Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cine ma ajuta in alegerea unui Sandwich bun

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cine ma ajuta in alegerea unui Sandwich bun

    As avea nevoie de niste pareri despre un sandwich , ce grosime e mai bun ce firma cum se joaca S.a.m.d
    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
    BH : Tenergy 05Fx
    FH : Tenergy 05Fx

  • #2
    ben salut eu te cunosc si am vazut cum joci nu cred ca daca ai pierdut la o domnisoara care avea un snv acum trebuie sa ati pui si tu unul! tu ai perspective f bune inainte de curand ai schimbat fetele sigur nu esti pe deplin acomodat cu ele cred ca trebuie sa te mai obisnuiesti ce noile fete nu cred ca un sandwich te-ar propulsa mai mult decat esti acum,si o perioada lunga s-ar putea sa regresezi pana sa anveti sa joci cu asa ceva !!
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de alehandro Vezi post
      ben salut eu te cunosc si am vazut cum joci nu cred ca daca ai pierdut la o domnisoara care avea un snv acum trebuie sa ati pui si tu unul! tu ai perspective f bune inainte de curand ai schimbat fetele sigur nu esti pe deplin acomodat cu ele cred ca trebuie sa te mai obisnuiesti ce noile fete nu cred ca un sandwich te-ar propulsa mai mult decat esti acum,si o perioada lunga s-ar putea sa regresezi pana sa anveti sa joci cu asa ceva !!
      Aveti perfecta dreptate, m-a deranjat faptul ca intr`un meci intreg am primit N mingi pe backhand pe care le-as fi putut ataca fara nici o problema, si nu am dat un topspin , si m-am intrebat la ce tin fata de atac pe bachand daca nu atac?cu toate ca in alte meciuri si cand am incredere mai mare`n mine dau destul de mult .
      Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
      BH : Tenergy 05Fx
      FH : Tenergy 05Fx

      Comentariu


      • #4
        sandwichu nu este asa deranjant ca iarba sau anti ansa si asa ai ridicat destule mingi pe care DOMNISOARA IN CAUZA lea lovit dreept si tare si chiar cu un lemn care era nou pt ea a reusit sa faca f multe punct cred ca tu ai mizat ca nu joaca cu lemnul ei si ca e o prada usoara si ai tratat meciul superficial !cand ai inceput sa ati revii a fost destul de tarziu ! eu ati doresc succes in continuare si ramai atacant asa cum esti l !!
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de alehandro Vezi post
          sandwichu nu este asa deranjant ca iarba sau anti ansa si asa ai ridicat destule mingi pe care DOMNISOARA IN CAUZA lea lovit dreept si tare si chiar cu un lemn care era nou pt ea a reusit sa faca f multe punct cred ca tu ai mizat ca nu joaca cu lemnul ei si ca e o prada usoara si ai tratat meciul superficial !cand ai inceput sa ati revii a fost destul de tarziu ! eu ati doresc succes in continuare si ramai atacant asa cum esti l !!
          Ms de incurajare, si stiu ca`mi vrei binele. O felicit pe Nasta pentru victorie , chiar a meritat-o la maniera la care a castigat, sunt suparat ca nu am facut nimic,1 la mana nu trebuia sa ridic la modul ala mingile si 2 la mana trebuia sa atac ceea ce eu nu am facut , ma deranjeaza modul la care am tratat eu partida .
          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
          BH : Tenergy 05Fx
          FH : Tenergy 05Fx

          Comentariu


          • #6
            Daca vrei totusi sa experimentezi--incearca Palio Flying Dragon.O fața rapida si spinoasa la care nu vei avea nevoie de foarte mult timp sa te acomodezi.
            O alta varianta este Yasaka X-Tend PO.(vezi cum da topspin pe FH Mattias Karlsson).
            Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
            Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Vladislav Vezi post
              Daca vrei totusi sa experimentezi--incearca Palio Flying Dragon.O fața rapida si spinoasa la care nu vei avea nevoie de foarte mult timp sa te acomodezi.
              O alta varianta este Yasaka X-Tend PO.(vezi cum da topspin pe FH Mattias Karlsson).
              De unde pot achizitiona palio flying dragon si la ce pret?
              Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
              BH : Tenergy 05Fx
              FH : Tenergy 05Fx

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de alehandro Vezi post
                sandwichu nu este asa deranjant ca iarba sau anti ansa si asa ai ridicat destule mingi pe care DOMNISOARA IN CAUZA lea lovit dreept si tare si chiar cu un lemn care era nou pt ea a reusit sa faca f multe punct cred ca tu ai mizat ca nu joaca cu lemnul ei si ca e o prada usoara si ai tratat meciul superficial !cand ai inceput sa ati revii a fost destul de tarziu ! eu ati doresc succes in continuare si ramai atacant asa cum esti l !!
                Cu tot respectul, sanvisul nu e folosit pentru efectul deranjant ci pentru multiplele posibilitati de atac oferite. E super la capace pasive la contraatac si la atacul drept. Am incercat vreo patru sanvisuri, dar cel mai bun a fost dr.Neubauer Pistol de 1.6mm. Are o imunitate remarcabila la spin, un control deosebit si chiar la aceasta grosime are o viteza foarte buna la jocul de aproape si semidistanta.In afara de aceasta, se comporta ca un half long pimple, fiind capabil de efecte curioase,deranjante, mai ales la blocul impotriva topspinului in forta. As mai aminti clasicul 729 Friendship 802-40, Donic Baxter F1, Armstrong Atack.
                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                Comentariu


