Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vand lemn - joo se hyuk

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS Vand lemn - joo se hyuk

    Vand lemn joo se hyuk putin luat din el (pt ca este f f mare ca si suprafata). In rest este impecabil. Pret 170 lei + transport. Tel:0767 751 550 sau email : oanesgabi(at)gmail.com doritorilor poze mai pe seara.
    ---------- Post added 20.02.2012 at 14:21 ----------
    Am ajuns acasa si am masurat lemnul are 157 x 153mm. Dimensiunea originala din fabrica este 165 x 156 mm
    ---------- Post added 20.02.2012 at 15:47 ----------
    DHS - Hurricane Long 5
    FH - DHS Hurricane 3 NATIONAL Blue Sponge
    BH - Butterfly - Tenergy 64

  • #2
    Pacat ca ati umblat la el! Un lemn def cu dimensiunile originale amintite, daca e micsorat devine mai rapid,ajungand sa devina ALL sau chiar peste! Nu mai e ceea ce a fost.El afost conceput penru aparare clasica, de aici si dimensiunile. Dintr-un la un lemn de exceptie, ajunge atfel unul "oarecare".fara personalitate. Daca nu v-a placut asa cum era, nu trebuia sa-l ajustati. Sansele la vanzare scad ...
    Ultima editare de laky; 23.feb.2012, 22:17.
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de laky Vezi post
      Pacat ca ati umblat la el! Un lemn def cu dimensiunile originale amintite, daca e micsorat devine mai rapid,ajungand sa devina ALL sau chiar peste! Nu mai e ceea ce a fost.El afost conceput penru aparare clasica, de aici si dimensiunile. Dintr-un la un lemn de exceptie, ajunge atfel unul "oarecare".fara personalitate. Daca nu v-a placut asa cum era, nu trebuia sa-l ajustati. Sansele la vanzare scad ...
      Domnule Iaky. Multumesc pentru atentia deosebita pe ca o acordati detaliilor, iar parerile domneavoastre pertinente ma incanta. Dar am si eu o intrebare...macar o secunda ati pus mana pe acest lemn ? Ati dat macar 2 mingi cu el? Pe ca, in romania, si nu numai oamenii isi dau cu parerea despre tot si despre toate. Daca ati fi gandit putin inainte sa ne impartasiti din vasta dumneavoastra experienta si ati fi vizionat, si analizat putin meciurile domnului Joo S Hyuk ati fi vazut ca acest lemn este cu totul si cu totul altceva decat un lemn de aparare. Deasemenea daca ati fi dat cu lemnul cu dimensiunile originale ati fi cinstatat ca este emorm si senzatia este de LOPATA!! Pe viitor, doar asa din bunul simt, va rog , si pentru celelalte posturi sa nu va mai dati cu parerea, in special daca nu ati incercat obiectul cu pricina. Acest lemn, si aici ma adresez toturor celor care se intreaba, este la fel de rapid ca unul OFF, numaica are un contol teribil.
      DHS - Hurricane Long 5
      FH - DHS Hurricane 3 NATIONAL Blue Sponge
      BH - Butterfly - Tenergy 64

      Comentariu


      • #4
        Denumirile lemnelor au ajuns sa fie pur generice, pt ca ceea ce se joaca cu ele, nu mai corespunde de mult. Ceea ce joaca Joo Se Hyuk acum, nu mai poate fi denumit "deffensive", ci "allround +" cu valente ofensive majore. Mai zicem "defensiv" doar pentru ca da chop pe rever, dar a inceput sa dea si topspin BH rasucind paleta si ataca si serva cu topspin uneori, iar dinamica jocului sau, numai a "deffensive" nu mai arata. Desi nu am probat lemnul in discutie, dupa jocul practicat de "Joo", as putea sa spun ca lemnul original este un ALL+ sau chiar OFF-. Este normal daca a fost redus in dimensiuni, sa fi ajuns un OFF si sa intre in atentia jucatorilor preponderent atacanti, cu inclinatie spre control.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Cu lemnul respectiv am jucat eu pana mai aproape de zilele noastre... Tot eu ma fac ''vinovat'' de modificarea adusa. Pentru cei interesati,pot spune ca am jucat vreo 2-3 ani cu lemne Joo Se Hyuk, la care m-am tot intors dupa ce le-am vandut.(majoritatea le-am cumparat noi sau second, nemodificate) Ceea ce vreau sa subliniez este faptul ca daca eu as fi considerat ca se schimba proprietatile lemnului inspre mai rau, pe urmatorul nu l-as fi modificat. Parerea mea este ca nu si-a schimbat deloc proprietatile,mai mult decat atat a ''pierdut'' putin din greutate(in sensul bun). Oricum,lemnul Joo Se Hyuk este OFF- sau chiar Off. Prin comparatie,pot spune ca-i mai rapid(sau sensibil egal) decat Kokutaku StaySher,CremRtop,Nittaku Seapter,s.a.m.d. Sper ca v-am fost de folos.

