Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Upgrade la Donic Baracuda?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Upgrade la Donic Baracuda?

    Doresc:-putin mai multa viteza (eventual cu o idee sau doua mai mult)
    -spin bun
    -control cel putin cat baracuda ..
    -sa reziste mai mult decat baracuda..
    Daca se poate din gama Xiom, pentru cei care au jucat cu acest tip^ de fețe..
    Multumesc!!

  • #2
    Daca esti asa stapan pe mana ta,incearca Omega Iv pro de la xiom sau sigma Pro.
    Ambele au viteza mai mare decat baracuda,spin foarte bun si sunt si durabile
    In privinta controlului,nu le poti avea pe toate-cu cat creste viteza fetei cu atat scade controlul.
    Spune-ne si ce lemn ai
    Oricum sugestia mea,daca fetele sunt noi,sa le pastrezi,si sa iti antrenezi mai mult bratul si sa iei o sedinta macar cu un antrenor,care sa te invete cum sa te pozitionezi corect la minge,si astfel ti se va parea ca are mai mult control si mai putina viteza.
    Totul tine de mana ta,Baracuda sunt niste fete exceptionale,mai ales la spin,si au si control bun.
    Ultima editare de george25; 20.feb.2012, 22:28.
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Total de acord cu george!Pacat sa schimbi fetele baracuda.Sunt foarte foarte bune atat ca spin cat si control si as zice ca suficient de iuti pentru un joc foarte offensiv numai miscari corespunzatoare si mana tra sa ai si cred ca aici tra sa mai lucrezi ca sa poti aprecia o fata Baracuda.
      Lemne: DHS Hurricane Long W997
      FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
      BH: DHS GoldArc 8

      Comentariu


      • #4
        Acum am vazut lemnul din semnatura,Donic Senso Carbon-pai cu Baracuda pus pe lemn cu carbon,si tu cauti viteza?paleta ta ar trebui sa fie racheta.
        Inseamna ca joci cu adversari mult sub nivelul tau si ii bati usor,numai asa imi explic.
        Du-te la o sala daca ai prin preajma unde se antreneaza jucatori de club,si fa un meci cu unul din ei-iti garantez,ca o sa revii si o sa ne intrebi daca nu stim o varianta mai controlabila pentru Baracuda,pentru ca vei lua la tinta mantinelele,si vorbesc din proprie experienta,si mie mi se pareau lente rakza 7 soft cand jucam cu vecinii mei,dar cand am dat de adversari adevarati,am trecut la antrenament,si mi-am dat seama ca de fapt aveam toate loviturile gresite,nu flexam deloc genunchii,foloseam numai bratul,fara sa ma folosesc deloc de corp,si acum stiu sa induc fetei viteza prin extensia bratului.
        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
        FH: Tenergy 05
        BH: Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Cu ocazia asta , pot sa imi zic si eu parerea .
          Tocmai am trecut de la donic Baracuda la Xiom Omega 4, si parerea mea sincera e ca nu sunt la fel de multumit cum eram de Baracuda, poate doar pt stilul meu de joc e asa, dar prima impresie pentru Baracuda a fost ca e fata perfecta pentru mine.Imi pare f rau ca se uzeaza atat de repede si nu`mi permit sa dau la cateva luni 200 de lei sa achizitionez o alta pereche. Cel putin ca spin si la chop aveam rezultate mult mai bune.E o parere subiectiva pentru ca am jucat doar la 2 antrenamente cu noile fete. Raman la ideea ca sunt f bune, si daca ai baracuda big slam, poti sa treci pe baracuda normale cu toate ca va fi destul de greu de stapanit crede`ma.
          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
          BH : Tenergy 05Fx
          FH : Tenergy 05Fx

          Comentariu


          • #6
            va multumesc tuturor pentru sfaturi.....momentan eu nu imi schimb fetele pentru ca le-am achizitionat acum o luna...dar imi puneam problema unei fete mai rezistente..sunt un jucator care loveste mingea mai mult cu forehandul si cred ca prima fata care o sa trebuiasca sa o schimb o sa fie cea de pe forehand evident.Eu nu dispun de resursele materiale necesare schimbari fețelor odata la o luna fapt pentru care o sa am nevoie de o fața putin mai rezistenta pe forehand.......

            Comentariu


            • #7
              Recomand fata pe care o folosesc eu pe forehand,se vede in semnatura.E bun la toate si nu e nici exagerat de scump si are o durata de viata destul de mare.Toata faza e sa inveti sa joci cu ea pentru ca nu chiar la fel tra lovite mingile ca cu o fata europeana.Dar odata obisnuit te vei intelege de minune cu ea.
              Lemne: DHS Hurricane Long W997
              FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
              BH: DHS GoldArc 8

              Comentariu


              • #8
                Eu m-am gandit ca pe viitor sa imi cumpar pe forehand un xiom omega 4 eurp ..Pareri??

                Comentariu


                • #9
                  Nu a zis nimeni sa iti cumperi o fata pe luna,nimeni nu face asta.
                  Nu cred ca joci atat de des incat sa o uzezi intr-o luna.
                  De obicei,fetele tin 4-5 luni,Rakza 7 soft a mea o am din august,si are si acum spin 90% din cat avea inainte,si nu da semne ca ar fi obosit.
                  Nu cumpara Omega Pro.Pe lemn cu carbon o sa iti fie fff greu sa o controlezi,e mult mai tare decat Baracuda.Ramai la ce ai acum,si perfectioneaza-te cu Baracuda,invata sa imprimi efect cu ea,si nu mai ai nevoie de viteza
                  Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                  FH: Tenergy 05
                  BH: Dignics 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Eu am jucat cu ambele fete si eu zic ca Xiom Omega 4 Euro are mai putina viteza decat Baracuda normala si Yasaka Rakza7, mai mult control, si sunt ceva mai grele. Asa ca trebuie sa te gandesti ca va fi ceva total diferit fata de ce ai jucat pana acum.Trebuie sa iei in considerare mai multe aspecte cand te decizi sa schimbi setupul, cum ar fi ca iti va lua cv timp pana te vei obisnui cu noile fete, sau ca exista si varianta sa nu joci la adevarata ta valoare cu un nou tip de fata.
                    Ultima editare de Ben; 22.feb.2012, 06:11.
                    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                    BH : Tenergy 05Fx
                    FH : Tenergy 05Fx

                    Comentariu


                    • #11
                      Xiom omega 4 pro merge bine pe un lemn cu carbon in comparatie cu sigma pro.Alta fata apropiata de Sigma pro din gama Xiom este Vega pro,eu as sugera omega 4 pro deoarece sunt durabile,spin cat cuprinde,viteza mare,control bun,iar pe bh dara doriti sa schimbati Samba+ ar fii o alegere buna.Doriti o fata care viata ei sa fie cat mai lunga din ce am inteles eu...
                      Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
                      FH:Joola Rhyzm
                      BH:Joola Samba+ max

                      Comentariu


                      • #12
                        Ii dau dreptate lui Gabriel N, Xiom omega 4 pro sunt exceptionale, si eu am facut trecerea de la Baracuda la acest tip de fete si primele zile mi-a fost putin mai greu , pana m-am acomodat, acum pot sa zic ca dupa cateva antrenamente sunt foarte multumit, recomand tuturor.
                        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                        BH : Tenergy 05Fx
                        FH : Tenergy 05Fx

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X