Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

cumpar paleta ( noua sau sh in stare excelenta)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS cumpar paleta ( noua sau sh in stare excelenta)

    lemn butterfly‎ ( de preferinta off-) si fete de calitate butterfly‎. mentionez ca joc ocazional tenis de cativa ani si sant praf..:d si de curand am inceput sa iau lectii de tenis de masă si la antrenamente joc cu un lemn tsp standard si fete tenergy 64 si ma inteleg binisor cu ea. astept oferte si sugestii (chiar am nevoie). va multumesc.

    valabil

    am cumparat de la adishorul. acum astept paleta. multumesc la toata lumea ptr oferte si sfaturi.
    Ultima editare de mfoxro; 09.feb.2012, 21:45.

  • #2
    daca joci ocazional si esti praf atunci joaca in continuare cu ceea ce ai, nu investi aiurea
    Lemn: Butterfly Petr Korbel
    BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

    Comentariu


    • #3
      Incercati sa jucati cu o paleta cu fete mai cuminti-joola Samba,sau yasaka Fusion,pentru ca nu ati ales deloc bine cu ce sa fete sa incepeti.Tenergy 64 sunt cele mai rapide fete de pe piata,si din cauza asta daca nu ai ani buni de jucat tenis, aproape toate mingile ies afara,si de aici impresia ca sunteti un jucator slab.E mult mai bine sa puneti alte fete pe acel lemn,unele soft as zice,si veti simti diferenta categoric la antrenamente,vor iesi mult mai bine loviturile,paleta castigand muuult la control si va fi si mai usoara
      E o mare diferenta de la temele facute cu antrenor la meciul propriu-zis pe puncte.Este posibil sa puneti pe masa loviturile de drive,contrele cu fetele Tenergy,dar in timpul jocului lucrurile se schimba,si sunt mult mai greu de controlat.De aceea aveti nevoie de ceva cu mai mult control,si viteza mai mica
      Ultima editare de george25; 05.feb.2012, 14:30.
      Lemn:Butterfly Liu Shiwen
      FH: Tenergy 05
      BH: Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de mfoxro Vezi post
        lemn butterfly‎ ( de preferinta off-) si fete de calitate butterfly‎. mentionez ca joc ocazional tenis de cativa ani si sant praf..:d si de curand am inceput sa iau lectii de tenis de masă si la antrenamente joc cu un lemn tsp standard si fete tenergy 64 si ma inteleg binisor cu ea. astept oferte si sugestii (chiar am nevoie). va multumesc.
        am eu 2 doni desto f3 de mareme max si 90 de lei una sunt in stare excelenta nu am jucat aproape de loc si vreau sa ma las de tenis de masă ca fac haltere

        Comentariu


        • #5
          sant praf la joc fata de ce imi doresc eu si fac antrenamente de o luna de zile si dupa cateva sedinte doamna antrenoare mi-a schimbat paleta mea stiga din comert cu un lemn tsp standard cu fete xiom sau donic(nu stiu ce model exact erau celelalte doua tipuri de fete) sau tenergy 64 si m-am descurcat cel mai bine cu tenergy pe care pot sa o folosesc doar la antrenament si nu cand joc cu prieteni. de aceea am cerut niste sfaturi si oferte in aceasta superba duminica insorita in care mi-a inghetat bocna masina de abia am reusit sa intru in ea. multumesc

          Comentariu


          • #6
            Ai MP!

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de mfoxro Vezi post
              sant praf la joc fata de ce imi doresc eu si fac antrenamente de o luna de zile si dupa cateva sedinte doamna antrenoare mi-a schimbat paleta mea stiga din comert cu un lemn tsp standard cu fete xiom sau donic(nu stiu ce model exact erau celelalte doua tipuri de fete) sau tenergy 64 si m-am descurcat cel mai bine cu tenergy pe care pot sa o folosesc doar la antrenament si nu cand joc cu prieteni. de aceea am cerut niste sfaturi si oferte in aceasta superba duminica insorita in care mi-a inghetat bocna masina de abia am reusit sa intru in ea. multumesc
              Nu este bine deloc sa jucati cu doua palete diferite.Dezlipiti cu atentie fetele Tenergy,puneti-le bine,intr-o camera incalzita,intr-un sertar ar fi ideal,deoarece fetele profesionale sunt foarte sensibile la frig si la caldura foarte mare,iar dupa cateva luni de antrenament cu alte fete mai controlabile,pe care sa le folositi atat la lectii cat si la meciuri,pentru a va forma corect miscarile,daca veti mai simti nevoia le puteti relipi
              Sa aveti o iarna calduroasa
              Lemn:Butterfly Liu Shiwen
              FH: Tenergy 05
              BH: Dignics 05

