Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Diferenta intre Primorac off- si Schlager Precision off-

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Diferenta intre Primorac off- si Schlager Precision off-

    Buna ziua! M-ar interesa si pe mine daca a jucat cineva cu lemnele : Primorac off- si cu Schlager Precision off-.
    Ma intereseaza care din aceste doua lemne are control mai mare. Multumesc
    13 Rules


  • #2
    Am jucat cu ambele, schlagerul are control mai bun,primoracul chiar un pic e mai iute
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS GoldArc 8

    Comentariu


    • #3
      Multumesc pentru raspuns. Atunci ma orientez spre Schlager. O zi buna
      13 Rules

      Comentariu


      • #4
        Vorbind de cele doua lemne de mai sus as spune ca de fapt sunt 3
        Exista Schlager Precision, Primorac OFF- varianta europeana (germana) si Primorac OFF- varianta japoneza cu serie pe lama si stanta JTTA.
        In primul rand schlagerul este un lemn care are in jur de 80 de grame, este in 5 straturi si are un simt hard, pe langa faptul ca are o lama groasa aproximativ 6,7 mm, adica gros tare si usor )
        Primoracul atat cel european cat si cel japonez sunt in 5 straturi au simt mediu si in jur de 90 de grame si cam aici se opresc datele comune dintre ele pentru ca cel european are grosime de aprox 6 mm iar versiunea japoneaza are cam 5,7 mm este mai elastic si un feeling ca se "lipeste" mai bine in palma. Lemnele de mai sus le-am probat cu acelasi fel de fete si pot sa spun fara intentia dea a-l supara pe colegul Kristalori ca nu prea e cum spune el, adica eu zic ca Primoracul OFF- versiunea japoneza originala are cu siguranta cel mai bun control dintre cele 3 si are si puterea de a executa cateva lovituri strasnice comparativ cu celelalte. Eu zic ca nu degeaba a fost ani buni considerat cel mai reprezentativ lemn din aceasta clasa OFF- are si viteza si control. Spor la alegeri !
        Ultima editare de adishorul; 06.feb.2012, 23:16.
        Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

        Comentariu


        • #5
          Nu m-am suparat,probabil ca asa e.Eu am dat cu doar cu primorac versiunea germana care mi s-a parut mai rapid decat schlagerul si mai putin control.
          Lemne: DHS Hurricane Long W997
          FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
          BH: DHS GoldArc 8

          Comentariu


          • #6
            Ok multumesc de sfaturi. Mai ramane sa-mi comand primorac-ul versiunea japoneza.Sper sa si gasesc.
            13 Rules

            Comentariu


            • #7
              Din cate stiu eu, de pe site-urile japoneze nu se mai pot cumpara produse Butterfly, pt ca te induma automat catre reprezentanta locala, unde anumite produse se gasesc doar in varianta fabricata in Germania, pentru Europa. Daca gresesc, rog pe oricine are informatii suplimentare, sa ma corecteze.
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Aurel Onut Vezi post
                Din cate stiu eu, de pe site-urile japoneze nu se mai pot cumpara produse Butterfly, pt ca te induma automat catre reprezentanta locala, unde anumite produse se gasesc doar in varianta fabricata in Germania, pentru Europa. Daca gresesc, rog pe oricine are informatii suplimentare, sa ma corecteze.
                Dl. Onut daca vreti sa stiti cum se poate contactati-ma.. adishorul stie
                Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

                Comentariu

                Procesare...
                X