Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat achizitionare paleta hobby

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfat achizitionare paleta hobby

    Buna ziua.
    Sunt nou pe acest forum si scriu in speranta ca voi primi un pic de ajutor din partea dumneavoastra. As dori sa imi achizitionez o paleta si nu ma pot decide. Am jucat tenis multi ani de zile cand eram copil si de ceva vreme am reinceput sa joc dar mai rar. Mi-ar placea sa joc mai des dar nu imi permite timpul. Mai merg pe la unul altul care are masa de tenis si as dori sa am paleta mea. Nu as vrea sa dau banii pe o o paleta facuta din bucati pentru ca in primul rand nu imi permit acum si la nivelul la care sunt nu stiu sigur ca s-ar merita. Am citit mult pe forum si am vazut ca nu se compara o paleta cumparata asamblata cu una facuta pe bucati, dar nu am cum sa achizitionez una chiar daca imi doresc. Asa ca postez aici ce mi s-a parut mie mai interesant si rezonabil mentru mine.
    Deci am vazut prima data http://mesetenis.ro/80_Paleta-Joola-...2_detalii.html si mi s-a parut interesanta. Pe urma am fost intr-un magazin si am vazut aceasta http://www.dooyoo.de/ballsport/donic...-500-allround/. Am pus mana pe ea si mi-a placut cum se simte in mana.
    Daca aveti vreo parere sau idee de paleta va rog sa ma ajutati. Bugetul stiu ca este mic, dar e tot ce imi pot permite. Am multe alte cheltuieli cu care imi bat capul. Tenisul de masa a cazut din pacate in zona hobby

    Va multumesc anticipat si va salut.


    Cu stima,
    Adrian Iusan


    P.S. Imi place foarte mult cum e realizat forumul si ma delectez cu cititul discutiilor de cate ori am posibilitatea ( de cand l-am descoperit ... )
    FH: Rakza 9
    Lemn: Temper Tech
    BH: Impuls Powersponge

  • #2
    Bun venit pe forum!Nu dezarma,se gasesc pe aici palete bune si la banii aiasi nu se compara cu ce gasesti prin Metro la aceeasi bani.
    Uite,cea mai buna recomadare a mea:Trimite-i un mesaj privat lui Rblade-este un user care vinde materiale chinezesti si sigur te poate ajuta el-are palete asamblate la 60 si 70 ron,foarte bune pentru ceea ce cauti
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...alaxy-LKT-DHS)
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Varianta de mai sus este mult mai buna.
      Daca esti din Sibiu treci pe la sala Trasilvania te vor indruma Dragos Temelie s-au un sh.de buna calitate.

      Comentariu


      • #4
        Multumesc pentru raspunsuri. Ii voi trimite mesaj lui RBlade sa vad ce imi poate oferi la banii acestia. Daca voi avea timp sper sa ajung si pe la Sala Transilvania...
        FH: Rakza 9
        Lemn: Temper Tech
        BH: Impuls Powersponge

        Comentariu


        • #5
          Prima data cand o sa jucati cu aceea paleta o sa vi se para ca merge rau,dar va sugerez sa mergeti la Sala Transilvania cum a spus domnul Antal ca sa invatati 2,3 miscari noi...Dupa o sa fiti multumit de paleta (vorbesc de ceea care o achizitionati de la domnul RBlade).Stima!
          Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
          FH:Joola Rhyzm
          BH:Joola Samba+ max

          Comentariu


          • #6
            Am vorbit cu RBlade si m-am decis pe aceasta paleta:
            "Paleta Completa LKT Loopsonic ALL - ~175g - 60 Lei
            Paleta asamblata de mine, compusa din lemn LKT Loopsonic si fete 729 OEM (2.1mm).
            Lemnul este ALL, din 5 straturi, cu control bun. Are un dispozitiv in maner care permite o usoara schimbare a pozitiei centrului de greutate al paletei (mai spre cap pt. mai multa viteza, mai spre baza manerului pt. mai mult control).
            Fetele 729 OEM sunt putin lipicioase, cu burete mediu. Au spin si control bune si viteza medie.
            Rezultatul este o paleta ALL, foarte controlabila, cu spin bun, buna pentru incepatori." (citat RBlade)
            Sper sa fie OK pentru inceput. Daca voi reincepe sa joc mai des si voi avea posibilitatea pe viitor poate o voi schimba. Cine stie..
            Multumesc inca o data pentru sfaturi.
            O seara buna va doresc...
            FH: Rakza 9
            Lemn: Temper Tech
            BH: Impuls Powersponge

            Comentariu


            • #7
              mi s-a parut ok paleta. am luat si eu una de curiozitate si i-am facut-o cadou unui nepot caruia ii place. nu o aveam pe a mea la mine si am "imprumutat-o" de la el un set...deja pusese buza, semn ca se atasase de ea.
              DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
              FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

              Comentariu


              • #8
                Astazi mi-a venit paleta comandata... sunt foarte fericit . E prima mea paleta profi. Se simte super in mana. Abia astept sa o probez. Cel mai posibil maine cred.
                Multumesc inca o data de sfaturi. Datorita voua cred ca am facut cea mai buna alegere la banii acestia... Poate vreodata o sa ajung si eu sa ma revansez cu un sfat
                O zi buna in continuare...
                FH: Rakza 9
                Lemn: Temper Tech
                BH: Impuls Powersponge

                Comentariu


                • #9
                  te asigur eu.mai bine treci pe la sala transilvania,sigur are dragos ceva f bun la banii aia
                  lemn Donic waldner senso carbon
                  fata fh: donic baracuda
                  fata bh: tenergy 05

                  Comentariu

                  Procesare...
                  X