              Comentariu


              • #8
                Nu-ti dau sfaturi, dar fac un pronostic. Anul viitor o sa te prinda cu un alt lemn decat cel pe care vrei sa-l achizitionezi acum. Iar probabilitatea sa schimbi cateva tipuri de fețe e si mai mare.
                Totusi antrenamentul e mai important decat materialul.
                Bafta!
                Rudius

                Comentariu


                • #9
                  si ce lemn ma sfatuiesti sa iau ca sa nu il schim prea des. multumesc
                  Postat în original de titicostel Vezi post
                  Nu-ti dau sfaturi, dar fac un pronostic. Anul viitor o sa te prinda cu un alt lemn decat cel pe care vrei sa-l achizitionezi acum. Iar probabilitatea sa schimbi cateva tipuri de fețe e si mai mare.
                  Totusi antrenamentul e mai important decat materialul.
                  Bafta!

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca insisti am sa-ti dau un sfat. Inainte sa-ti iei un lemn si fețe, testeaza mai multe setup-uri la sala unde te antrenezi sau la concursurile la care participi. Rogi oponentii sa-ti imprumute, pentru mai multe schimburi, paletele lor si vezi cum te simti cu ele. In felul asta ai sanse mai mari sa-ti gasesti "perechea", om-paleta, fara s-o achizitionezi propriu-zis. Eu am schimbat/cumparat 5 lemne si peste 15 de tipuri de fete in mai putin de 2 ani. Inca mai am indoilei asupra lemnului cu care joc. Sunt jucatori mai vechi care au schimbat si zeci de lemne si poate si mai multe fețe.
                    Revin cu antrenamentul e de baza.
                    Rudius

                    Comentariu


                    • #11
                      eu zic ca aveti nevoie de un lemn cu balsa all+ cel mult off pt a putea obtine control si feeling ca fete de inceput daca preferati btf atunci un sirver fx de 1,9 sau de la donic baracuda big slam si mai sunt si altele ! pt un lemn de acest fel va pot ajuta eu la 80 ron
                      Ultima editare de DAN TT; 05.feb.2012, 18:59.
                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                      Comentariu


                      • #12
                        Buna ziua,eu as spune ca cel mai bine ar fii sa va mai antrenati vreo 2,3 luni ca sa ajungeti la o concluzie...La un momendat o sa folositi si topspin'ul,chop,efect lateral...Si asa va dati seama daca la topspin sare prea tare sau trebuie lovitura sa fie cat mai corecta,la chop daca sare tare(oricum tenergy are - la chop)si tot asa si dupa va spun eu ca atunci va dati seama mai bine dc trebuie sa schimbati fetele si lemnul.Stima!
                        Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
                        FH:Joola Rhyzm
                        BH:Joola Samba+ max

                        Comentariu


                        • #13
                          Am eu un lemn foarte bun , Butterfly Timo boll ALC fl. http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post106767 Este off,printre cele mai bune lemne, dar putin cam scump pentru un incepator. Daca esti interesat contacteaza-ma. Multa stima.

                          Comentariu


                          • #14
                            D-le, pune manuta pe cateva antrenamente timp de cul putin o jumatate de an si apoi treci la materiale scumpe si foarte scumpe!!! Eu joc aproape zilnic cel putin 3 ore si tot parca este loc de mai bine, tinand cont ca asta fac timp de 1an si jumatate!!! Asa ca ai destul timp sa-ti iei si ceea ce este scump, evident si bun!! Ca o recomandare, daca intentionezi sa-ti achizitionezi paleta- lemn Yasaka Sweden Classic si fete Xiom Vega Europe 2.0 - care au viteza buna, control foarte bun si spin cat cuprinde!!! Spor la antrenamente!!!
                            ---------- Post added 07.02.2012 at 16:43 ----------
                            Sunt si ieftine ca pret -350 lei in total!!!
                            Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                            FH - Xiom Sigma II Pro
                            BH- Xiom Sigma II Pro

                            Comentariu


                            • #15
                              Buna seara Dle,daca sunteti interesat am un lemn bty. vsg twyst 4 nou cu 2 fete tenergy 64 de 1,9mm jucate da' destul de bune.Cost oficial materiale noi ar fi in jurul la 170 eur,eu as putea sa vi le dau la 75 eur paleta completa cu transport gratuit...dati-mi de stire,cu stima,Edward.

                              Comentariu


                              • #16
                                mersi mult de sfaturi.

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X