Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fata Chinezeasca de backhand

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fata Chinezeasca de backhand

    Stie cineva ce fete chinezesti se potrivesc pe backhand? Ceva cu burete mai soft....toate chinezismele cunoscute si incercate de mine fiind hard. Si care ar fi mai bune calitativ dintre acestea?
    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
    Aristotle



    Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

  • #2
    Salut! Dintre toate chinezestile pe care le-am incercat eu Focus Snipe III mi se pare cea mai potrivita pt rever deoarece e: nelipicioasa, moale, are efect de catapult si viteza, spin bun dar si control bun. Daca vrei un pic mai tare pe rever poti sa incerci Gambler Outlaw care este asemanatoare cu Focus Snipe III. LKT Rapid Soft e buna si ea pt rever dar e inceata fata de Focus Snipe III. Daca vrei sa iei de la noi, Focus Snipe III de la RBlade este cea mai buna varianta. Daca comanzi din china sunt mai multe variante: galaxy mars v2, sun, kokutaku 868 tokyo non-tacky etc...

    Comentariu


    • #3
      As dori ceva mai bun de atat, focus snipe am incercat, e buna dpdv calitativ/pret insa eu vreau ceva calitativ mai bun, chiar daca asta inseamna sa platesc mai mult. De exemplu sunt foarte multumit de H3 Neo varianta Provincial pe forehand, as fi interesat de ceva la acelasi nivel.
      We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
      Aristotle



      Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

      Comentariu


      • #4
        ...cele mai bune fete chinezesti pt. BH ar fi...DHS Dipper 2 , DHS TinARC 3 , Haifu Shark 2 (red sponge)...
        Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

        Lume multa, oameni putini...

        Comentariu


        • #5
          DARKER V-Lon Soft
          Xi En Ting-X828
          Pryde 30
          Calibra LT Sound

          Comentariu


          • #6
            Eu folosesc Huricane 2 neo pe bh.La inceput a fost un pic mai greu,fata era un pic prea lipicioasa,dar dupa 2-3 curatiri ale fetei,fata este mai rapida si incepe sa-mi placa tot mai mult.
            FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

            Comentariu


            • #7
              Incearca Palio Blit'z,daca tot iti plac fetele chinezesti.Cred ca ai un BH foarte bun,deoarece sunt niste fete pretentioase.
              Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
              Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

              Comentariu


              • #8
                Nu am backhand foarte bun, dar 1. imi place mult "chinezeasca de pe forehand" si 2. nu vreau sa le dau in buna celor care cer 250 Lei pentru un burete cu cauciuc. Caut alternativa, nu fac de performanta, de ce nu as experimenta?!
                We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                Aristotle



                Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Cipi Vezi post
                  DARKER V-Lon Soft
                  Darker nu e firma japoneza? Eu asa stiam
                  Oricum, ieftine.
                  www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                  http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                  Comentariu


                  • #10
                    Sigur.Si mie imi place sa experimentez,d-aia ti-am propus o fata pe care am probat-o mai intai pe BH si am ramas incantat de ea.Dupa ce am intors paleta am ramas uimit cat de bine imi mergea pe FH.Acuma testes un DHS H3 Neo Prov(cum ai si tu).Dupa asta as vrea sa incerc un Haifu Shark III.
                    Pe BH imi place mult Tenergy 64,sau Palio Flying Dragon(short pips)(pentru prietenii ierbari.
                    Stima.Vlad
                    Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
                    Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Vladislav Vezi post
                      Incearca Palio Blit'z,daca tot iti plac fetele chinezesti.Cred ca ai un BH foarte bun,deoarece sunt niste fete pretentioase.
                      Palio Blitz sunt facute in Germania si nu au nimic de fete "chinezesti" in ele. Buretele este un "tensor" identic cu Rakza 7, iar topsheetul este 100% euro/jap. Dumneavoastra faceti recomandari din "burta"?
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #12
                        Recomndarea a fost totusi buna, pentru ca pe Cosnic il interesa ceva mai ieftin. Nu cred ca voia ceva neaparat fabricat in China.
                        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                        Comentariu


                        • #13
                          Din enuntul original, nu deduc ca "doleanta" ar fi legata de pret, iar "Blitz" nu este foarte ieftin. Daca intrebarea a vizat "spiritul" chinezesc, atunci recomandarea a fost total pe dinafara, daca insa a vizat raportul calitate/pret, atunci este una cat se poate de buna, numai ca buretele 47,5* nu este tocmai "soft". Exista "Blitz" cu burete de 42,5* si acela este mai potrivit pentru BH.
                          Ultima editare de Visco; 16.ian.2012, 13:18.
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • #14
                            Sigur e fabricata in Germania
                            Din cate imi amintesc Palio este o firma cu sediul in Hong Kong cu peste 300 de companii in toata lumea.
                            Nu am nicio intentie sa dau recomandari "din burta"sau din alta parte.Imi exprim si eu parerea.
                            Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
                            Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

