Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

reparatii la un primorac carbon

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • reparatii la un primorac carbon

    salutare la toti forumistii , stiu ca s-a discutat mai demult pe forum despre repararea lemnelor lovite , dar nu gasesc topicul.
    Ieri am reusit "performanta" lovirii unui colt de masa si mi s-a desprins o bucata din lemn pana la folia de carbon , ca dimensiune este cam de 5 pe 5 mm exact in vf. lemnului . Inca nu am dat fata jos de pe partea lovita , practic nu se vede decat daca trag de guma in sus . Oare o mai pot repara astfel incat sa mai pot folosi speed glue ?
    Multumesc
    blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

  • #2
    Re: reparatii la un primorac carbon

    Postat în original de dan comsa
    salutare la toti forumistii , stiu ca s-a discutat mai demult pe forum despre repararea lemnelor lovite , dar nu gasesc topicul.
    Ieri am reusit "performanta" lovirii unui colt de masa si mi s-a desprins o bucata din lemn pana la folia de carbon , ca dimensiune este cam de 5 pe 5 mm exact in vf. lemnului . Inca nu am dat fata jos de pe partea lovita , practic nu se vede decat daca trag de guma in sus . Oare o mai pot repara astfel incat sa mai pot folosi speed glue ?
    Multumesc
    Salut, daca erai din București iti recomandam pe cineva care ti-l facea ca nou...se poate repara deci.

    Comentariu


    • #3
      reparatii la un....

      Desprinde fata de pe paleta, amesteca putin poxipol(de preferinta transparent, e mai estetic) si aplica-l pe "rana" pina la egalizarea suprafetei. Astepta pina ce se intareste, apoi cu un smirghel fin, finiseaza suprafata lemnului in zona reparata. Spor la treaba.
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        ce fac cu bucata care s-a desprins , n-o mai folosesc , aplic doar solutia de poxipol ?
        blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

        Comentariu


        • #5
          reparatii..

          Daca zici ca are doar 5x5mm, nu are rost sa pui la loc bucatica rupta.
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            ok , o sa incerc , mersi de ajutor
            blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

            Comentariu

            Procesare...
            X