Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

lemn pentru FH:Tenergy 05-FX si BH:Tenergy 05

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • lemn pentru FH:Tenergy 05-FX si BH:Tenergy 05

    Spuenti-mi va rog ce lemne mi-ati recomanda pe fetele: FH:Tenergy 05-FX si BH:Tenergy 05
    Ultima editare de cristy007; 09.feb.2012, 17:06.
    Blade:Galaxy T-11
    FH:Yasaka Rakza 7 max
    BH:Yasaka Rakza 7 soft max

  • #2
    Acest topic trebuia postat la echipament vorbeste cu un adm sa il mute!
    Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
    FH:Joola Rhyzm
    BH:Joola Samba+ max

    Comentariu


    • #3
      Schlager Carbon )
      Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
      Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

      Comentariu


      • #4
        Cred ca ar fi mai bine invers bh 05 fx si 05 pe fh.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Ioniche Constantin Vezi post
          Cred ca ar fi mai bine invers bh 05 fx si 05 pe fh.
          DC?
          ---------- Post added 09.02.2012 at 18:37 ----------
          Postat în original de Bogdan Mandru Vezi post
          Schlager Carbon )
          Da-mi te rog un site...si cu lemnul ala si cu lemnul tau
          ---------- Post added 09.02.2012 at 21:01 ----------
          gata am reusit...o sa ma mai gandesc... ms oricum
          Blade:Galaxy T-11
          FH:Yasaka Rakza 7 max
          BH:Yasaka Rakza 7 soft max

          Comentariu


          • #6
            sunt multe...depinde de stilul tau...schlager carbon...kreanga aeros off+...xiom zetro quad...bty primorac off+
            FH: DHS Hurricane 3 Neo BS|Lemn: Donic Waldner Black Devil|BH: Xiom Omega 4 Pro
            www.vivasportshop.ro

            Comentariu


            • #7
              05 fx e mai moale merge mai bine pe rever si 05 simplu e pt forehand deoarece e mai tare... daca nici atat nu stii eu iti recomand sa iti cumperi un lemn de la orice firma care sa iti fie comfortabil ca priza si sa nu contina carboane sau alte cele... sa fie un all wood, off sau off- ... acum vad ca ai doar 14 ani asta explica totul... recomand de la stiga cr wrb, de la nittaku recomand septear-ul, stiga cr(fara wrb),stiga clipper wood, de la butterfly un primorac off- e la 110 ron aici http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...te-noi-patrate ,de la dhs pg7 http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...s-si-tibhar%29 , de la tibhar recomand samsonov premium contact si cam astea ar fi favoritele mele lemne pentru incepatori... pana inveti mishcarile corect, cumpara-ti unul din lemnele astea nu te lua dupa alecsutzu35 ca habar nu are ce spune... iti faci o racheta de paleta pe care nu ai cum sa o stapanesti la varsta ta... vezi de care lemn poti face rost in ordinea in care ti le-am pus, zic eu ca e de la cel mai bun la cel mai putin bun... daca te hotarasti la un lemn, tine-te de el si nu il mai schimba vreo 2 ani sa vezi atunci diferenta de joc... bafta
              Lemn: Butterfly Petr Korbel
              BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

