Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ASEMANARI SI DIFERENTE INTRE TIBHAR SUPER DEFENSE, PALIO MACRO ERA si XIOM YANUS DEFE

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ASEMANARI SI DIFERENTE INTRE TIBHAR SUPER DEFENSE, PALIO MACRO ERA si XIOM YANUS DEFE

    Am o rugaminte mare pentru cine stie, sa ma sfatuiasca si pe mine ce diferente si asemanari sunt intre cele 3 fete

  • #2
    Am jucat cu thibar super defense si cu yanus, deci ma voi rezuma la acestea doua.
    1. Viteza- yanus este mai rapida, are si grosimea buretelui mai mare
    2. Control- la aceeasi grosime de burete este egal, poate un plus pt. thibar.Totusi este mai dificil de jucat cu ea datorita spinului mai mare, daca nu citesti corect spinul ce vine atunci poti gresi mai usor chop-ul sau preluarea.
    3. Spin- Mai mare la thibar dar yanus-ul are oricum spin peste medie
    4. Topspin- posibil cu yanus, eficient,cu thibar este ineficient si nici nu prea e cazul sa incerci sa-l dai, vei fi pedepsit imediat!
    5. Ambele merg f. bine pe lemne all, dar am jucat cu ele si pe un Nittaku Acoustic si mai ales yanusul, de 1.8 parca,are un control fantastic. Mentionez ca le-am folosit numai pe bh.
    Din cate imi dau eu seama thibar este facuta pentru joc de chop iar yanus este o fata complexa care permite mai multe lovituri si in acelasi timp pastreaza un control superior.
    L-am vazut la joc pe Gabudean si avea pe fh xiom yanus de 1.8 si dadea topspin apoi chop, apoi topspin, apoi chop....
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #3
      OK... Multumesc mult de tot pentru informatii. Sunt convins ca ma vor ajuta in luarea deciziei asupra carei fete sa ma orientez. Ramin dator.

      Comentariu

      Procesare...
      X