                • #9
                  De pe eacheng.net
                  15.63 USD+transport.
                  Ultima editare de Vladislav; 04.mar.2012, 21:38.
                  Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
                  Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de laky Vezi post
                    Cu tot respectul, sanvisul nu e folosit pentru efectul deranjant ci pentru multiplele posibilitati de atac oferite. E super la capace pasive la contraatac si la atacul drept. Am incercat vreo patru sanvisuri, dar cel mai bun a fost dr.Neubauer Pistol de 1.6mm. Are o imunitate remarcabila la spin, un control deosebit si chiar la aceasta grosime are o viteza foarte buna la jocul de aproape si semidistanta.In afara de aceasta, se comporta ca un half long pimple, fiind capabil de efecte curioase,deranjante, mai ales la blocul impotriva topspinului in forta. As mai aminti clasicul 729 Friendship 802-40, Donic Baxter F1, Armstrong Atack.
                    ms pentru variantele oferite, Friendship 802-40 il gasesc cumva la userul Rblade?
                    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                    BH : Tenergy 05Fx
                    FH : Tenergy 05Fx

                    Comentariu


                    • #11
                      Un sandwich controlabil mi s-a parut Kokutaku Tulpe 119. Buretele este soft si face suficient de mult spin.
                      Butterfly are Raystorm, Flarestorm, Challenger Attack si Speedy PO (poate si altele). Speedy PO este cu burete tare, zimtii sunt scurti si grosi. Flarestorm parca avea buretele ceva mai moale (asemanator cu Bryce Speed, cred) si zimtii mai subtiri, dar tot grosi si scurti.
                      Armstrong Attack 8M este un fel de medium pips.
                      Cu sandwich-ul trebuie sa iei mingea devreme si s-o lovesti drept si tare - un fel de flip/flick, dar miscarea se termina cu paleta in pozitie verticala, nu in pozitie aproape orizontala, ca la soft (nu trebuie sa acoperi). Miscarea este mult mai scurta si mai rapida. Eficienta consta in faptul ca, daca sandwich-ul este la BH, miscarea scurta de la BH se scurteaza si mai mult, jucatorul avand mai mult timp la dispozitie pentru a se aseza pentru lovitura urmatoare. Adversarul, pentru ca mingea a fost lovita la scurt timp dupa saritura, are mai putin timp la dispozitie pentru reactie. Fetele de tip sandwich permit initierea atacului cu viteza mare si mentinerea adversarului sub presiune.
                      P.S. Ben, daca ai jucat soft-soft pana acum, nu vad vreun motiv sa schimbi. Mai bine, gaseste un jucator cu pips-out (iarba, sandwich, nu conteaza) si antreneaza-te cu el, astfel incat sa te obisnuiesti cu felul in care vine mingea inapoi, daca te-a deranjat asta. Altfel, daca e vorba doar de jocul fetei, atunci cauta sa vezi ce tactica folosesc alti jucatori impotriva jucatorilor cu short-pips (ma gandesc ca e bine sa-i vezi chiar pe cei mai buni din lume la chestia asta -> Waldner vs He Zhi Wen, de exemplu).
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #12
                        sau sa vezi in reluare finala de ieri de la fete...
                        DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                        FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de laurentiucat Vezi post
                          sau sa vezi in reluare finala de ieri de la fete...
                          Am ajuns la concluzia ca voi mai juca cu fete lisa in continuare, nu ma deranjeaza f tare un anume material, am vrut sa incerc un sandwich deoarece in grupa superioara nu am atacat nici o minge care mi-a venit in backhand cu toate ca f multe din ele erau de atacat.Am fost timorat deoarece mi-am schimbat fetele si nu`mi iese inca jocul si am zis ca daca tot nu atac nici o minge de ce sa tin o fata lisa daca nu atac deloc. Ar trebui totusi sa nu ma grabesc...si va multumesc tuturor care au sarit in ajutorul meu
                          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                          BH : Tenergy 05Fx
                          FH : Tenergy 05Fx

                          Comentariu


                          • #14
                            cred ca aceasta este o gandire sanatoasa! dupa cum am zis mai trebuie antrenament cu noile fete si sigur vei avea succes mai incolo daca tot schimbam materialele in fiecare saptamana sau luna cred ca nimeni nu poate sa avanseze astfel!! succes in continuare !!
                            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Ben Vezi post
                              Am ajuns la concluzia ca voi mai juca cu fete lisa in continuare, nu ma deranjeaza f tare un anume material, am vrut sa incerc un sandwich deoarece in grupa superioara nu am atacat nici o minge care mi-a venit in backhand cu toate ca f multe din ele erau de atacat.Am fost timorat deoarece mi-am schimbat fetele si nu`mi iese inca jocul si am zis ca daca tot nu atac nici o minge de ce sa tin o fata lisa daca nu atac deloc. Ar trebui totusi sa nu ma grabesc...si va multumesc tuturor care au sarit in ajutorul meu
                              Ai luat cea mai buna decizie. Iti spun asta, fiindca te stiu cum joci. Ai un joc de atac foarte frumos, e pacat sa-ti strici stilul.

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X