              Comentariu


              • #8
                Eu zic ca daca nu stie bine miscarile, Tenergy de orice fel sunt greu de stapanit, pe aproape orice lemn.
                Exista doua tipuri de abordari:
                1. iei acum un lemn ALL pana la OFF- si stai cu el vreo 2 ani pana ajungi sa-l cunosti bine si vezi apoi daca ai nevoie sa-l schimbi cu ceva mai tare
                2. iei acum unul mai rapid (iti alegi din ce ti-a recomandat Radu668 mai sus, poti sa pui pe lista si Buttefly Korbel, Maze, Timo Boll Spirit, Zhqng Jike, Viscaria, ALC, ZLF, Yasaka Ma Lin Extra Offensive, Ma Lin Carbon Soft sau Ma Lin Carbon, Donic Waldner Carbon Senso, Ovtcharov Carbon Senso) si joci cu el pana la adanci batraneti si nu mai schimbi paleta niciodata.
                Depinde si de cum vezi tu lucrurile - daca iti place sa experimentezi, alege mai bine prima varianta.
                Despre care fata la FH si care la BH: daca ai un joc predominant cu FH, pune 05 la FH si 05FX la BH. Daca este invers, si ai nevoie de putin mai mult control la FH, pune 05FX la FH.
                Personal, cred ca daca nu joci la un nivel foarte bun deja (dupa intrebarea ta, ma gandesc ca nu joci intr-una dintre diviziile Nationale), fetele Tenergy sunt prea rapide. Daca nu le-ai cumparat deja, orienteaza-te spre alte fete, mai controlabile, gen Xiom Vega Euro, Omega IV Euro, Joola Express Xplode Sensitive sau Energy sau Energy Xtra, Yasaka Rakza 7 soft, Donic Sonex JP Gold, Acuda S2 sau S3, Stiga Boost TS, oricum, cu grosimea maxima de 2.0mm.
                Daca ai rabdare, vei stapani si Tenergy dupa o vreme, dar in prima perioada o sa vanezi becurile si mantinelele.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #9
                  ba eu nu stiu cum sa va arat voua cum joc..nu am cum numai asa ca filmez...sa fac un videoclip si sa va arat cum joc si voi imi puteti spune ce fete mi-ati recomanda?...altfel nu stiu cum sa va arat cum joc...degeaba va zic eu ca ieri am luat locul 4 la faza pe judet...ca nu stiti cum se joaca la noi...o sa vorbesc cu prietenul meu si o sa ma filmeze si il pun aici..ok?
                  Blade:Galaxy T-11
                  FH:Yasaka Rakza 7 max
                  BH:Yasaka Rakza 7 soft max

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca pui un filmulet cei cu experienta vor putea mult mai usor sa iti recomande lemn si fete .
                    BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                    "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                    Comentariu


                    • #11
                      ok...incerc sa il pun in curand
                      Blade:Galaxy T-11
                      FH:Yasaka Rakza 7 max
                      BH:Yasaka Rakza 7 soft max

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de mschumy Vezi post
                        Daca pui un filmulet cei cu experienta vor putea mult mai usor sa iti recomande lemn si fete .
                        Este bun si un videoclip .
                        (at)cristy007 cu ce setup ( paleta ) joci in prezent ? Esti la un club ?
                        Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                        Fh : Butterfly bryce
                        Bh : Butterfly bryce

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Radu George Vezi post
                          Este bun si un videoclip .
                          (at)cristy007 cu ce setup ( paleta ) joci in prezent ? Esti la un club ?
                          Jok cu Lemn Yinhe T-11 si cu fete si FH si BH TSP XSF-1...nu nu sunt la club...apoi am vazut yo cand am fost la judet ce joaca aia de la club...ii bateam daca apucam sa joc cu ei...numai nah...au fost 2 tururi eliminatorii si finala intre 3...si l-am eliminat pe primul...apoi am jucat cu altul si am avut 1-0 l-am batut rau...si al 2-lea set m-am relaxat ca am zis eu ca deah:-j...ii slab asta...si o fost 1-1 si atunci toata presiunea era pe mn...ca pierd si gata am ajuns de la relaxarea ca sunt deja in primii 3 la dezconcetrarea mea ca ma scoate afara...
                          Blade:Galaxy T-11
                          FH:Yasaka Rakza 7 max
                          BH:Yasaka Rakza 7 soft max

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de grasomega Vezi post
                            Eu zic ca daca nu stie bine miscarile, Tenergy de orice fel sunt greu de stapanit, pe aproape orice lemn.
                            Exista doua tipuri de abordari:
                            1. iei acum un lemn ALL pana la OFF- si stai cu el vreo 2 ani pana ajungi sa-l cunosti bine si vezi apoi daca ai nevoie sa-l schimbi cu ceva mai tare
                            2. iei acum unul mai rapid (iti alegi din ce ti-a recomandat Radu668 mai sus, poti sa pui pe lista si Buttefly Korbel, Maze, Timo Boll Spirit, Zhqng Jike, Viscaria, ALC, ZLF, Yasaka Ma Lin Extra Offensive, Ma Lin Carbon Soft sau Ma Lin Carbon, Donic Waldner Carbon Senso, Ovtcharov Carbon Senso) si joci cu el pana la adanci batraneti si nu mai schimbi paleta niciodata.

                            Depinde si de cum vezi tu lucrurile - daca iti place sa experimentezi, alege mai bine prima varianta.

                            Despre care fata la FH si care la BH: daca ai un joc predominant cu FH, pune 05 la FH si 05FX la BH. Daca este invers, si ai nevoie de putin mai mult control la FH, pune 05FX la FH.

