Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Xiom Omega Iv Elite

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Xiom Omega Iv Elite

    As dori si eu pareri de la cei care au incercat aceasta fata
    Daca se poate o comparatie cu Rakza 7 soft,pt ca am de gand sa incerc o schimbare pe Fh
    Pe Bh ,Rakza soft este de departe cea mai buna fata din cele cu care am jucat pana acum
    Lemnul este cel din semnatura
    Va multumesc anticipat

    Craciun Fericit si sa va aduca Mosu' tot ce doriti
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

  • #2
    Eu folosesc asa ceva pe bh...nu prea am folosit in schimb prea mult rakza 7 soft...am testat o singura data rakza 7 simplu...Omega IV elite e o fata moale, cea mai moale din gama Omega, cu un control f bun, viteza medie, spin bun, efect de catapult impresionant...te ajuta f mult de la distanta de masa...cand e noua e parfum, dupa vre-o doua luni se mai moaie un pic si parca nu mai are chiar acelasi randament...fata de rakza 7 cred ca este ceva mai lenta, sigur mai moale, spin ceva mai mic dar nu este o diferenta f mare...dupa parerea mea Omega IV elite este f potrivita pentru un jucator in formare, care vrea sa capete consistenta...rakza 7 soft cred ca e f potrivita pentru cineva cu miscari formate, care vrea sa termine punctul eventual si cu bh...toate cele bune si Sarbatori fericite!
    Blade: Viscaria, FL
    fh: T05, 2,1 mm, black
    bh: T05, 2,1 mm, red

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de flash Vezi post
      Eu folosesc asa ceva pe bh...nu prea am folosit in schimb prea mult rakza 7 soft...am testat o singura data rakza 7 simplu...Omega IV elite e o fata moale, cea mai moale din gama Omega, cu un control f bun, viteza medie, spin bun, efect de catapult impresionant...te ajuta f mult de la distanta de masa...cand e noua e parfum, dupa vre-o doua luni se mai moaie un pic si parca nu mai are chiar acelasi randament...fata de rakza 7 cred ca este ceva mai lenta, sigur mai moale, spin ceva mai mic dar nu este o diferenta f mare...dupa parerea mea Omega IV elite este f potrivita pentru un jucator in formare, care vrea sa capete consistenta...rakza 7 soft cred ca e f potrivita pentru cineva cu miscari formate, care vrea sa termine punctul eventual si cu bh...toate cele bune si Sarbatori fericite!
      Multumesc pentru ajutor-Ar fi exact ceea ce caut,pt ca sunt exact in faza de formare,iar cand jocul capata viteza,pierd controlul asupra mingii si o dau cel mai adesea afara
      Craciun fericit si sarbatori fericite tie si celor dragi
      Lemn:Butterfly Liu Shiwen
      FH: Tenergy 05
      BH: Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        Cu placere...succes!
        Blade: Viscaria, FL
        fh: T05, 2,1 mm, black
        bh: T05, 2,1 mm, red

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de george25 Vezi post
          Multumesc pentru ajutor-Ar fi exact ceea ce caut,pt ca sunt exact in faza de formare,iar cand jocul capata viteza,pierd controlul asupra mingii si o dau cel mai adesea afara
          Craciun fericit si sarbatori fericite tie si celor dragi
          Daca imi permiti, as veni si eu cu parere. Mai ales dupa ultimul tau comentariu. Pentru faza de formare, eu as lua mai bine ACUDA S3. Motivul: are un control putin mai bun decat O4Elite, si nu are acel efect de catapulta pronuntat pe care il are O4 Elite. Pentru un nivel incepator-mediu, ACUDA S3 mi s-a parut una dintre cele mai bune fete de BH.
          Este doar o parere.
          Succes

          Comentariu


          • #6
            Acuda S3 este o fata destul de buna pt bh dar eu pe lemnul meu nu am simtit-o...uneori mai e si ceva subiectiv la mijloc, poate pe un alt lemn sau pt un alt stil de joc...am un coleg de antrenament caruia i-am vandut S3-ul meu rosu de 2,0, l-a pus pe un Tbs si a fost foarte multumit de ea...
            Blade: Viscaria, FL
            fh: T05, 2,1 mm, black
            bh: T05, 2,1 mm, red

            Comentariu


            • #7
              Da, subiectivismul cred ca exista la orice parere despre echipament. Si e normal. La fel si potrivirea cu stilul de joc sau lemnul pe care e pusa o anumita fata. Pe lemnul meu (dotec carbon) Acuda S3 mi se pare ca merge foarte bine pe BH.

              Comentariu

              Procesare...
              X