Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fete tensor chinezesti

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • fete tensor chinezesti

    In afara de Palio mai exista alte fete chinezesti facute cu aceasta tehnologie?Si apropo de Palio:care e diferenta intre palio blitz cu duritate de 42 si macro era cu aceeasi duritate?
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS GoldArc 8

  • #2
    Din cate stiu doar 729 highpoint dar este generatie foarte veche tensor, nu recomand.

    macro era 42 este aproximativ aceeasi fata cu Donic Platin Soft, daca va este cunoscuta.
    Comparatia blitz macro era, blitz este mai durabila, spin mult mai mare.
    Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
    FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
    BH: Tibhar Quantum X Pro Max

    Comentariu


    • #3
      Chinezii produc acum fete cu Spring Sponge sau, ma rog, o imitatie a lor pentru acest burete (cel din Tenergy). Buretele rosu de la Haifu Shark si Whale este un asemenea burete, DHS Tin Arc, de asemenea. Mai au de lucrat la topsheet, dar buretele este apropiat ca simt si energie.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        Dar si pretul se ridica, se apropie de tensorul european.

        Comentariu


        • #5
          Sunt niste fete de la Reactor la care scrie in descriere Tensor of 3S.
          Acum, bineinteles ca nu sunt tensor... sunt fabricate in China, dar au un burete destul de rapid.
          Fetele sunt Reactor Thunder, Tornado, Cyklin si Novar (ultima e mai lenta).
          Cu Reactor Thunder joc eu acum, nu e prea grozava pt loop, pt ca mingea sta destul de putin in burete, dar imi place foarte mult la drive.
          www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

          Comentariu


          • #6
            Yasaka new era nu sunt cumva fete tensor "made" in China?Ce caracteristici are aceasta fata?Celelate yasaka de generatie noua stiu ca nu se fac in China.
            Lemne: DHS Hurricane Long W997
            FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
            BH: DHS GoldArc 8

            Comentariu


            • #7
              Fetele Yasaka facute in China (New Era, Zap) sunt produse de Palio am impresia. Sunt cu tehnologia "Biotech" - buretele e tensionat si mai saltaret, dar nu cred ca sunt rapide fetele astea. (din ce am citit, nu am dat cu ele)
              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

              Comentariu


              • #8
                Zap sunt moi si lente, chiar si cu booster sau speed glue.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #9
                  Sunt multe feluri de "Zap", unele sunt tari. Tot ce am incercat (cumparat pt prieteni zgarciti), nu a avut nimic in comun cu "tensor".
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu

                  Procesare...
                  X