                            Personal, cred ca daca nu joci la un nivel foarte bun deja (dupa intrebarea ta, ma gandesc ca nu joci intr-una dintre diviziile Nationale), fetele Tenergy sunt prea rapide. Daca nu le-ai cumparat deja, orienteaza-te spre alte fete, mai controlabile, gen Xiom Vega Euro, Omega IV Euro, Joola Express Xplode Sensitive sau Energy sau Energy Xtra, Yasaka Rakza 7 soft, Donic Sonex JP Gold, Acuda S2 sau S3, Stiga Boost TS, oricum, cu grosimea maxima de 2.0mm.

                            Daca ai rabdare, vei stapani si Tenergy dupa o vreme, dar in prima perioada o sa vanezi becurile si mantinelele.
                            Daca nu esti la un club si nu ai miscarile bine formate iti recomand sa citesti ce a scris "grasomega" mai sus . Totusi daca ai in judet la tine un club de tenis de masă te sfatuiesc sa incerci sa faci ceva antrenamente pe acolo si sa ceri sfatul unui antrenor privind setupul ( paleta ) .
                            P.S : Incearca sa nu mai folosesti limbajul de messenger/chat pe forum , incearca sa scrii normal "ca la scoala " .
                            Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                            Fh : Butterfly bryce
                            Bh : Butterfly bryce

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de cristy007 Vezi post
                              Spuenti-mi va rog ce lemne mi-ati recomanda pe fetele: FH:Tenergy 05-FX si BH:Tenergy 05
                              Am incetat sa mai recomand Tenergy, dupa parerea mea e o fata pentru jucatori exclusiv AVANSATI. Nu numai ca are o 'fereastra' foarte ingusta in ceea ce priveste o lovitura reusita, e de asemenea foarte buna la mascat (sau demascat - depinde cu cine joci) o tehnica slaba. Iti va parea ca faci un joc nemaipomenit impotriva unui adversar slab/mediocru din cauza spinului foarte puternic.
                              Postat în original de Radu668 Vezi post
                              05 fx e mai moale merge mai bine pe rever si 05 simplu e pt forehand deoarece e mai tare... daca nici atat nu stii...
                              Unii jucatori prefera fata mai moale pe FH, nu e o regula batuta in cuie. Eu am un Genius Sound pe BH and Genius Optimum Sound (semnificativ mai moale) pe FH. Topspinul de pe FH o sa fie intotdeauna mai amplu si mai puternic in comparatie, imi permit sa pun o fata mai moale - ii dau viteza din mana. Nu de alta dar mai citesc si altii aici, mesajele nu sunt numai pentru autorul topicului.

                              Comentariu


                              • #16
                                Gabriel N are dreptate nu cumperi si nu vinzi nimik nu are ce cauta acest subiect aici!
                                Cristy , ai MP cu telefonul meu daca vrei sa incerci in Oradea un T11 cu Tenergy 05.
                                La ce concurs ai fost?
                                Pana ma suni sa inveti sa vorbesti politicos (altfel sa nu ma suni)!
                                Ultima editare de D.D.; 11.feb.2012, 20:41.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de D.D. Vezi post
                                  Gabriel N are dreptate nu cumperi si nu vinzi nimik nu are ce cauta acest subiect aici!
                                  Cristy , ai MP cu telefonul meu daca vrei sa incerci in Oradea un T11 cu Tenergy 05.
                                  La ce concurs ai fost?
                                  Pana ma suni sa inveti sa vorbesti politicos (altfel sa nu ma suni)!
                                  )....pana acum am fost la "Cupa de iarna"-Locul 1,apoi faza pe sector-Locul 1,apoi faza pe judet-Locul 4...
                                  Blade:Galaxy T-11
                                  FH:Yasaka Rakza 7 max
                                  BH:Yasaka Rakza 7 soft max

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de D.D. Vezi post
                                    Gabriel N are dreptate nu cumperi si nu vinzi nimik nu are ce cauta acest subiect aici!
                                    Cristy , ai MP cu telefonul meu daca vrei sa incerci in Oradea un T11 cu Tenergy 05.
                                    La ce concurs ai fost?
                                    Pana ma suni sa inveti sa vorbesti politicos (altfel sa nu ma suni)!
                                    )....pana acum am fost la "Cupa de iarna"-Locul 1,apoi faza pe sector-Locul 1,apoi faza pe judet-Locul 4...Anul 2012
                                    Blade:Galaxy T-11
                                    FH:Yasaka Rakza 7 max
                                    BH:Yasaka Rakza 7 soft max

                                    Comentariu

                                    Procesare...
                                    X