Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pandora pe site www.tenisdemasa.ro

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pandora pe site www.tenisdemasa.ro

    Poate ati observat, poate nu, Clau, administratorul site-ului si-a schimbat titlul.
    Un actor important al acestui site a ales sa devina spectator, in urma unui incident neplacut, intr-un topic obscur din zona FIGHT.
    Topicul respectiv a fost trecut cu vederea de majoritatea dintre noi.
    Pe scurt, ca intr-un joc de tenis de masă, unul dintre jucatori a gresit. Arbitrul i-a luat punctul si a aratat cartonasul galben. Jucatorul s-a suparat, a cerut insistent sa i se retraga cartonasul.
    Prin tribune, cativa gura-casca si-au dat cu parerea, au intrat in teren sustinand ca lor li se pare ca nu e meritat cartonasul. Arbitrul, simtind ca nu are sustinere, vrea sa plece in tribuna...

    Oameni buni!
    Majoritatea celor care intra pe site suntem amatori, intram de placere. Totusi, acest site nu este o joaca. Avem reguli clare, pe care le respectam, chiar daca unele nu sunt scrise si uneori nu suntem de acord cu ele. Iar arbitrul acestui site este cel mai important actor. Deciziile sale nu trebuie discutate, ci respectate!
    Chiar daca 80% dintre noi nu-l cunosc, asta fiind cea mai mare calitate!

    Oameni buni!
    Clau este arbitrul acestui site, eu am incredere in profesionalismul si impartialitatea sa si ma angajez sa respect toate deciziile luate de el.

  • #2
    Mesaj de sustinere pentru clau.
    In dese randuri am sesizat nereguli lui clau si a reusit sa rezolve toate problemele cu impartialitate si profesionalism, astfel incat discutiile au revenit pe directia constructiva.
    Fara sa critic pe cei care l-au necajit, sustin totusi autoritatea lui clau ca si moderator.
    TsE

    Comentariu


    • #3
      Forumul in acest moment nu mai are moderator ?? ...adica daca cineva se apuca sa injure , jigneasca etc. nu mai e sanctionat ?
      BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
      "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

      Comentariu


      • #4
        Multumesc D-lui Bodeanu pentru deschiderea acestui thread.
        In thread-ul D-lui Laurentiu mi-am exprimat parerea pentru traducerile utilizand Google Translate (in general) si nu am considerat ca trebuie sa continui sa bat apa in piua pe aceeasi tema.
        Ca si regula generala: propun ca atunci cand gasim un material interesant, sa punem doar link-ul pe site pentru a nu umple thread-urile . Daca dorim si avem timpul sa realizam o traducere detaliata (asa cum Kralizec a facut de foarte multe ori - multumesc cu aceasta ocazie), atunci o putem pune pe site, altfel nu isi are rostul. Cei care intra pe link, pot opta, fiecare in parte, pentru modalitatea de a citi/interpreta textul respectiv.
        Privitor la Clau, eu personal nu am nici abilitatea nici timpul de a face munca lui. Nici nu pretind ca sunt mai bun decat el. Asa ca, accept deciziile lui, bune sau rele. Si, chiar daca ar fi in situatia sa greseasca fata de mine, imi este indiferent, am lucruri mai importante de facut decat sa-mi dovedesc dreptatea pe forumuri. Chiar si in aceasta situatie ipotetica, timpul le rezolva pe toate, mi-ar fi suficient sa pot citi posturile relationate cu comunitatea de tenis de masă.

        Comentariu


        • #5
          Clau, pentru doi nebuni care tin cu el care din coincidenta mai erau si pe lista lui de prieteni nu e cazul sa pedepsim tot forumul. Nu este obligatia ta sa faci politie pe acest forum, si nici celelalte sarcini, nu cred ca iti plateste nimeni timpul pierdut dar cred eu sunt mult mai multi care apreciaza efortul tau daca mai esti dispus sa continui.
          Multumesc Clau pentru tot ce ai facut pentru acest forum si sper ca vei continua!
          Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
          FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
          BH: Tibhar Quantum X Pro Max

          Comentariu


          • #6
            Multumesc pentru sustinere, pentru orice probleme de forum va rog sa ma contactati.
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              Aici ai dreptate , nu oricine este dispus sa isi piarda timpul liber sa modereze un forum mai ales ca nu este remunerat ,datorita forumului eu am invatat enorm de multe despre echipamente ,lovituri ..etc. , Clau din partea mea + multi useri , respect si jos cu palaria pentru munca facuta pentru acest forum.
              BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
              "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

              Comentariu


              • #8
                Cateva idei:
                1. Orice forum are un administrator!
                2. Orice forum are reguli ce trebuiesc respectate. Respectarea acestor reguli este supervizata de administratorul forum-ului.
                2. Acest forum exista de cativa ani si functioneaza bine.
                3. Am simtit, in permanenta, dorinta administratorilor acestui site de a imbunatati structura, usurinta comunicarii si vizualizarea informatiilor. Au reusit pe toate aceste segmente!
                4. In tot acest timp, de cand sunt membru al acestui site, nu m-am simtit niciodata ingradit in ceea ce aveam de spus si sunt sigur ca nu am pierdut "ceva semnificativ" din necitirea vreunui text "sters" de administratorul acestui forum!
                Observatii si concluzii:
                1. Multumesc administratorului acestui forum, respectiv user-ului Clau!
                2. (at)Clau: ati intrat prea usor intr-o "polemica" neconstructiva, in care argumentarea logica se pierde in "logica argumentelor"!
                3. Fara o supervizare a acestui site/forum, intr-un timp relativ scurt, acesta va avea exclusiv un singur topic: "fight"!
                Va doresc succes!
                Adrian
                Blade: Timo Boll Spirit
                Fh:Tibhar Genius 2.0
                Bh:Tibhar Genius 2.0
                materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

