Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Upgrade la Rakza 7 soft

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de marcbarbu Vezi post
    Poate ca ar trebui sa ramai cu echipamentul pe care-l ai, si sa incerci sa faci niste exercitii fizice pentru musculatura mainii, ca sa ma castigi un strop de viteza.
    Simt nevoia nu neaparat de viteza,cat de o fata cu un simt mai dur un pic
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #27
      Cred ca lemnul e de vina... daca ne vedem sa mai dai o data cu lemnul meu (Yasaka Offensive 40), care e un pic mai dur decat al tau, dar mai moale decat Extra7 pe care l-ai testat. Am pe el Razka7soft, asa ca e cam pe acolo.
      Si poate am la mine si un BTY-ALC sa vezi de ce e asa scump...
      TsE

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de grasomega Vezi post
        Acuda S3 este moale, are duritate 37,5 grade pe scala ESN - echivalent 25 grade pe scala folosita de Butterfly si DHS. Tenergy 05 are 36 grade.
        Dupa parerea mea, fata este buna pe BH, dar pentru jucatori intermediari. Pentru avansati va parea prea moale. Pentru incepatori va fi poate prea rapida. Grosimea max este mai greu de stapanit.
        Daca ai un lemn OFF+ sau OFF++ (depinde de scala folosita de producatori), atunci este posibil sa fie buna si la FH, dar la distanta de masa trebuie sa dai tare in minge, nu poti sa dai topspin mangaiat - n-are forta.
        Acuda S2 are duritate 42,5 grade - n-am jucat cu ea, dar banuiesc ca este asemanatoare cu alte fete cu aceeasi duritate. Unii ziceau ca ar fi similara cu Baracuda, dar mai rapida si cu spin mai mic (lucru oarecum logic, zic eu). Comparabila ca duritate cu Rakza 7 soft.

        Mie imi place Baracuda - control bun, spin excelent (mai mic decat Tenergy, totusi, mai ales la loviturile tari), duritate aproximativ 43 grade (ESN), dar cu un topsheet mai tare, care o face sa se simta mai dura.
        O sa probez un Acuda S1 in curand, dar aia este tare - 47 grade pe scala folosita de ESN, comparabila cu Vega PRO, Omega IV Pro, Palio Blitz, Rakza 7 etc. Diferenta sta in topsheet si in asezarea pips-ilor.
        Ai dreptate...Baracuda e o fata f buna, are un spin excelent si viteza destul de buna.Pe un lemn ofensiv e destul de greu de stapanit.
        Iar ca viteza si duritate parerea mea e ca fetele sunt in urmatoarea ordine ACUDA S1>BARACUDA>ACUDA S2>ACUDA S3.
        ACUDA s3 e f moale, cel putin la jocul de la semidistanta nu te ajuta prea mult. Ca idee din aceasta gama iti gasesti o fata care sa ti se potriveasca...dar din pacate raman la parerea ca fetele DONIC se uzeaza mai repede decat alte fete.
        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
        BH : Tenergy 05Fx
        FH : Tenergy 05Fx

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de Emil Tudor Vezi post
          Cred ca lemnul e de vina... daca ne vedem sa mai dai o data cu lemnul meu (Yasaka Offensive 40), care e un pic mai dur decat al tau, dar mai moale decat Extra7 pe care l-ai testat. Am pe el Razka7soft, asa ca e cam pe acolo.
          Si poate am la mine si un BTY-ALC sa vezi de ce e asa scump...
          Saptamana viitoare se pare ca se incalzeste,termin si eu examenele,poate ne vedem pe 3 martie la etapa a2a a turneului Viva
          Lemn:Butterfly Liu Shiwen
          FH: Tenergy 05
          BH: Dignics 05

          Comentariu

          Procesare...
          X