          Comentariu


          • #6
            De curiozitate, asa cum este acum modificat, senzatia este de lemn elastic sau rigid? Vre-o comparatie?
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              Eu l-am simtit rigid de la inceput. Asa este si acum. Este un lemn teribil pentru doua soft-uri...,singurul inconvenient pentru mine este faptul ca eu folosesc doar unul. Si ca o comparatie, ca viteza este asemanator cu Primorac Carbon.

              Comentariu


              • #8
                Ohooo, pai asta inseamna OFF+.
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Aurel Onut Vezi post
                  Ohooo, pai asta inseamna OFF+.
                  Ca sa nu mai lungim ''povestea'' recomand tuturor ofensivilor si defensivilor acest lemn... Mai mult celor ofensivi,recunosc asta. Vor gasi in ''el'' un raport optim intre control/viteza, net superior multor palete cotate '' OFF'' . Desigur, asta-i pur si simplu o parere personala.

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de GabiOanes Vezi post
                    Domnule Iaky. Multumesc pentru atentia deosebita pe ca o acordati detaliilor, iar parerile domneavoastre pertinente ma incanta. Dar am si eu o intrebare...macar o secunda ati pus mana pe acest lemn ? Ati dat macar 2 mingi cu el? Pe ca, in romania, si nu numai oamenii isi dau cu parerea despre tot si despre toate. Daca ati fi gandit putin inainte sa ne impartasiti din vasta dumneavoastra experienta si ati fi vizionat, si analizat putin meciurile domnului Joo S Hyuk ati fi vazut ca acest lemn este cu totul si cu totul altceva decat un lemn de aparare. Deasemenea daca ati fi dat cu lemnul cu dimensiunile originale ati fi cinstatat ca este emorm si senzatia este de LOPATA!! Pe viitor, doar asa din bunul simt, va rog , si pentru celelalte posturi sa nu va mai dati cu parerea, in special daca nu ati incercat obiectul cu pricina. Acest lemn, si aici ma adresez toturor celor care se intreaba, este la fel de rapid ca unul OFF, numaica are un contol teribil.
                    Ceea ce am postat a fost o parere obiectiva, fara nici o intentie de a denigra lemnul dumneavoastra si atat. Tonul dumneavoastra cinic si de bascalie se potriveste mai mult la rubrica Fight, decat la o discutie serioasa asupra calitatilor sau defectelor unui material.Ceea ce am afirmat anterior nu e o impartasire a "vastei mele experiente" ci e pur si simplu o constatare cu caracter pur tehnic. Indiferent cu ce viteza "initiala" vine din fabrica un lemn, atunci cand ii modifici drastic dimensiunile, devine mai rigid si castiga cel putin o trepta la viteza. Faptul ca a fost proiectat cu capul mare"cat o lopata" se pare ca va deranjeaza pe dumneavoastra, dar nu pe multi altii care intradevar fac parte din categoria tinta a acestui lemn. Parerea mea este ca daca cineva nu se impaca cu un lemn sa-l dea mai departe,fara a-l modifica, dar sa nu faca nazuri daca cineva nu accepta ca acest " upgrade" face lemnul mai valoros decat originalul. In limita bunului meu simt, atat de contestat de dumneavoastra va informez ca Joo See Hyuk este idolul meu ca jucator, si daca va uitati bine, joaca cu o ditamai "lopata"! In continuare cu respect va informez ca parerile mele mai mult sau mai putin competente, in ciuda dorintei dumneavoastra, nu vor disparea, postandu-le atunci si acolo unde voi crede ca le este locul. Dumneavoastra sunteti "tatal "acestui lemn, l-ati conceput si este fireasca inversunarea cu care va aparati "odrasla". Apropo mi-a placut apelativul "domnul Jo See Hyuk"!!!
                    In continuare, sper sincer ca precizarile dumneavoastra sa canalizeze interesul celor interesati spre acest lemn, si sa obtineti pretul dorit.
                    Cu respect, consider incheiata discutia.
                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                    Comentariu


                    • #11
                      Vandut
                      DHS - Hurricane Long 5
                      FH - DHS Hurricane 3 NATIONAL Blue Sponge
                      BH - Butterfly - Tenergy 64

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X