                            Comentariu


                            • #15
                              Stiu ca sunteti bine intentionat, dar cand cineva zice "fete chinezesti" sau "chinezisme", ma gandesc la produsul pe care-l recomand, nu la locatia sediului firmei. Ma rog, intentia nu a fost de a va "agresa" pe dumneavoastra in vre-un fel, ci de a clarifica putin lucrurile pentru cel care intreaba.
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #16
                                Multumesc pentru intelegere.Am vrut doar sa-l ajut sa gaseasca ceva apropiat la ceea ce cauta,deoarece rar cine joaca cu o fata chinezeasca pe BH.Palio Blit'z de 47,5*mi s-a parut ca are ceva din "spiritul chinezesc"tocmai datorita buretelui.
                                Stima.Vlad
                                Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
                                Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de RBlade Vezi post
                                  Darker nu e firma japoneza? Eu asa stiam
                                  Oricum, ieftine.
                                  Doar lemnele sunt facute in Japonia. Din cate stiu eu aceste fete sunt un fel de colaborare China- Japonia, dar poate ma insel. La pretul asta nu cred ca e Japoneza.
                                  Xi En Ting-X828
                                  Pryde 30
                                  Calibra LT Sound

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de Vladislav Vezi post
                                    Multumesc pentru intelegere.Am vrut doar sa-l ajut sa gaseasca ceva apropiat la ceea ce cauta,deoarece rar cine joaca cu o fata chinezeasca pe BH.Palio Blit'z de 47,5*mi s-a parut ca are ceva din "spiritul chinezesc"tocmai datorita buretelui.
                                    Stima.Vlad
                                    "Spiritul chinezesc", atat cat am inteles eu din el pana acum, este LINIARITATE, adica lovesti incet, sare incet, lovesti tare, sare tare. Asta se obtine cu topsheet lipicios si burete tare, care nu respinge foarte mult. Buretii "tensor" nu sunt in spiritul chinezesc pentru ca elibereaza multa energie inmagazinata si din acest motiv resping cam tare la "atingerile delicate". Sunt insa buni, pentru "economia de miscare", asa cum joaca europenii (miscari mai scurte si topspin de tip "chicken wing"). Vezi topspin FH Timo Boll.
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Palio Blit'z e made in Germany de ESN ELASTOMER GMBH, singura firma in care se fac fete ESN TENSOR, lista de fete este foarte mare ca sa stau sa dau exemple asha ca o sa numesc firmele care isi fac fete acolo: Tibhar, Donic, Palio, Andro, Xiom, Adidas, Joola, Nittaku, Yasaka. Sper ca nu am uitat nici una, Xiom si Andro isi fac toate fetele acolo, in timp ce Nittaku si Palio au doar cateva modele.

                                      In alta ordine de idei, nu recomand Blit'z pt BH, nu este soft si este mai rapida decat 05, domnul aici de fata cere ceva soft.

                                      Eu ii recomand Dawei Quattro UL de 35*, am jucat cu asa ceva mai bine de un an si nu as fi renuntat daca nu disparea Speed glue.
                                      Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                                      FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                                      BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        (at)manyaku88: Dupa parerea Dvs. Palio ce modele are ok (Drunken Dragon ar fi o optiune)?

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Cred ca Cipi va poate raspunde mai corect la aceasta intrebare. Stiu ca CJ8000 biotech a fost destul de laudat dar nu am jucat cu ea.
                                          Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                                          FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                                          BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            In China sunt populare seriile CJ8000 si HK1997. Sunt destul de multe produse din seriile astea (cu topsheet-urile mentionate) insa cele cu Japanese Sponge sunt cele mai laudate.
                                            www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de RBlade Vezi post
                                              In China sunt populare seriile CJ8000 si HK1997. Sunt destul de multe produse din seriile astea (cu topsheet-urile mentionate) insa cele cu Japanese Sponge sunt cele mai laudate.
                                              Si aduci?
                                              TsE

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Drunken Dragon este destul de buna pt.BH,( am comandat pt. un prieten cand au aparut si se descurca bine) eu totusi prefer Emperor Dragon sau Wildish Dragon-care e si mai rapida decat cele mentionate.Aceste fete din seria Dragon sunt reusite, le recomand pt. cei care sunt la un nivel mediu de joc. Pt . cei avansati s-ar putea sa fie prea lenta.
                                                Xi En Ting-X828
                                                Pryde 30
                                                Calibra LT Sound

                                                Comentariu

                                                Procesare...
                                                X