Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce paleta mi s-ar potrivi?

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce paleta mi s-ar potrivi?

    Buna tuturor, sunt nou pe acest site si sunt pasionat al tenisului de masa ca si voi. Am 16 ani, joc tenis de masă de 2-3 ani dar nu prea constant si de putin timp am hotarat sa investesc cat de cat in acest sport, pentru asta trebuie sa imi achizitionez o paleta de tenis, imi place sa joc foarte ofensiv, am auzit ca butterfly ar fi ce-a mai buna paleta, bineinteles cred ca este si cea mai scumpa...depinde de tipul acestei, deci ce paleta imi recomandati? Stiu ca paleta gata asamblata nu este foarte buna, adica pentru incepatori dar eu nu sunt incepator, cunosc cat de cat "tainele" acestiu joc. In legatura cu pretul pe care trebuie sa il investesc in paleta, sa nu depaseasca 5000 Ron, totusi este criza
    Multumesc anticipat !

  • #2
    Nu exista paleta de la butterfly care sa junga la 5000 de ron . Probabil ai vrut sa spui 500 :P. Cel mai bine ar fi sa mergi la o sala si sa incerci cateva palete. Asa vei vedea ce-ti place si ce se potriveste mai bine stilului tau. Iar daca vei dori butterfly, te poate consilia domnul rasvan, de pe forum, care-i reprezentantul butterfly din romania.

    Comentariu


    • #3
      Da, 500 de Ron, imi cer scuze
      ---------- Post added 03.03.2012 at 15:14 ----------
      Kralizec iti multumesc pentru sfat. Mai astept si alte pareri. Multumesc!

      Comentariu


      • #4
        Pentru tine ar fii bun un lemn all+-off,nu neaparat de la Butterfly sunt si alte firme care sunt foarte bune(Xiom,Nittaku,Donic,Stiga,Joola etc...),dar colegu de mai sus are dreptate,ar trebui sa mergi la o sala unde se joaca tenis cu palete profesionale.
        Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
        FH:Joola Rhyzm
        BH:Joola Samba+ max

        Comentariu


        • #5
          Vino in care miercuri doresti incepand cu ora 18 la sala de la BISTRITA,acolo ne adunam cam vreo 30 jucatori cat de cat priceputi in ale paletelor,unde ai si ocazia sa incerci tot felul de set-up-uri si mai ales sa ai parte de povete concrete.Sala de tenis de masă se afla langa stadion,vis-a-vis de LIDL.Sigur o sa-ti placa atmosfera de acolo.Curaj.
          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

          Comentariu


          • #6
            Gabriel are foarte mare dreptate, o paleta bty completa (lemn+ fete) ca sa fie buna treb coste destul mult , ce este ieftin mai ales de la bty nu este bun deloc , sa stii ca iti poti cumpara o paleta foarte buna sciar si cu 250 de lei , nu neaparat cu 500 , dar pana la urma este alegerea ta . Pentru un jucator cared este inca la inceput de drum , nu este recomandat sa isi cumpere o paleta hi-end pentru ca este destul de dificil de controlat , mai ales sa fie si cum iti doresti tu - ofensiva .Trebuie sa o iei treptat , acum ti-ar trebuii o paleta cu control foarte bun sa poti pune mingiile pe masa , eventual si ceva viteza si spin . Un lemn foarte bun este YASAKA Sweden Classic , e bun la toate , sau ce am eu un LKT Ayous-Hinoki, care este foarte bun pe control si cu tendinte ofensive , iti spun pentru ca si eu sunt unde esti si tu , ideea e ca m-am confruntat cu problema achizitionarii unei palete , si la fel tot ofensiv tind sa fiu si eu , am incercat un bty Bryce speed fx si bty tenergy 64 . Am reusit destul de greu sa controlez loviturile, era cam prea rapida pentru mine la momentul de fata, bine asta sunt eu , tu poti fi mult mai bun ca mine . Iti doresc mult succes in alegerea paletei potrivite .
            O zi buna
            Lemn : LKT Ayous-Hinoki
            FH: Xiom Omega IV Pro
            BH: Friendship/729 Focus 3 Snipe

            Comentariu


            • #7
              Va multumesc tuturor pentru sfaturi, o sa tin cont de ele mai mult ca sigur. Multumesc !

              Comentariu

              Procesare...
              X