Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

intrebare despre lemn butterfly maze t-tec off?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 6 (0 members and 6 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • intrebare despre lemn butterfly maze t-tec off?

    salutare. ma intereseaza un feed-back despre acest lemn daca joaca cineva cu el. imi place la el ca vad o viteza si un spin mare pentru un lemn fara carbon sau altele, adica 9,4 respectiv 8.8 ceea ce mi se pare foarte tare la pretul la care gasesti acest lemn adica 250 ron. raportul calitate-pret cred ca e foarte bun; astept o parere de la cineva care joaca cu el. multumesc
    ZJ-SZLC
    fh/bh- Btf Tenergy o5fx

  • #2
    lemnul nu poate sa aiba spin ; te refereai la control,cred ; nu te lua dupa acele cifre prea mult...

    Comentariu


    • #3
      corect! viteza si control! multumesc! sunt mai nou in sportul asta si nu stiu exact cum e cu datele furnizate de producatori...in alte sporturi exista tot felul de certificari la echipamente...si acolo nu poti spune ca un echipament are caracteristica x si de fapt sa fie x-n...ca dai de dracu' nu iau cifrele astea ca fiind adevarul absolut dar daca e cum spune producatorul atunci ar trebui sa fie o paleta rapida si cu un control relativ bun...chiar m-ar interesa un punct de vedere al unui posesor de lemn maze t-tec...daca sunt!)
      ZJ-SZLC
      fh/bh- Btf Tenergy o5fx

      Comentariu


      • #4
        Andrei eu zic sa nu te bagi tare printre cifrele astea chipurile tehnice vehiculate pe net ca o sa te pierzi printre ele... sunt pur si simplu orientative... daca folosesti lemnul din semnatura spune mai bine ce nu iti place la el si poate ca vei putea primi niste recomandari bunicele cam in ce directie sa te duci, sunt aici pe forum oameni cu experienta care se pot bate si cu angajatii companiilor care produc si distribuie lemne... asa ca spune cam ce nu merge la lemnul cu care joci
        Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

        Comentariu


        • #5
          ptr adishorul! ooooo sunt extrem de multumit de lemnul cu care joc acum. fetele din semnatura imi joaca putin feste pentru ca inca nu m-am obisnuit cu ele si sunt putin prea rapide pentru mine, (inainte aveam sriver fx) insa parca ma provoaca sa ma misc la masa deci pentru moment, atata timp cat vad ca ma motiveaza le voi pastra)
          caut un lemn mai bun pentru cineva care pana acum juca cu un buttrefly primorac carbon, m-am uitat acum la toate noutatile de la butterfly, off+, astea carbon innerforce t 5000 sau t boll t5000 etc, ceva de genul ala m-ar interesa insa toate sunt cam 500-600 ron. si am descoperit lemnul asta off, maze cu viteza si control la un pret bun. de aia intreb daca joaca cineva cu el. ca sunt date niste cifre pentru lemnul asta care nu arata rau 9.4 viteza respectiv 8.8 control si totusi are un pret mai decent...asta era treaba multumesc
          ZJ-SZLC
          fh/bh- Btf Tenergy o5fx

          Comentariu


          • #6
            de ce ar spune un producator ca lemnul lui are viteza mare,dar nu are control?...toate lemnele rapide se bat in cat de mult control au...toate sunt laudate ca ,desi sunt rapide,au foarte mult control etc...spui ca este prea rapida combinatia ptr tine ,asta cu srvier fx ;daca te orientezi spre un off+ si mai si pui niste fete cu tensor ,nu stiu ce sa zic..

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de midnight8080 Vezi post
              de ce ar spune un producator ca lemnul lui are viteza mare,dar nu are control?...toate lemnele rapide se bat in cat de mult control au...toate sunt laudate ca ,desi sunt rapide,au foarte mult control etc...spui ca este prea rapida combinatia ptr tine ,asta cu srvier fx ;daca te orientezi spre un off+ si mai si pui niste fete cu tensor ,nu stiu ce sa zic..
              Fara suparare, dar nu cred ca ai citit cu atentie ce a scris Andrei_Sb.
              A spus ca i se pare prea rapida combinatia cu Sriver FX, iar lemnul este pentru un prieten.
              Dar intr-adevar, cifrele date de producatori nu prea sunt relevante, iar controlul e cam relativ.
              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

              Comentariu


              • #8
                Un coleg vrea sa cumpere un T-Tek.
                Va rog,daca l-a incercat cineva sa-mi spuna si mie o parere.
                Multumesc.
                Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
                Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Andrei_Sb Vezi post
                  ptr adishorul! ooooo sunt extrem de multumit de lemnul cu care joc acum. fetele din semnatura imi joaca putin feste pentru ca inca nu m-am obisnuit cu ele si sunt putin prea rapide pentru mine, (inainte aveam sriver fx) insa parca ma provoaca sa ma misc la masa deci pentru moment, atata timp cat vad ca ma motiveaza le voi pastra)
                  caut un lemn mai bun pentru cineva care pana acum juca cu un buttrefly primorac carbon, m-am uitat acum la toate noutatile de la butterfly, off+, astea carbon innerforce t 5000 sau t boll t5000 etc, ceva de genul ala m-ar interesa insa toate sunt cam 500-600 ron. si am descoperit lemnul asta off, maze cu viteza si control la un pret bun. de aia intreb daca joaca cineva cu el. ca sunt date niste cifre pentru lemnul asta care nu arata rau 9.4 viteza respectiv 8.8 control si totusi are un pret mai decent...asta era treaba multumesc
                  Atunci colegul tau de ce nu ramane la primorac carbon?este un lemn foarte bun si nu inteleg de ce doreste maze-tec?As sugera sa mai cautati lemne si de la alte firme cum ar fii Nittaku,Xiom,Yasaka,Donic...Au si aceste firme lemne foarte bune si ar fii bun de luat un lemn tot cu carbon.
                  Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
                  FH:Joola Rhyzm
                  BH:Joola Samba+ max

                  Comentariu

                  Procesare...
                  X