Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fata usoara de atac

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • fata usoara de atac

    rog pe cineva despre un sfat : vreau o fata usoara de atac sa o lipesc pe un yasaka ma lin carbon.Momentan am o donic coppa si o baracuda dar a ingreunat foarte tare paleta spre lama si dau numai afara...
    Daca stie cineva ce fata pot pune pe un astfel de lemn va rog sa-mi spuneti...va rog

  • #2
    e simplu... nu schimba fetele ca orice ai pune ti-o va ingreuna inspre varf... cumpara-ti o banda pentru maner de racheta de tenis si pune-ti banda pe maner... asta va ingreuna paleta inspre maner si iti va fi la fix in mana
    uitasem ceva... daca ai lipit cu apa de prea multe ori asta iar iti ingreuneaza paleta... curata fetele si lemnul de lipici si relipeste-le apoi pune si banda si vezi diferenta
    Lemn: Butterfly Petr Korbel
    BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

    Comentariu


    • #3
      Daca vreti o fata cu adevarat usoara va recomand Gambler Outlaw. Eu am renuntat la ea deoarece mi se pare prea usoara. Am 2 de vanzare daca va intereseaza (una noua si una folosita o luna). Cea noua o vand cu cat am luat-o, adica 40 lei fara transport. Pe cea veche vreau 30 lei fara transport.
      Nittaku Acoustic, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

      Comentariu


      • #4
        Ar trebui sa specifici la care fata vrei sa renunti! S-au la amandoua?. In functie de asta exista mai multe variante de luat in calcul. Varianta cu gripul s-ar putea sa mearga, daca iti plac manerele groase. Cea mai usoara fata cu care am jucat este LKT XP PRO(daca iti plac fetele tacky). Daca nu, ia in considerare Yasaka Rakza 7 soft, Accuda S2, S3, Xiom Vega Elite sau Europe dar nu mai groase de 2 mm.
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #5
          va multumesc tuturor pentru ajutor,ma gandesc sa achizitionez o acuda S1... sau Razka 7,de schimbat vreau sa renunt la Coppa J.O care nu e pentru mine.
          Multumiri inca odata

          Comentariu


          • #6
            http://www.tabletennisdb.com/top-rubber/weight-asc.html
            tibhar def plus jumulita
            gambler reflectoid 1,0
            dawei 388 D-1 ox

            Comentariu


            • #7
              E frumos tabelul, dar ce o fi insemnand 0.5 sau 3.3 pentru masa, ca sa amintesc extremele? Cel putin la acest capitol, rezultatele prezentate sunt mai mult decat dubioase! Un raport de 3.3/0.5=6.6 (!!!!!)dintre fata cea mai grea si cea mai usoara, mi se pare incredibil !
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                E frumos tabelul, dar ce o fi insemnand 0.5 sau 3.3 pentru masa, ca sa amintesc extremele? Un raport de 3.3/0.5=6.6 (!!!!!)dintre fata cea mai grea si cea mai usoara, mi se pare incredibil! Sau eu nu interpretez corect rezultatele?
                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                Comentariu


                • #9
                  Pe site-ul Tabletennisdb.com extremele sunt intre 0.5 si 10 , vezi extrema cu 10 daca dai click pe Weight , la 10 explicatia e : 10.0 - Very heavy , 8.0 - heavy 5.7 - Medium-heavy , 3.3 - Average , 2.0 - Light , 0.5 - Feather-light
                  Cam aste e ceea ce am gasit : de ex. Omega 4 pro : 5.4 - Medium-heavy ; Omega 4 Euro : 5.0 - Average ; Ten 05 : 7.1 - heavy ; Ten 05 fx : 5.7 - Medium-heavy , acuma nu stiu cat de adevarate sunt cifrele astea.
                  BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                  "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de wladislav Vezi post
                    va multumesc tuturor pentru ajutor,ma gandesc sa achizitionez o acuda S1... sau Razka 7,de schimbat vreau sa renunt la Coppa J.O care nu e pentru mine.
                    Multumiri inca odata
                    Si Rakza 7 si seriile ACUDA de la Donic sunt grele. Sincer, cea mai usoara fata de atac cu care am dat pana acuma mi s-a parut a fi Donic Sonex JP Gold...dar e cu o generatie in urma fata de Rakza si ACUDA...insa e f. usoara...taiata ajunge undeva pe la 38g.-40g. Si iti rezulta la un lemn de 80g. o greutate totala a paletei de 160g. ceea ce e destul de bine...
                    --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                    --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de mschumy Vezi post
                      Pe site-ul Tabletennisdb.com extremele sunt intre 0.5 si 10 , vezi extrema cu 10 daca dai click pe Weight , la 10 explicatia e : 10.0 - Very heavy , 8.0 - heavy 5.7 - Medium-heavy , 3.3 - Average , 2.0 - Light , 0.5 - Feather-light
                      Cam aste e ceea ce am gasit : de ex. Omega 4 pro : 5.4 - Medium-heavy ; Omega 4 Euro : 5.0 - Average ; Ten 05 : 7.1 - heavy ; Ten 05 fx : 5.7 - Medium-heavy , acuma nu stiu cat de adevarate sunt cifrele astea.
                      Sunt cu atat mai adevarate cu cat produsul are mai multe rating-uri.
                      (at)laky: Cea mai mare din acel tabel era 3.3 pentru ca le arata doar pe cele mai usoare.
                      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                      Comentariu


