Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Superanti sau Feint long III?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Superanti sau Feint long III?

    Doresc mai ales parerea celor care au folosit ambele tipuri de fețe, caci dracul ma ispiteste si pe mine...Pina una alta am primit cu titlul de imprumut un JOOLA antitopspin TONY HOLD. Poate cunoaste cineva....
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

  • #2
    Depinde de ce stil de joc vrei sa adopti....

    Cu Superanti se joca mai mult aproape de masa.Poti bloca foarte bine topspinurile adversarilor,mingea vine inapoi cu o traiectorie ciudata,deranjanta.Controlul e uimitor iar serviciile adversarilor nu au cum sa-ti mai creeze probleme.Cu cea de 1,9 se poate chiar si ataca,insa trebuie sa inveti alte miscari mai ciudate.Chopul e deasemenea foarte bun insa e sec deoarece nu prinde efect deloc.

    Feint Long 3 nu am incercat dar am inteles ca nu difera mult ce Feint Long2.Aceasta fata e mult mai greu de utilizat pentru ca are zimti.Se joaca de obicei aparare departe de masa dar cu cea de 1,3 poti chiar ataca.Depinde de gust.Eu prefer Superanti.

    ps:Cum e Joola Toni Hold Anti?De mult vreau sa incerc aceasta fata.

    Comentariu


    • #3
      super anti sau...

      Deabia luni ma duc la sala, atunci voi sti mai multe.....
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        super anti sau...

        Stie cineva un filmulet despre cum se joaca cu o fața antitopspin ?
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #5
          superant...

          Dupa primele mingi cu antitopspinul de la JOOLA am crezut ca dau cu paleta de pamint. Apoi incet, incet lucrurile au inceput sa se lege. Deoarece fața are 2.5mm, este super la atacurile pe rever.Voi reveni cu amanunte despre cum evolueaza personalitate mea de pinpongist din Dr.Jeckyl....... spre Mr.Hyde !
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            Bun venit pe partea intunecata a Fortei !

            Reversal and wobble be with you !

            Se pare ca jucatorii cu antispin sunt si mai rari decit ierbarii in ierarhiile mondiale. Antispinul are control foarte mare, poate cel mai mare control dintre toate fețele, se joaca in general in plasament sau atac cu el .... dar nu prea deranjeaza.

            Ori esti un bun "twiddler", adica invirti paleta si dai una taiata - una moarta si il innebunesti pe adversar, ori ataci sec orice vine, inclusiv serva ... ori .... in cele din urma adversarul se obisnuieste cu chopul/blocul din antispin si incet-incet face legea.
            Totul depinde de maniera de utilizare. Variatia si ruperea de ritm conteaza cel mai mult, impreuna cu jocul tactic de "plimbare" al atacantului (daca ai timp sa-i faci asta! )

            Meciurile cu antispin pe net sunt foarte rare.... eu am gasit unul extra-old, de pe vremea cind se permitea jocul cu 2 fețe de aceeasi culoare. Da, atunci antispinul era rege !
            Vezi meciul
            http://tt.mainstreet.net/ttoutpost/Jan- ... a_1983.htm

            Cit despre dilema iarba versus antispin, cei mai multi aleg iarba datorita "deranjului" mai mare pe care-l provoaca ... dar depinde de la jucator la jucator.

            Un articol interesant despre antispin :

            http://lucioping.altervista.org/English ... nglish.htm

            Te rugam sa ne tii la curent cu progresele (grosimea pe care o folosesti la anti este uriasa, clar se preteaza la atac !)

            Comentariu


            • #7
              superanti...

              Lucrurile incep sa se lege din ce in ce mai bine. am batut niste oameni de la care pina acum luam 3-0 scurt. De cind cu antitopspinul treaba s-a schimbat radical, le-am dat 3-0 pe linie!Topspin puternic pe forhend cu TACKIFIRE C 2.1 si pleznit cu reverul orice salta peste limitele rezonabilului. Mai trebuie sa prind spilul topspinului balonat care ma cam incurca. Astept un sfat pentru contralovitura cea mai eficienta!
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu

              Procesare...
              X