raspunde pe rand la urmatoarele intrebari:

    1-Cat timp joci tenis pe saptamana?
    2-Ai pe cineva matur,foarte bun la tenis de masă,care sa aiba rabdare cu tine?
    3-Dispui de macar 100 ron?

    Bafta,Sarbatori fericite
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Salut , Si bine ai venit in aceasta comunitate . Uite esti exact ca si mine si eu la inceput aveam o paleta hobby . Acum mi-am gasit o paleta totul este ff ok .
      1. Ce buget ai ?
      2. Vrei sa faci acest sport la un nivel ridicat sau doar asa intre prieteni ?
      3. Cat timp joci pe saptamana .?
      Blade : Dr.Alehandro
      Forehand : Donic Bluefire M2 2.0
      Backhand : Yasaka Rakza 7 Soft 2.0

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de george25 Vezi post
        In primul rand,bine ai venit pe forum.
        In al doilea rand,acesta este un forum unde nu se joaca cu palete hobby-se vorbeste si se recomanda doar palete profesionale
        Vad ca ai 11 ani-imi amintesti de Andrei Xd-un baiat f talentat care la fel a inceput cu o paleta hobby si pe care l-a ajutat domnul Aurel Onut sa isi faca o paleta profesionala din lemn Timo Boll ALL+ si fete joola Samba
        IN al treilea rand,conteaza si timpul pe care il ai pt jucat tenis de masă,pentru ca va fi nevoie de cel putin 2 sedinte pe saptamana de antrenament cu adversari buni-de preferat antrenor,sau altcineva care sa aiba rabdare cu tine si sa te invete miscarile corecte
        In al patrulea rand,conteaza si banii de care dispui,fara cel putin 100 ron neputand sa cumperi nimic cat de cat profesional-aici ar intra un lemn LKT si fete Donic Twingo sau Donic Solo.-Mult mai rapide decat ce ai tu acum,care etse f proasta,si cu care nu poti invata nicio lovitura cum trebuie
        Deci in cncluzie raspunde pe rand la urmatoarele intrebari:
        1-Cat timp joci tenis pe saptamana?
        2-Ai pe cineva matur,foarte bun la tenis de masă,care sa aiba rabdare cu tine?
        3-Dispui de macar 100 ron?
        Bafta,Sarbatori fericite
        Sa stii ca fetele chinezesti sunt mult mai bune decat Twingo si Solo... si decat fetele entry level in general.
        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de RBlade Vezi post
          Sa stii ca fetele chinezesti sunt mult mai bune decat Twingo si Solo... si decat fetele entry level in general.
          Eu am auzit ca ar fi prea mai rapide,oricum u sigur sti mai bine,ti-au trecut prin mana zeci de modele-fa-i tu o oferta pe care sa nu o poata refuza
          Lemn:Butterfly Liu Shiwen
          FH: Tenergy 05
          BH: Dignics 05

          Comentariu


          • #6
            Deci.Pt george25:
            1.Joc in fiecare zi de luni pana vineri cel putin 1 ora.In weekend doar cateodata joc
            2.Nu.Stau in Barlad
            3.Nu dar poate primesc bani sau paleta de la Mos Craciun.Deci sa zici de care repede sa ii cer =)).Stiti doar am 11 ani
            Acum Andrei.xD:
            1.30-70 ron
            2.La nivel ridicat
            3.Luni-vineri minim 1 ora.

            Comentariu


            • #7
              Sincer chiar nu stiu ce paleta sa iti faci pana in 70 lei .
              Uite aici una care o poti lua de la RBlade este Pre-made , uite aici alta .
              Sper ca ti-am fost de ajutor . Sau daca nu iti convin aceste paleta iti poti face una cu niste fete de la Dnul.Coroian de pe ww.pingpngshop.ro . ( fete 729 Geo Spin ) Si un lemn de la RBLAde lkt instinct + dar o sa depasesti cu 5 lei pretul de 70 .
              Blade : Dr.Alehandro
              Forehand : Donic Bluefire M2 2.0
              Backhand : Yasaka Rakza 7 Soft 2.0

              Comentariu


              • #8
                Pai si in Barlad unde joci?la scoala?sau e vreo sala de tenis de masă?daca e sala,intereseaza-te daca joaca cineva la nivel avansat,si stai pe langa el,sa prinzi miscarile
                Conteaza mai mult decat paleta sa ai loviturile corecte
                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                FH: Tenergy 05
                BH: Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  La scoala =)).Dar e unu de a 5-a...adica 2 care rup scoala in doua la ping pong.Ma zi ce paleta sa iau ca in fiecare an Mos Craciun imi aduce tot ce imi doresc.Cred ca nu ar muri pt 200 ron

