Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cel mai potrivi lemn pentru top spin???

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Tare traducerea
    BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
    "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

    Comentariu


    • #27
      Like pentru "capacitatea de minge haps?n"
      Jun Mizutani
      Tenergy 05 FX

      Comentariu


      • #28
        ]XIOM ZETRO QUAD
        CONTROL 8
        VITEZA 10+
        GREUTATE - 85 grame
        Innovative topspin weapon by �QUAD� technology
        Ideal balance for modern offensive players
        ZETRO QUAD is a blade for topspin. Aiming of ZETRO QUAD is purely the improvement of the ability of topspin. �QUAD� means our innovative technology of using four layers of artificial materials sophisticatedly. Zylon fiber which directly placed under top layers increases the ability of grabbing ball. Soft carbon fiber under middle layers adjusts overall performance, and at the same time reduces the unnatural feel which is the shortcoming of Zylon fiber. Top layer of selected KISO HINOKI guarantees comfortable feel. The result is great ability of topspin. Making heavy topspin is effortless, and even secure. Players will always be able to take initiative of their game by effective preparatory topspin attack, and keep it by continuous topspin from any distance.
        Echipament: www.tenismasa.ro

        Comentariu


        • #29
          As recomanda arylate/zylon/carbon numai daca stapanesti foarte bine tehnica. Altfel, un lemn All+ sau Off- (spre exemplu Tibhar Lebesson) cu o fata moale gen Tibhar Genius Optimum Sound. Daca te duci sa cauti 'Lebesson' pe youtube o sa-l vezi intr-un meci cu Timo Boll - nu stiu daca are Genius sau Sinus pe paleta dar in orice caz controlul este exceptional, chiar si pentru un jucator de teapa lui. Nu o sa poti sa pui spin la nivel de ALC/ZLF/Tenergy dar te forteaza sa tragi de mana.
          Si nu uita, sa te bucuri mai mult de o lovitura executata corect dar peste masa decat de o lovitura stramba cu care faci punct.

          Comentariu


          • #30
            Mie mi s-au parut foarte bune pentru topspin Yasaka Sweeden Classic si Nittaku Septear. Amandoua au un simt de exceptie in momentul contactului cu mingea si amandoua sunt destul de versatile incat sa poata acoperi si topspinurile luate de pe masa si de langa masa si cele de la semi-distanta si distanta.
            Edit : ce e cu bold+rosu a fost editat ulterior (mi-era foame si am mancat "p"-ul)
            --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
            --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

            Comentariu


            • #31
              Buna ziua!
              Eu folosesc Boll triCarbon OFF+, fete Bryce Speed FX R/B, 2.1 mm. Domnul Emil Tudor, daca este persoana pe care am întâlnit-o la Viva Sport, stie despre ce e vorba. Am jucat cu o eleva a dânsului, am pierdut, dar au examinat paleta pentru ca erau interesati de viteza si unele traiectorii neobisnuite ale mingii.

              Comentariu


              • #32
                Salutari,
                Eu sunt receptor, nu am nivelul de a (pre)da lectii. Iar eleve la tenis... Cel mult copiii mei invata de la mine.
                Poate era eleva altui profesor.
                TsE

                Comentariu

                Procesare...
                X