Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ajutor Paleta Cornilleau Nexeo X90

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ajutor Paleta Cornilleau Nexeo X90

    Imi ziceti va rog parerea despre Paleta Cornilleau Nexeo X90 costa 125 lei http://mesetenis.ro/80_Paleta-Cornil...7_detalii.html . Acuma am o paleta Paleta Cornilleau Sport 300 insa nu imi place deoarece nu are viteza si efect . Mentionez ca sunt jucator hobby,joc 2-3 ori pe sapt cu prietenii . Sa imi spuneti parearea despre paleta cornilleau nexeo x90 si dak nu e bun sa imi propuneti alta paleta gata facuta . Ms ....

  • #2
    Mai pui in jur de 25 de lei si iti cumperi o paleta care sa iti permita sa progresezi. Paletele hobby in general sufera la efect si viteza, iar daca joci de 2-3 ori pe saptamana cred ca merita sa faci o investitie pentru o paleta asamblata, compusa din lemn si fete. Numai bine!
    Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
    Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
    Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

    Comentariu


    • #3
      Nu este buna de nimic-nici sa o pui pe foc nu e buna
      Cu 125 ron iti cumperi paleta de 100 ori mai buna decat aia,nou nouta de la Rblade,formata din lemn LKT instinct si fete Gambler Reflectoid,iar fetele le poti dezlipi si lipi altele.
      Lemn:Butterfly Liu Shiwen
      FH: Tenergy 05
      BH: Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        pai paleta care o am acuma o costat 60 lei ... vreau o paleta pana in 150 lei gata facuta ... recomdatimi cv gata facut pana in 150 lei.[COLOR="Silver"]

        ---------- Post added 21.02.2012 at 20:55 ----------
        ---------- Post added 21.02.2012 at 20:56 ----------
        george25 imi spui terog un site de unde pot cumpara ? si paleta e gata facuta nu?

        Comentariu


        • #5
          este in satu mare din cate stiu sala de tenis de masă la stadionul olimpia.documenteaza-te acolo.sunt jucatori si antrenori.si fugi cat de tare poti de acea paleta CORNILLEAU.

          Comentariu


          • #6
            Rblade e un utilizator de pe forum, eu sunt unul dintre cei care au luat de la el și sunt foarte mulțumit.
            Lemnele lkt instinct și lkt instinct+ sunt bune iar ca preț sunt exagerat de bune.
            Paleta o asambleza el.
            GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

            Comentariu


            • #7
              Doamne fereste cat este de scumpa "saracia" aea de paleta,ori ca dai 125 lei,ori ca dai 12 lei pe o paleta din metro e tot una oricum am2 nu au viteza + effect.
              Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
              FH:Joola Rhyzm
              BH:Joola Samba+ max

              Comentariu


              • #8
                Gabriel ai pus mana pe un Nexeo x90?
                [B]MeseTenis.ro Importator DONIC, SPONETA, CORNILLEAU, JOOLA. Trasport Gratuit oriunde in tara in maxim 48 de ore

                Comentariu


                • #9
                  Subscriu si eu parerilor "contra".
                  Am avut o paleta Tacteo (primita cadou de la cineva care nu avea legatura cu tenisul de masa - sper ca nu citeste aici dar am dat-o rapid), este similara cu aceasta (asa scrie si pe siteul de prezentare).
                  Nu ai cum sa inveti tenis de masă cu ea. Este buna pentru "inchiriat" la o masa de beton, unde poate sa cada ninsoarea si ploaia peste ea ca nu se strica. Nu trebuie sa te temi ca se ciobeste/dezlipeste/etc.
                  Nici macar nu respecta regulamentul, care spune ca trebuie sa contina un anumit procent lemn... deoarece e din plastic/cauciuc , lemnul lipseste cu desavarsire.
                  Deci NU RECOMAND.
                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Este execelenta pt o tzacanela in fata blocului (sau in curte) si cam atat.
                    GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

                    Comentariu


                    • #11
                      clau acelasi lucru am patit si eu cu un tacteo 60 cred albastru doar ca eu am dat bani pe ea.dar sunt destui oameni curiosi sa vada ce "poate " o paleta de genul acesta.o sa simta pe propria piele acest lucru

                      Comentariu


                      • #12
                        " Paleta din polymer si fibra de sticla, conceputa impreuna cu Michelin " ... " Paleta este foarte rezistenta la lovituri si zgarieturi, fiind in plus si waterproof " ... plus ca arata si foarte bine . Lucrurile pozitive despre aceasta paleta se opresc din pacate aici , asemenea descrieri au un efect deosebit asupra celor care vor o paleta si nu stiu ca pot sa achizitioneze palete profesionale tot la acelasi pret , cazul fericit este al celor care ajung aici pe site si intreaba , astfel pot fi indrumati sa nu arunce banii pe palete hobby.
                        BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                        "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                        Comentariu


                        • #13
                          Cel mai nasol este cand primesti asa ceva cadou, te stie lumea cu microbu' si vrea sa-ti ia paleta noua, ca a vazut-o pe cea veche, tocita si murdara, si "uite, una noua, sa nu te mai chinui atat cu aia veche".
                          Eu am inceput sa le spun pe nume ce greseala au facut. Uneori se mai supara lumea, dar prefer sa nu-mi umplu casa de lucruri inutile.
                          TsE

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Mesetenis.ro Vezi post
                            Gabriel ai pus mana pe un Nexeo x90?
                            Nu pe un Nexeo x90,dar am jucat cu o paleta de la Cornilleau si este buna doar pentru un joc in care sa te amuzi nu pentru un joc serios in care sa dai topspin si multe alte efecte,ma scuzati ca m'am exprimat asa in post'ul anterior,dar pe acest site se vorbeste despre palete profesionale fara nici o suparare.Nu vreau sa fac reclama proasta la aceasta firma,dar vreau sa il ajut pe acest jucator care vrea sa joace cu o paleta profesionala care contine viteza buna si efect bun.Stima!
                            Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
                            FH:Joola Rhyzm
                            BH:Joola Samba+ max

                            Comentariu


                            • #15
                              Din discutiile voastre, constant ca nici macar unul dintre voi nu ati pus mana pe un Nexeo 90....toti vorbiti de paletele TACTEO de la Cornilleau.
                              Nexeo X90 este o paleta mult mai performanta.
                              Da intr-adevar, paleta nu se va ridica la asteptarile jucatorilor profesionisti ....se adreseaza jucatorilor care joaca de hoby, (jucatori avansati), si- a fost special conceputa pentru jocul OUTDOOR.
                              [B]MeseTenis.ro Importator DONIC, SPONETA, CORNILLEAU, JOOLA. Trasport Gratuit oriunde in tara in maxim 48 de ore

                              Comentariu


                              • #16
                                urmarind filmuletul de prezentare al paletei din linkul respectiv, tot ce se afirma acolo referitor la proprietati sunt niste...neadevaruri( un termen bland). Deci pentru o paleta hoby este buna dar pretul este mare. Marketingul este excelent totusi!
                                Blade-Darker speed 90
                                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                Bh- Testing

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X