                      • #12
                        Lemnul meu Galaxy T-11 este pe locul 3...
                        Blade:Galaxy T-11
                        FH:Yasaka Rakza 7 max
                        BH:Yasaka Rakza 7 soft max

                        Comentariu


                        • #13
                          deci......m-ati bagat in ceata ce ar opta un jucator de atac pt. o fata usoara pe BH lipita pe un yasaka ma lin carbon ? pe FH am Baracuda big slam...ajutooooooor din nou.
                          Stima

                          Comentariu


                          • #14
                            Eu am incercat chinezariile, dar din pacate sunt sub asteptari, foarte slabe calitativ!!! Incearca Xiom Omega Iv pe forehand si o sa ramai incantat, iar pe backhand Xiom Vega Pro!!! Este o combinatie super buna, dar si costisitoare!!!
                            ---------- Post added 02.03.2012 at 20:10 ----------
                            As sugera sa le incerci ca sunt putin cam rapide si nu stiu daca o sa-ti convina!!! Cu toate acestea u un efect super bun, dar si control!!!
                            Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                            FH - Xiom Sigma II Pro
                            BH- Xiom Sigma II Pro

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                              Eu am incercat chinezariile, dar din pacate sunt sub asteptari, foarte slabe calitativ!!! Incearca Xiom Omega Iv pe forehand si o sa ramai incantat, iar pe backhand Xiom Vega Pro!!! Este o combinatie super buna, dar si costisitoare!!!
                              ---------- Post added 02.03.2012 at 20:10 ----------
                              As sugera sa le incerci ca sunt putin cam rapide si nu stiu daca o sa-ti convina!!! Cu toate acestea u un efect super bun, dar si control!!!
                              Ce anume ati incercat?
                              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                              Comentariu


                              • #16
                                Incearca Yasaka Rakza 7 soft merge foarte bine pentru lemnul tau,o sa fi mai mult ca multimit.

                                Comentariu


                                • #17
                                  eu am incercat kokutaku tokyo,focus III,729 friendship faster,si mi se par destul de bune
                                  Blade:Primorac Carbon Off+ Old
                                  Fh: Xiom Omega IV Pro Max
                                  Bh:Joola Phenix Max

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    http://www.choices-guide.com/silver/http://ooakforum.com/viewtopic.php?f=9&t=1128http://ooakforum.com/viewtopic.php?f=9&t=1128http://www.mitbbs.com/article_t/Pingpong/31188941.htmlhttp://mytabletennis.net/forum/forum...-uncut-rubbers

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                                      Eu am incercat chinezariile, dar din pacate sunt sub asteptari, foarte slabe calitativ!!! Incearca Xiom Omega Iv pe forehand si o sa ramai incantat, iar pe backhand Xiom Vega Pro!!! Este o combinatie super buna, dar si costisitoare!!!

                                      ---------- Post added 02.03.2012 at 20:10 ----------

                                      As sugera sa le incerci ca sunt putin cam rapide si nu stiu daca o sa-ti convina!!! Cu toate acestea u un efect super bun, dar si control!!!
                                      Omule nu stiu ce chinezarii ai incercat... dar eu zic ca mai mult efect decat dai cu fetele chinezesti nu ai sa dai cu nici o fata europeana... sau cel putin eu si majoritatea ce jucam cu chinezarii sustinem asta
                                      Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                      BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                      Comentariu

                                      Procesare...
                                      X