Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vand lemn Killerspin Kido 5a, Bryce Speed FX

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS Vand lemn Killerspin Kido 5a, Bryce Speed FX

    Lemn Killerspin Kido 5a maner ST - pret 200 lei + transport - doar de vanzare, nu este al meu.




    Bryce Speed FX rosie 2.1mm, stare buna - 70 lei sau schimb cu Baracuda.


    Palio Thor's neagra MAX patrata, sigilata - 100 lei. - Vanduta.


    Predare personala in București.Telefon: 0723386662, Cristi.
    Preturile nu includ transport in tara.


    Schimb cu Donic Baracuda max, nu conteaza culoarea, patrate, în stare perfecta sau foarte noi, cu diferenta de bani daca este cazul.
    Ultima editare de grasomega; 20.mar.2012, 23:42.
    Blog de tenis de masă

  • #2
    Am cantarit Septear - are 79g.
    O sa incerc sa pun si poze.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Stiga Offensive NCT FL,ce maner are,Legend sau Master? Greutatea este de 92g.

      Comentariu


      • #4
        Manerul este Legend. 92 g.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          Am adaugat poze in primul post si gramajul Septearului.
          La cererea cumparatorului, pot sa aplic rasina epoxidica transparenta pe cant, pentru protectie, care va ingreuna lemnul cu 2-4g, in functie de grosimea stratului.
          Atingerile de pe cant nu influenteaza jocul in nici un fel, dar eventualul efect al acestora poate disparea daca acopar cu rasina cantul.
          De asemenea, pot sa lacuiesc lemnele cu lac Stiga pe baza de solventi volatili - nu este afectat de solutiile pe baza de apa.
          Am si ambalajul original pentru ambele lemne, dar acesta este usor deteriorat de la transportul prin posta (cutiile sunt intregi, doar putin strambate).
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            ...lemne foarte bune...ma cam doare sufletul pentru primul lemn...spor la vanzare
            Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

            Lume multa, oameni putini...

            Comentariu


            • #7
              septearul este modelu vechi cu emblema neagra?
              ---------- Post added 01-Jan-2012 at 20:43 ----------
              Postat în original de axel Vezi post
              ...lemne foarte bune...ma cam doare sufletul pentru primul lemn...spor la vanzare
              am si eu modelu nou vb.
              Blade: kiso hinoki VII
              Fete:BH Joola samba+ FH Tibhar nimbus sound
              tel.0741118700

              Comentariu


              • #8
                Al meu e modelul cu emblema neagra.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de grasomega Vezi post
                  Al meu e modelul cu emblema neagra.
                  merge un schimb, lemnul meu este nou de o sapt luat de la dl gelu popescu dar maner st
                  Blade: kiso hinoki VII
                  Fete:BH Joola samba+ FH Tibhar nimbus sound
                  tel.0741118700

                  Comentariu


                  • #10
                    Petre, ai MP.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #11
                      am un yasaka ma lin extra offensive nou....probat o singura data....mult prea rapid pentru stilul meu de joc! doriti un schimb cu septear? lemnul este cumparat inainte de Craciun! multumesc!
                      Blade : Butterfly Keyshot Light
                      FH : DHS Skyline TG 3 Blue Sponge
                      BH : Stiga Boost TS

                      Comentariu


                      • #12
                        http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post106095
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #13
                          Merci, stiu, nu pot face schimb pentru ca imi trebuie banii (sa-mi iau altceva, of course!).
                          Oricum - Septear - YEO - cam aceeasi viteza, poate Septear e mai rapid - nu cred ca i-ar fi placut - i-am raspuns pe privat.
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu


                          • #14
                            Septear este mult prea incet fata de YEO... am dat cu cele 2 lemne... si le am vandut ,,, unul era prea rapid ,> YEO,,, si Septear prea incet>... La multi ani!!!

                            Comentariu


                            • #15
                              Si eu am dat cu ambele lemne.
                              Septear, dupa cum ii spune si numele, este construit din 7 straturi de lemn. YEO este construit din 5 straturi. Sunt sigur ca exista si exceptii, dar un lemn din 7 straturi este cel putin la fel de rapid ca unul din 5 straturi sau mai rapid, considerand ca ambele au rating OFF.
                              Raman, deci, la parerea mea: Septear este mai rapid ca YEO, daca vorbim de viteza generata printr-o lovitura activa, nu una pasiva.
                              Ultima editare de grasomega; 03.ian.2012, 18:35.
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • #16
                                poate depinde si de grame,,, YEO al meu avea 87 grame... eu sunt adeptul lemnelor rapide, dar acesta era prea rapid ,,,,Septear avea 85 grame model nou ( nu stiu cum este cel vechi, poate este mai rapid ) si am dat feztele cu speed glue si tot nu mergea mai tare Septearul ... este lmen HINOKI si este mai moale,,, merci...

