Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

lemn foarte vechi - ce este?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 6 (0 members and 6 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • lemn foarte vechi - ce este?

    nu stiu daca trebuia postat anuntul aici sau la echipament dar vreau sa stiu si eu pe ce lemn am pus mana ca nu scrie nimic pe el poate stie cineva ce lemn este nu de alta dar are vreo 25 de ani vechime iar persoana care l-a avut facea tenis pe vremea aceia si nici ea nu stie pentru ca asa l-a primit de la antrenoarea cu care facea tenis,este usor facut doar din lemn si cred ca este undeva la all+ of- si avea ox dar lipite cu iarba pe lemn
    Blade: kiso hinoki VII
    Fete:BH Joola samba+ FH Tibhar nimbus sound
    tel.0741118700

  • #2
    dupa cum arata nodul mai inchis la culoare de pe lama, calitatea lemnului este slaba, deci lemnul nu cred ca ar avea valoare. Nu vezi niciodata noduri in furnirul de suprafata la lemnele de calitate.
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #3
      este un lemn Hanoi vietnamez ,vopsit pe maner (fara val. )

      Comentariu


      • #4
        totusi poate avea valoare sentimentala, cine avea hanoi cand eu jucam cu citirea....!
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • #5
          Nu mi sa pare sa fie Hanoi-vietnamez (poate ma insel), mai degrabe ceva home made, avand in vedere manerul este facut din acelasi material ca si lama...
          lemn:HML -carbon, hinoki
          fetze; Victas V>01 Limber
          si echipament Xiom

          Comentariu


          • #6
            Manerul seamana leit cu unul de la o paleta Hanoi veche, cu ambele fete lise, rosii, pe care o au socrii mei pe acasa de cand erau copiii lor mici. Daca o gasesc, o iau sa pun niste poze. Singura diferenta este ca manerul nu este vopsit, ci doar lacuit.
            Cantareste vreo 2 kile
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • #7
              asta este foarte usor si are sunetul acela frumos oricum o sa-l donez la vreun copil care incepe tenisul de masa ......credeam ca este de valoare
              Blade: kiso hinoki VII
              Fete:BH Joola samba+ FH Tibhar nimbus sound
              tel.0741118700

              Comentariu


              • #8
                Dupa forma manerului sigur nu este hanoi,acestea aveau manerul mai mult cilindric.

                Comentariu


                • #9
                  Au fost paletele Hanoi cu fete short-pips cu maner cilindric, dar si astea cu maner trunchi de piramida. Promit s-o caut pe cea veche, poate se mai vede marca. (poate nu e Hanoi...)
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #10
                    e hanoi 100% ca am si eu unul doar ca al meu nu e asa de bine pastrat... il folosesc de distractie cu fetele super uzate care au devenit nishte anti ft bune
                    Lemn: Butterfly Petr Korbel
                    BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                    Comentariu

                    Procesare...
                    X