                  Comentariu


                  • #10
                    Lasa ca stiu eu cum se joaca la scoala,si la clasa a5a si mai ales "rup" pe toata lumea.
                    Tu ai zis ca vrei la nivel inalt.asta inseamna sa vorbesti cu parintii sa te inscrie la un club,deoarece deja esti mare,ai depasit cu 3 ani faza de formare pe care o vor antrenorii-8-11 ani,si trebuie sa recuperezi f mult timp.
                    Oricum la varsta ta poate e deja doar pasiune de moment-cu timpul vei observa daca chiar te atrage cu adevarat si vrei sa faci performanta
                    Iar fara cineva care sa iti arate miscarile corecte,cum se tine paleta corect,poate Mosul sa iti aduca si paleta de 1000 ron,nu cei putea sa inveti cu adevarat tenis
                    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                    FH: Tenergy 05
                    BH: Dignics 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Andrei.xD Vezi post
                      Sincer chiar nu stiu ce paleta sa iti faci pana in 70 lei .
                      Uite aici una care o poti lua de la RBlade este Pre-made , uite aici alta .
                      Sper ca ti-am fost de ajutor . Sau daca nu iti convin aceste paleta iti poti face una cu niste fete de la Dnul.Coroian de pe ww.pingpngshop.ro . ( fete 729 Geo Spin ) Si un lemn de la RBLAde lkt instinct + dar o sa depasesti cu 5 lei pretul de 70 .
                      Trebuie sa clarific ceva. Paleta nu este pre-made. Eu cumpar fetele si lemnul separat si o asamblez eu. Paletele pre-made nu sunt prea grozave in general. Dar putem spune ca e pre-made de mine.

                      P.S.: E aceeasi poza acolo pt ca paletele arata aproape la fel, una dintre ele are alte fete.
                      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                      Comentariu


                      • #12
                        Man.Vorbim dupa ce mergem cu uratul.Cu colindatul am facut 50 ron.Iar cu uratu mai fac vr 80 ron si iau mai multe.

                        Comentariu


                        • #13
                          super tare asta cu colindatul si uratul . vezi ca mai sunt si steaua si sorcova , in cazul in care nu iti iese bugetu' din primele doua.

                          ps: ce as mai vrea si eu sa am 11 ani , sa colind pe palete butterfly, ifoane si alte kestii la care pe vreme noastra nici parintii nostri nu visau
                          ps2: Craciun fericit si sa iti aduca "mosul" paleta mult visata !
                          BTY Michael Maze
                          Tenergy 05 / Omega IV Pro

                          Comentariu


                          • #14
                            Men.Am gasit un prieten de a lui taicamio care a jucat tenis de masă cand era mai mic.A spus ca si el a fost antrenat de nush cine... .Cred ca ma va antrena si el pe mine

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de ErykDinamo Vezi post
                              Men.Am gasit un prieten de a lui taicamio care a jucat tenis de masă cand era mai mic.A spus ca si el a fost antrenat de nush cine... .Cred ca ma va antrena si el pe mine
                              Foarte bine daca se picepe si o s aisi faca timp pentru tine.
                              O sa iti recomande si el o paleta dupa ce vede cum joci
                              Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                              FH: Tenergy 05
                              BH: Dignics 05

                              Comentariu


                              • #16
                                Sa stiti ca stilul meu de joc este:
                                Ametesc un pic adversarul(adica joc usor)iar apoi cand vad ca nu e prea pregatit dau direct "lovitura de gratie" )

                                Comentariu


                                • #17
                                  felicitari pentru pasiunea pentru tenis de masă !
                                  tine-o tot asa !

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de ErykDinamo Vezi post
                                    Sa stiti ca stilul meu de joc este:
                                    Ametesc un pic adversarul(adica joc usor)iar apoi cand vad ca nu e prea pregatit dau direct "lovitura de gratie" )
                                    Am incercat si eu figura, dar astia cu care joc eu, sunt pregatiti tot timpul, fir-ar sa fie!
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de george25 Vezi post
                                      Tu ai zis ca vrei la nivel inalt.asta inseamna sa vorbesti cu parintii sa te inscrie la un club,deoarece deja esti mare,ai depasit cu 3 ani faza de formare pe care o vor antrenorii-8-11 ani,si trebuie sa recuperezi f mult timp.
                                      Michael Maze a inceput la 15 ani si nu se poate spune ca n-a facut performanta.
                                      Blog de tenis de masă

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de grasomega Vezi post
                                        Michael Maze a inceput la 15 ani si nu se poate spune ca n-a facut performanta.
                                        Amanuntul asta nu il stiam,e de laudat in acest caz,oricum cum spune si domnul dan,trebuie sa admiram pasiunea baiatului pentru acest sport minunat :d
                                        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                                        FH: Tenergy 05
                                        BH: Dignics 05

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          aurel, tb doar privirea putin mai fixa, uite incercam data viitoare cand ne vedem
                                          maze a inceput la 7
                                          Ultima editare de danr; 25.dec.2011, 15:11.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de danr Vezi post
                                            aurel, tb doar privirea putin mai fixa, uite incercam data viitoare cand ne vedem
                                            Privirea fixa si ochii sticlosi. Si cand nu prea esti pregatit, direct lovitura de gratie!
                                            Lemn- Bty Viscaria
                                            FH - TENERGY 05
                                            BH - TENERGY 80

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de danr Vezi post
                                              maze a inceput la 7
                                              Citisem pe undeva ca a inceput la 15, dar pe site-ul lui scrie ca la 7. Tot acolo zice ca la 16 ani a inceput sa joace profesionist.
                                              Blog de tenis de masă

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Am primit o veste:
                                                Tatal meu este cumnatul cumnatului dl. Bularda .Deci o sa invat ping pong de la el.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de ErykDinamo Vezi post
                                                  Am primit o veste:
                                                  Tatal meu este cumnatul cumnatului dl. Bularda .Deci o sa invat ping pong de la el.
                                                  Cumnatul cumnatului... ce legaturi stranse.
                                                  www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                                  http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X