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de leo33 Vezi post
                                  poate depinde si de grame,,, YEO al meu avea 87 grame... eu sunt adeptul lemnelor rapide, dar acesta era prea rapid ,,,,Septear avea 85 grame model nou ( nu stiu cum este cel vechi, poate este mai rapid ) si am dat feztele cu speed glue si tot nu mergea mai tare Septearul ... este lmen HINOKI si este mai moale,,, merci...
                                  Daca ar fi fost cu 2 grame mai greu..., Seaptear- ul ar fi facut diferenta?
                                  ---------- Post added 03-Jan-2012 at 23:26 ----------
                                  dupa parerea mea vorbiti altceva... scuze Cristi!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Am observat ca, din greseala, am marcat ca vândut lemnul Stiga, desi eu am vrut sa marchez lemnul Nittaku.
                                    Editarea unui post pe telefon este dificila, daca sunt multe poze.

                                    ?n fine, Septear VANDUT, Stiga Offensive NCT - valabil.
                                    Blog de tenis de masă

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Inca valabil Stiga Offensive NCT.
                                      Blog de tenis de masă

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de grasomega Vezi post
                                        Si eu am dat cu ambele lemne.
                                        Septear, dupa cum ii spune si numele, este construit din 7 straturi de lemn. YEO este construit din 5 straturi. Sunt sigur ca exista si exceptii, dar un lemn din 7 straturi este cel putin la fel de rapid ca unul din 5 straturi sau mai rapid, considerand ca ambele au rating OFF.
                                        Raman, deci, la parerea mea: Septear este mai rapid ca YEO, daca vorbim de viteza generata printr-o lovitura activa, nu una pasiva.
                                        Nu cred ca aveti dreptate. Simplu fapt ca are cu 2 straturi mai mult nu il face mai rapid. Conteaza esentele folosite, grosimea. Hinoki-ul este un lemn moale, pe cand straturile exterioare ale YEO sunt mai rigide. Mie Septear mi se pare OFF-.
                                        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Faptul ca un lemn are un simt dur, nu-l face automat mai rapid ca unul cu simt moale.
                                          Parerea mea este cea expusa mai devreme, dar nu pot sa nu recunosc faptul ca un Septear foarte usor poate fi mai lent ca un YEO greu.
                                          Ca idee, Septear este mai gros ca YEO, asa ca argumentul cu grosimea este în favoarea sa.
                                          Cred ca nu ai dreptate când spui ca Septear este OFF-. Compara-l cu Primorac OFF- (un etalon al clasei respective), daca vrei, si vei vedea ca am dreptate.
                                          Blog de tenis de masă

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Daca RBlade o fi incercat Septearul cu ceva fete chinezesti mai "moarte", atunci putea sa fie si OFF-, dar ia sa puneti o pereche de "Hammond" boosterizate, sa vedeti OFF iese.
                                            Lemn- Bty Viscaria
                                            FH - TENERGY 05
                                            BH - TENERGY 80

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Adaugat fete si un lemn in primul post.
                                              Blog de tenis de masă

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Fac si schimb cu Donic Baracuda in stare buna.
                                                Blog de tenis de masă

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Stiga ONCT rezervat pana saptamana viitoare.
                                                  Tenergy de 65 lei rezervat.
                                                  Adaug si un Palio Thor's - singura fata cu burete Tensor si topsheet chinezesc, neagra, grosime max, taiata pe Timo Boll ZLF si probata un antrenament - 90 lei.
                                                  De asemenea, un Palio Thor's la fel ca cea de mai sus, dar patrata, sigilata - 110 lei.
                                                  Le schimb cu Donic Baracuda max, nu conteaza culoarea, in stare perfecta sau foarte noi.
                                                  Ultima editare de grasomega; 28.ian.2012, 23:46.
                                                  Blog de tenis de masă

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X