                Comentariu


                • #9
                  Asa cum i-am spus si lui Clau pe privat , opinia publica apare un pic mai tarziu decat trebuie. E bine si asa, decat deloc. Ma bucur ca s-a revenit la jalonarea mesajelor. Felicitari lui Dan2 ca a aparut la momentul oportun. Va rog ca pe viitor sa fiti mai categorici in solicitarea sprijinului. Nu de alta dar acesta exista in cantitate foarte mare. Personal am nenumarate motive de multumire cu privire la Clau in comparatie cu niste utilizatori aflati la limita bunului simt. Sper sa nu fiu tras la raspundere pe privat, ca si data trecuta, de la laurentiucata pentru opinia mea de sustinere a lui Clau. Nu va primi nici un raspuns din partea mea, la fel ca si data trecuta. Poate asa va intelege ca libera decizie e apanajul celor care inteleg sa ii respecte pe cei din jurul lor pentru unicitatea lor. Succes tuturor si ne mai intalnim la o sueta din cand in cand pe forum
                  Ultima editare de TRADU; 13.feb.2012, 17:00.
                  YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

                  Comentariu


                  • #10
                    deja vu..parca,nu ?!
                    „suntem diferiti din fericire”,dar totusi o comunitate (a pasionatilor de tenis de masă) in care ne inmultim pe zi ce trece ,trebuie cumva tinuta,sustinuta si corectata de persoane cu caracter,care in comunicare trebuie de multe ori sa. se.coboare la nivelul unora,pentru a nu fi acuzati de discriminare nonconventionala cerebral diferentiat moderat de thrahat existent aflat in perpetum mobile.*
                    Ce nu mi se pare normal,este ca atunci cand ceva merge bine,este musai sa fim carcotasi,ciufuti,ceceni-gherili cu cei care sunt in spatele acestei miscari,si fara de care ...am lua-o-n mana.(mai mult decat este necesar).
                    Pentru cei care ati cautat acest lucru(fara intentie,sunt convins), faptul ca ati gasit ceea ce va doriti,acum nu va mai dati loviti in sensibilitatea dvs. ,ca administratorul nu este obligat..benevol ,sa inghita toate gunoaiele verbale(sau scrise) la adresa oricaruia dintre noi,eventual sa fie obligat sa va dea si ceva reputatie si un like constructiv pentru a continua acest lucru.
                    Tin minte acum un an,cateva comentarii referitoare la implementarea noului format de forum..care acum este ok,nu?.vezi comentarii acum un an,si acum datorita acestui administrator, cand o zi lipsesc anumite tranzactii..ex. "imi place""nu-mi place"..etc,e naspa....sesizari,bla,bla,...."de ce nu merge" si alte halea
                    Daca este familia amatur,este normal sa ne mai haraim de una alta,sa mai pedepsesti „copilu” care vorbeste urat,chiar cu o penitenta de ceva timp pentru a nu avea acces la televizor,dupa care…sa vezi ce-l apreciaza..
                    Daca orgoliul referitor la "televizor" este atat de mare din partea copilului,acesta isi poate cumpara altul si mai sofisticat………(ceea ce aici nu a fost cazul )
                    Asa ca,cei care ne iubim intre noi precum orbul libertatea si sclavul lumina,lasati-l pe Clau sa-si faca treaba,caci daca nu…am sa.ma ocup eu de administrare
                    Clau,avatarul tau era super cu matza aia neagra care o aveai acum ceva timp
                    *e un fel de a spune
                    *gluma
                    [Acest post se adreseaza numai Amaturistilor cu bun simt,simtul umorului-(pleonasm),si .nu trebuie transformat-transferat-dezvoltat in; fight-club !
                    Va salut pe toti !
                    Ultima editare de Vali Suta; 14.feb.2012, 12:50.

                    Comentariu


                    • #11
                      Clau face o treaba buna aici pentru utilizatori , si eu am avut citeva mici probleme pe care le-a rezolvat in foarte scurt timp , deci cred ca deciziile si munca lui trebuiesc respectate .
                      Multumim Claudiu .
                      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                      Fete de palete tenis de masa
                      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                      Comentariu


                      • #12
                        Alt mesaj de sustinere pt administrator Clau.

                        Fara sa am "greutatea" unora din cei care au postat deja aici, trebuie sa mentionez si aprecierea mea fata de munca/daruirea lui Clau ca administrator al forumului. Din pacate, ne e mult mai usor sa criticam... unii chiar "vaneaza" presupuse abateri/greseli - care de multe ori reprezinta 0,1% din intreaga activitate, decat sa postam mesaje de apreciere pt restule de 99,9%...

                        Cati dintre noi suntem constienti de versiunea pozitiva a "feedback"-ului si mai ales, cat de des o folosim... Acest post m-a facut sa realizez cat de rar sunt si eu dispus sa dau feedback pozitiv...

                        Cati dintre noi i-am multumit lui Clau pt fiecare interventie pozitiva/constructiva?

                        In concluzie, ii invit pe cei "degraba varsatoriu de sange" (al admin), sa se gandeasca daca sunt la fel de dispusi sa-si sacrifice timpul liber, sau poate chiar timpul dedicat antrenamentului, sa petreaca ore per zi citind/moderand acest forum.

                        Hai sa nu ne mai pierdem timp "daramand", hai sa "pierdem" timpul construind...
                        Lemn: Xi Enting Arylate Carbon
                        FH: Donic BlueFire M1 2.0
                        BH: Donic BlueFire M2 2.0

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X